Helter Skelter, Vincent Bugliosi, Curt Gentry

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 12 lipca 2019

Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood

Autor: Vincent Bugliosi, Curt Gentry
Przekład: Mirosław Jabłoński
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Premiera: 09 lipca 2019
Liczba stron: 660

Światowy bestseller i arcydzieło literatury faktu!

Kronika jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii USA.

9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego, Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dziecko. Oprócz Tate zginęli jej goście: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej filmówce Wojtek Frykowski i jego narzeczona, córka potentata kawowego, Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był Steven Parent, 18-letni znajomy dozorcy. Za tymi morderstwami stał Charles Manson i członkowie jego grupy religijnej zwanej Rodziną. Dzień później z ich rąk zginęły dwie kolejne osoby.

Dlaczego młodzi ludzie zabijali na rozkaz Mansona? Co wspólnego z tą okrutną zbrodnią ma piosenka zespołu The Beatles "Helter Skelter"?

Vincent Bugliosi, główny oskarżyciel w najgłośniejszym w dziejach amerykańskiego sądownictwa procesie, odpowiada na pytania, które dziś nadal nie przestają intrygować.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood" Vincent Bugliosi, Curt Gentry