Pięć dni ze swastyką, Artur Baniewicz

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 15 czerwca 2016

Pięć dni ze swastyką

Autor: Artur Baniewicz
Premiera: 15 czerwca 2016
Liczba stron: 624

Wojenna historia

Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy? Nie tym razem. W powieści Artura Baniewicza "Pięć dni ze swastyką" herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Książka ukazała się dziś nakładem wydawnictwa Znak, pod naszym patronatem.

ImageJesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony.

W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie – nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.
Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów. W tej książce nic nie jest oczywiste.

Nowa powieść Artura Baniewicza jest propozycją zarówno dla fanów kryminałów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych.

Książka Baniewicza jest przewrotna, zaskakująca. Łamie schematy. Nawet dobrzy Niemcy i źli Polacy to już tylko klisza. "Pięć dni ze swastyką" to prawdziwy thriller, który musi się doczekać ekranizacji. Będzie z tego dobry film! 

Andrzej Chyra

Recenzja powieści "Pięć dni ze swastyką"


Pięć dni ze swastyką

Artur Baniewicz
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Wydanie I
Premiera: 15 czerwca 2016
Liczba stron: 624

/mat.wyd./

Recenzja powieści "Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej" Artura Baniewicza

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Pięć dni ze swastyką" Artur Baniewicz

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pięć dni ze swastyką, Artur Baniewicz

Jako powieść sensacyjna „Pięć dni ze swastyką” wypada rewelacyjnie. To napięcie budowane już od pierwszej strony, te pościgi, strzelaniny, akcje, ...

13 czerwca 2016

RECENZJA

Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej, Artur Baniewicz

{mosimage} Kreatywna brawura ukazania złości.Jedynie patrzenie na Drzymalskiego… jako na sensację tę powieść obroni. Ambicji dobrej political-fiction rzecz nie ma, bo ...

10 kwietnia 2008