Advertisement
Strona główna arrow Encyklopedia arrow Sylwetki autorów
Sylwetki autorów
Arnaldur Indridason
czwartek, 01 marca 2018

ImageArnaldur Indriðason

Najpopularniejszy na świecie pisarz islandzki, autor bestsellerowych powieści kryminalnych. Bywa nazywany „islandzkim Henningiem Mankellem”.

Czytaj całość...
 
Boris Akunin
wtorek, 20 lutego 2018

ImageBoris Akunin

Grigorij Czchartiszwili pisze pod kilkoma pseudonimami. Jak sam mówi: „kiedy zmieniam pseudonim, przybieram nie tylko inne nazwisko, ale i styl pisania”. A najbardziej znany jest jako Boris Akunin, specjalista od powieści kryminalnych.

Czytaj całość...
 
Iva Procházková
czwartek, 27 kwietnia 2017

ImageIva Procházková

Iva Procházková jest autorką powieści dla dzieci i dorosłych, scenariuszy oraz sztuk teatralnych. Od 1983 tworzyła na emigracji. Po przewrocie politycznym w 1989 roku zaczęła publikować w ojczyźnie, ostatecznie w 1994 wróciła do Czech. Jest dwukrotną laureatką najważniejszej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera oraz sześciokrotną zdobywczynią nagrody Zlatá Stuha, przyznawanej najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej scenariuszy powstało wiele filmów i seriali telewizyjnych.

Czytaj całość...
 
Stefan Ahnhem
wtorek, 25 kwietnia 2017

ImageStefan Ahnhem

Stefan Ahnhem urodził się w 1966 roku w Sztokholmie. W latach dziewięćdziesiątych zaczął pracować jako scenarzysta, między innymi serialowej ekranizacji powieści Henninga Mankella. A w  2014 roku zadebiutował jako autor THRILLERa, który szybko stał się bestsellerem.

Czytaj całość...
 
Alex Marwood
poniedziałek, 24 kwietnia 2017

ImageAlex Marwood

Alex Marwood to wnuczka dwóch pisarek, można więc zaryzykować stwierdzenie, że upodobanie do literatury odziedziczyła właśnie po nich. A zanim zaczęła publikować THRILLERy psychologiczne jako Alex Marwood, pod własnym nazwiskiem wydała kilka powieści obyczajowych.

Czytaj całość...
 
Charlotte Link
wtorek, 10 maja 2016

ImageAutorka niemieckich powieści w brytyjskim stylu

Charlotte Link to jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, autorka powieści obyczajowych oraz THRILLERów psychologicznych. Jest Niemką, ale akcja wielu jej książek toczy się w Wielkiej Brytanii.

Czytaj całość...
 
Pierre Lemaitre
poniedziałek, 09 maja 2016

Image„Piszę tylko takie książki, które chciałby sfilmować Alfred Hitchcock”

Pierwszą powieść napisał w wieku dwudziestu pięciu lat. Dziś cieszy się, że nigdy jej nie wydano. Ostatecznie zadebiutował jako pięćdziesięciopięciolatek kryminałem, który odrzuciło dwudziestu dwóch wydawców. Jednak po ośmiu dniach jeden z nich zadzwonił, że zmienił zdanie – i tak świat poznał Pierre’a Lemaitre’a.

Czytaj całość...
 
Peter Robinson
poniedziałek, 09 maja 2016

ImageTwórca inspektora Banksa

Peter Robinson to autor serii powieści kryminalnych, których bohaterem jest inspektor Alan Banks, pierwsze studia w dziedzinie literatury ukończył na Uniwersytecie Leeds – a kilka lat temu ufundował stypendium dla studentów tej placówki. 

Czytaj całość...
 
Tess Gerritsen
wtorek, 01 marca 2016

ImagePiszący lekarz

Amerykańska pisarka, autorka powieści tłumaczonych na ponad 30 języków, jedna z najpopularniejszych twórczyń THRILLERów medycznych na świecie.Oto Tess Gerritsen.

Czytaj całość...
 
Hakan Nesser
środa, 06 maja 2015

ImageTrzykrotny zdobywca nagrody za najlepszy szwedzki kryminał

Jeden z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, autor dwóch cykli powieściowych: o komisarzu Van Veeterenie i inspektorze Barbarottim. Jako jedyny został trzykrotnym laureatem nagrody za najlepszy szwedzki kryminał. O kim mowa? O Håkanie Nesserze.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 45