Tajny raport Millingtona, Martin Zelenay

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 marca 2014

Tajny raport Millingtona

Autor: Martin ZeLenay
Przekład: Marcin Osiowski
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Premiera: 17 marca 2014
Liczba stron: 480

Kulisy współczesnej walki z terroryzmem

„Tajny raport Millingtona” to pierwszy THRILLER w trylogii poświęconej kulisom współczesnej walki z terroryzmem. Nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk sztuki, od lat ściśle współpracujący z wywiadem. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, pod naszym patronatem.

Najważniejszy dla amerykańskiego wywiadu Polak od czasów Kuklińskiego.

„Tajny raport Millingtona” nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk sztuki, od lat ściśle współpracujący z wywiadem.

Millington przewidział wszystko. W pierwszym raporcie sprzed 11 września pokazał luki w systemie obronnym USA. Wtedy też, zgodnie z jego sugestią, powołano tajną jednostkę operacyjną. Teraz nadszedł czas na kolejny raport. Zagrożenie jest jeszcze większe – tym razem wywiad zna swojego wroga.

Frank Shepard jest oficerem tajnej jednostki, podczas rutynowej akcji we Francji wpada na trop międzynarodowej szajki terrorystów. Trop prowadzi do Serova, byłego agenta wywiadu, i planów ataku… Koszmar Millingtona właśnie zaczyna się spełniać.

Frank woli niekonwencjonalne działania, tym bardziej że stoi za nim tajny zespół operacyjny składający się z samych ekscentryków i pewien historyk sztuki, który rzuci nowe światło na całą sprawę. Między Nowym Jorkiem, Francją i Afganistanem toczy się niebezpieczna gra – cel jest jeden: dopaść Serova, zanim on dopadnie nas.

„Tajny raport Millingtona” jest pierwszym thrillerem w trylogii poświęconej kulisom współczesnej walki z terroryzmem.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Tajny raport Millingtona" Martin ZeLenay

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Tajny raport Millingtona, Martin ZeLenay

„Tajny raport Millingtona” to książka skonstruowana na bazie najprostszego scenariusza amerykańskiego filmu sensacyjnego. Mamy tu wielkie zagrożenie, które ...

23 września 2014

NOWOŚĆ

U progu zagłady, Martin Zelenay

"U progu zagłady" Martina Zelenaya to druga powieść o oficerze tajnej jednostki Franku Shepardzie. Tym razem poznajemy kulisy pewnego ataku terrorystycznego.

04 czerwca 2014