Rytuały wody, Eva Garcia Saenz de Urturi

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 07 listopada 2019

Rytuały wody

Autor: Eva Garcia Saenz de Urturi
Przekład: Katarzyna Okrasko
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 30 października 2019
Liczba stron: 535

Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – "Cisza białego miasta"

Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Rytuały wody" to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż "Cisza białego miasta". Nie brakuje w niej też oryginalnej domieszki baskijskiego klimatu.

W górach zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety w ciąży. Została utopiona w zabytkowym celtyckim kotle z wodą i powieszona za nogi na drzewie. Sprawca ewidentnie inspirował się pochodzącym sprzed wieków rytuałem potrójnej śmierci. Okazuje się, że śledczy Kraken znał ofiarę — to jego pierwsza dziewczyna.

Już pierwsze zabójstwo nasuwa przypuszczania, że mogą nastąpić kolejne. Wszystko wskazuje też na to, że na celowniku mordercy znajdują się przyszli rodzice, a jego ofiarą może stać się także sam Kraken. Śledztwo zostaje utajnione, policjanci boją się zbiorowej paniki, która ogarnęła Vitorię zaledwie kilka miesięcy wcześniej...

W "Rytuałach wody" Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami zabytkowego miasta i emblematycznych miejsc prowincji Álava.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Rytuały wody" Eva Garcia Saenz de Urturi

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Władcy czasu, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Władcy czasu” to już trzecia i przy tym ostatnia część trylogii o nazwie „Cisza białego miasta”, która zaraz po ukazaniu okazała się światowym fenomenem.

04 marca 2020

RECENZJA

Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Cisza białego miasta” to ciekawy punkt na kryminalnej mapie.

12 sierpnia 2019

NOWOŚĆ

Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Cisza białego miasta” to pierwsza część Trylogii Białego Miasta, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Premiera już dziś, pod naszym ...

27 lutego 2019