Lewis Winter musi umrzeć, Malcolm MacKay

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 05 marca 2014

Lewis Winter musi umrzeć

Autor: Malcolm Mackay
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akurat
Premiera: 05 marca 2014
Liczba stron: 368

Tartan NOIR

"Lewis Winter musi umrzeć" to historia płatnego mordercy, którego genialne umiejętności obrócą się przeciw niemu. Ta pierwsza część trzytomowego cyklu Malcolma MacKaya ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat, pod naszym patronatem.

ImageChoć czytelnik od początku wie, kto zabił – a raczej kto zabije – i kto będzie ofiarą, to książka wciąga bez reszty, przykuwając uwagę przede wszystkim dzięki nadzwyczajnie sprawnej narracji i doskonale naszkicowanej postaci głównego bohatera. Calum MacLean jest płatnym mordercą, najlepszym w tym fachu. Zlecenia przyjmuje rzadko, starannie je wybiera, ale jeśli już podejmie się jakiegoś zadania, to wykonuje je perfekcyjnie. Tak też dzieje się w przypadku zabójstwa Lewisa Wintera: Calum bez zarzutu wywiązuje się z zadania, niczego nie pozostawiając przypadkowi, ale nie wie, że jest tylko pionkiem w znacznie ważniejszej grze, i że tym razem jego genialne umiejętności obrócą się przeciwko niemu.

Ta książka - pierwsza część trzytomowego cyklu - to bez wątpienia najwybitniejsze osiągnięcie gatunku zwanego tartan noir, czyli szkockiego czarnego kryminału. Druga część serii, pt. „Pożegnanie gangstera”, została uznana najlepszą szkocką powieścią kryminalną 2013 roku.

Lewis Winter musi umrzeć

Malcolm MacKay
Przekład: Miłosz Urban
Wydawnictwo Akurat
Wydanie I
Premiera: 5 marca 2014
Liczba stron: 368

/mat.wyd./
 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Lewis Winter musi umrzeć" Malcolm Mackay

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Lewis Winter musi umrzeć, Malcolm Mackay

Jeśli lubicie czarne klimaty, półświatek, bohaterów niejednoznacznych moralnie, to „Lewis Winter musi umrzeć” z pewnością przypadnie Wam do gustu.

29 grudnia 2014