Zabójczy spadek uczuć i - Jolanta Fraszyńska

Autor: [press]
Data publikacji: 22 lutego 2008


Od 07.II w sprzedaży:


ZABÓJCZY SPADEK UCZUĆ


Agnieszka Szczepańska i Katarzyna Gacek

 
 

Jolanta Fraszyńska od poniedziałku 25 lutego wcieli się w bohaterki „Zabójczego spadku uczuć” duetu Gacek/Szczepańska. Przez dwa tygodnie dwa razy dziennie aktorka będzie czytała fragmenty książki na antenie Radia Dla Ciebie. I to nie jedyne spotkanie z bohaterkami bestsellera na falach radia. Również Polskie Radio Olsztyn i Polskie Radio Lublin otrzymały licencję na czytanie kryminału i emisję odcinków jeszcze w lutym.
 


Wydawnictwo Nowy Świat, luty 2008,
format 125 x 195
stron: 304
cena: 27,90 zł
oprawa miękka
ISBN 978-83-7386-277-7

„Zabójczy spadek uczuć” to kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Świetnie dozowane napięcie i błyskotliwy dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy... trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli – ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego.

Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku – w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń – udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.


OD AUTOREK O SOBIE:

Mówią, że kontrasty się przyciągają, wygląda na to, że w naszym przypadku to szczera prawda...

AGNIESZKA SZCZEPAŃSKA
- delikatna, niska blondynka, prowadzi z wdziękiem klasyczne city life oraz całkiem spory samochód. Stale się spiesząc, pędzi gdzieś na niebotycznych obcasach, potykając się i wpadając na ludzi, może dlatego, że wymyśla właśnie kolejny książkowy dialog. Z wykształcenia prawnik, z powołania artystka, prowadzi firmę organizującą imprezy, im bardziej zwariowane, tym lepiej.

KATARZYNA GACEK - dziarska brunetka, z racji wzrostu stanowiąca łakomy kąsek dla selekcjonera każdej drużyny koszykarskiej, żyje rytmem podmiejskim. Boczne drogi przemierza w adidasach, samochodów się raczej boi, a jej podstawowym środkiem lokomocji jest rower. Teorię zdobytą na psychologii usiłuje zamienić w praktykę hodując stadko dzieci i pisząc felietony do babskiego czasopisma.

Wspólny stan posiadania: dziesięć lat przyjaźni, prawie osiemdziesiątka na karku, czworo ruchliwych dzieci różnej płci, dwóch przeważnie niezadowolonych mężów, trzy psy i jeden wiecznie głodny kot oraz liczne grono przyjaciół.
 
/materiały promocyjne Wydawnictwa/ 

Udostępnij