Trup Gideona, Douglas Preston, Lincoln Child

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 08 maja 2013

Trup Gideona

Autor: Douglas Preston, Lincoln Child
Wydawnictwo: Wydawnictwo G+J Gruner&Jahr
Premiera: 08 maja 2013
Liczba stron: 540

Dziesięć dni do Armagedonu

"Trup Gideona" to druga część cyklu o Gideonie Crew autorstwa amerykańskiego duetu pisarskiego: Douglasa Prestona i Lincolna Childa. Tym razem błyskotliwy oszust będzie musiał ocalić Nowy Jork przed atakiem terrorystycznym.

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad bronią nuklearną popada w szaleństwo: terroryzuje bronią i przetrzymuje w charakterze zakładników Bogu ducha winną rodzinę z Queens. Stawia tym samym na nogi wszystkie służby policyjne i doprowadza do wielogodzinnego impasu.

Pióropusz radioaktywnych cząstek nad jedną z dzielnic Nowego Jorku prowadzi śledczych do opuszczonego magazynu kolejowego, gdzie najprawdopodobniej ktoś niedawno konstruował bombę atomową.

Dalsza analiza dowodów wskazuje, że najprawdopodobniej dojdzie do niewyobrażalnego: za dziesięć dni w rezultacie nuklearnego ataku terrorystycznego Nowy Jork wyparuje z powierzchni ziemi.

Tylko dziesięć dni. W tym krótkim czasie Gideon Crew podąża tropem tajemniczej komórki terrorystycznej od przedmieść Nowego Jorku po górzyste bezludzia Nowego Meksyku i przy okazji odkrywa, że koniec może być o wiele straszniejszy niż archetypiczny Armagedon.

Trup Gideona
Douglas Preston, Lincoln Child
Przekład: Robert P. Lipski
Wydawnictwo G+J Gruner&Jahr
Wydanie I
Premiera: 8 maja 2013
Liczba stron: 540

/mat.wyd./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Trup Gideona" Douglas Preston, Lincoln Child

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Obsydianowa komnata, Douglas Preston, Lincoln Child

Najnowsza część kultowej serii o agencie specjalnym FBI Aloysiusie Pendergaście, w znakomitym tłumaczeniu Jana Kraśki. Premiera już dziś!

19 czerwca 2019

NOWOŚĆ

Biały ogień, Douglas Preston, Lincoln Child

"Biały ogień" to już trzynasta wspólna powieść Lincolna Childa i Douglasa Prestona. Tym razem jednak agent Pendergast jest postacią drugoplanową - główną rolę gra ...

17 kwietnia 2014