Białe kruki, Christer Mjaset

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 03 listopada 2014

Białe kruki

Autor: Christer Mjaset
Wydawnictwo: Wydawnictwo Smak Słowa
Premiera: 03 listopada 2014
Liczba stron: 400

Walka o pozycję

Christer Mjåset, neurochirurg z Norwegii, jest autorem THRILLERów medycznych. Jednym z nich są "Białe kruki" - powieść, która ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Smak Słowa, pod naszym patronatem.

ImageMathias pełni samotny nocny dyżur, kiedy na izbę przyjęć przywożą pacjenta. Niedoświadczone ręce chirurga drżą. Młody człowiek na noszach doznał poważnych urazów głowy i bez operacji niechybnie umrze. Mathias musi się wykazać, dzięki czemu zapewni sobie jedną z trzech stałych posad na Oddziale Neurochirurgii.
Kiedy delikatnie unosi płytkę kostną, którą wyciął z czaszki mężczyzny, jego ręce przestają drżeć. Wychodząc z sali operacyjnej, czuje się mistrzem świata – aż do następnego ranka, kiedy dowiaduje się, że liczbę posad zredukowano.

Troje młodych chirurgów musi walczyć o dwa stanowiska. Troje młodych chirurgów, z których każde ma swojego mentora – mentora z własnymi planami… i gigantyczną samooceną.
 
 
Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem i pisarzem młodego pokolenia.

Dotychczas wydał cztery książki, w tym dwa zbiory opowiadań – z czego pierwszy, En dans der veien slutter (Taniec u końca drogi) z 2003 jest zarazem jego debiutem literackim. W swoich powieściach Mjåset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z kunsztem literackim.

Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, z bogatą galerią postaci i skomplikowaną intrygą. 
 
 
Białe kruki
Christer Mjåset
Przekład: Dorota Polska
Wydawnictwo Smak Słowa
Seria "Mroczny Zaułek"
Wydanie I
Premiera: 3 listopada 2014
Liczba stron: 400

/mat.wyd./
 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Białe kruki" Christer Mjaset

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Białe kruki, Christer Mjaset

Christer Mjåset, jest nie tylko pisarzem, ale także lekarzem. Zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań, a „Białe kruki” to jedna z czterech powieści w ...

19 lutego 2015

WYWIAD

Wywiad z autorem: Christer Mjaset

Mamy dla Was wywiad z Christerem Mjasetem. Autor bestsellerowego „Lekarza, który wiedział za dużo”, a zarazem wybitny norweski neurochirurg, opowiedział o swojej ...

12 listopada 2014