Śmierć dziekana, Zofia Tarajło-Lipowska

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 04 grudnia 2014

Śmierć dziekana

Autor: Zofia Tarajło-Lipowska
Liczba stron: 268

Śmierć na uczelni

A może macie ochotę na powieść kryminalną, której akcja rozgrywa się w środowisku uczelni wyższej? Jeśli tak, sięgnijcie po książkę "Śmierć dziekana" Zofii Tarajło-Lipowskiej.

Powieść kryminalna ze środowiska wyższej uczelni. Kilku policjantów prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziekana jednego z wydziałów, przy okazji zapoznając się dokładniej ze stosunkami międzyludzkimi na uczelni, które okazują się dalece niedoskonałe…
Kryminał autorstwa profesor Zofii Tarajło-Lipowskiej, wrocławskiej bohemistki, autorki kilku książek naukowych i popularnonaukowych, skrzy się od barwnie przedstawionych postaci, które w toku dochodzenia odsłaniają swoje tajemnice. Śledztwu towarzyszą wątki romansowe: czytelnik poznaje między innymi kontrowersyjną dyrektor instytutu, sympatyzującą ze świeżo zatrudnionym wykładowcą z zagranicy, małżeństwu zaś jednego z policjantów zagraża kryzys z powodu zauroczenia poznaną w czasie śledztwa młodą panią profesor.
Książka jest napisana językiem prostym i potoczystym, niewątpliwą jej zaletą jest żywy dowcip i przewrotny humor. Czytelnik ma okazję poznać nieoczekiwane i intrygujące aspekty uniwersyteckiego życia.

Śmierć dziekana
Zofia Tarajło-Lipowska
Liczba stron: 268

/mat.aut./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Śmierć dziekana" Zofia Tarajło-Lipowska

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Śmierć dziekana, Zofia Tarajło-Lipowska

Autorka jest profesorką bohemistyki, a na swoim koncie ma kilka książek naukowych i popularnonaukowych. Jest więc osobą ze środowiska, które opisuje. Czy robi to ...

30 kwietnia 2015