Bestie, Sebastia Alzamora

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 29 października 2014

Bestie

Autor: Sebastia Alzamora
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Premiera: 29 października 2014

Starcie dobra i zła

Dziś nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazała się powieść "Bestie" Sebastià Alzamory. To gotycki THRILLER, którego akcja rozgrywa się w Barcelonie czasów wojny domowej. Objęliśmy tę książkę patronatem.

ImageBarcelona, lato 1936 roku, początek hiszpańskiej wojny domowej i szczególnie zajadłych prześladowań Kościoła przez ugrupowania antyklerykalne. W centrum miasta zostają znalezione zwłoki zakonnika należącego do zgromadzenia marianistów i siedmio-, może ośmioletniego chłopca, zamordowanych w dziwnych okolicznościach. Sprawę prowadzi komisarz Gregori Muñoz. Chce odkryć tożsamość mordercy, o którym wiadomo jedynie tyle, że przedstawia się jako wampir. W tym czasie siostry kapucynki stają się zakładniczkami w klasztorze, a wraz z nimi biskup Barcelony (​​rzekomo zamordowany).
Policyjne śledztwo, wątpliwości młodej nowicjuszki, dziwne eksperymenty sędziego i lekarza sądowego, a wreszcie starania zakonu marianistów o wyzwolenie klasztoru prowadzą do spektakularnego, pełnego napięcia finału.
"Bestie" to gotycki thriller, kryminał osadzony w Barcelonie czasów wojny domowej: dynamiczna narracja i konstrukcja, fuzja najróżniejszych gatunków oraz siła języka. Wspaniała historia starcia dwóch sił: zła i życia.

Bestie
Sebastià Alzamora
Przekład: Rozalya Sasor
Wydawnictwo Marginesy
Wydanie I
Premiera: 29 października 2014

/mat.wyd./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bestie" Sebastia Alzamora

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Bestie, Sebastia Alzamora

Akcja powieści Alzamory rozgrywa się w roku 1936. Mamy więc początek wojny – okres, w którym dochodziło do licznych prześladowań na tle religijnym oraz ...

18 czerwca 2015