Advertisement
Strona główna arrow Encyklopedia arrow Sylwetki autorów
Sylwetki autorów
Volker Klüpfel, Michael Kobr
piątek, 05 sierpnia 2011

ImageVolker Klüpfel i Michael Kobr

Volker Klüpfel i Michael Kobr to autorzy pięciu książek poświęconych komisarzowi Kluftingerowi. Jeszcze w tym roku ukażą się w Polsce trzy z nich.

Czytaj całość...
 
Jan Costin Wagner
poniedziałek, 23 maja 2011

ImageNiemiecki autor historii o fińskim mieście

Akcja powieści Jana Costina Wagnera rozgrywa się w fińskim Turku, a ich głównym bohaterem jest detektyw Kimmo Joenta. Polscy czytelnicy mogli do tej pory poznać jedynie Księżyc z lodu (2007) - ale już niedługo ukażą się kolejne dwie powieści tego autora. 

Czytaj całość...
 
Anne Holt
czwartek, 03 marca 2011

ImageNorweska autorka kryminałów

„Interesuję się ludźmi, ale nie chcę, by oni interesowali się mną” – te słowa Hanne Wilhelmsen, bohaterki książek Anne Holt, oddają poglądy obu kobiet. Holt, która w swoim życiu pełniła różne funkcje, z założenia wymagające kontaktu z innymi ludźmi – dziennikarki, policjantki, prawnika, ministra – nie lubi, kiedy ktoś wnika w jej prywatne życie.

Czytaj całość...
 
Johan Theorin
poniedziałek, 09 sierpnia 2010

Image Szwedzki pisarz, który pierwszy kryminał wydał w wieku 44 lat.

Johan Theorin urodził się w 1963 roku w Göteborgu. Z wykształcenia jest dziennikarzem. W ciągu dwudziestu pięciu lat napisał wiele opowiadań do szwedzkich czasopism, jednak miał bardzo niewielu czytelników. Rozgłos przyniosła mu dopiero jego pierwsza opublikowana powieść z 2007 roku, wydana w Polsce jako Zmierzch (Wydawnictwo Czarne, 2009).

Czytaj całość...
 
Jo Nesbo
poniedziałek, 21 czerwca 2010

Image Norweski pisarz, twórca cyklu o Harrym Hole

Jo Nesbø [czyt. Jo Nesby] urodził się 29 marca 1960 r. w Oslo. Z wykształcenia ekonomista, jest pisarzem kryminałów oraz muzykiem i tekściarzem zespołu Di Derre. Sławę przyniósł mu cykl powieści kryminalnych z policjantem Harrym Hole. Debiutował w 1997 roku książką Flaggermusmannen, w Polsce wydaną w 2005 roku pod tytułem Człowiek-nietoperz. Powieść powstała podczas wakacji w Australii. Od tej pory napisał już dwanaście powieści: osiem w rozpoczętej w 1997 roku serii o Harrym Hole, dwie w nowej serii z Doktorem Proktorem i dwie poza seriami, oraz tom opowiadań. 

Czytaj całość...
 
Dashiell Hammett
piątek, 12 marca 2010
Image Jeden z pierwszych twórców amerykańskiego czarnego kryminału.
Czytaj całość...
 
Jeffery Deaver
piątek, 29 maja 2009

Image Prezentujemy sylwetkę jednego z najbardziej znanych i uznanych autorów THRILLERów.

Autor Kolekcjonera Kości jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych i uznanych autorów thrillerów na świecie, którego książki rozchodzą się w milionowych nakładach. Cieszy się także ogromną popularnością w Polsce. Kilka dni temu jadąc ledwie pół godziny środkami komunikacji miejskiej w Krakowie, natknąłem się na trzy osoby poczytujące książki Devera. Przypadek? Jeśli nawet – to przypadek znaczący. 

Czytaj całość...
 
Sylwetka Iana Fleminga -
czwartek, 09 kwietnia 2009
Image twórcy postaci Bonda
Czytaj całość...
 
O Annie Kłodzińskiej
środa, 28 stycznia 2009
Image zapomnianej, zmarłej autorce powieści milicyjnych
Czytaj całość...
 
O kryminałach Tatiany Polakowej
piątek, 11 lipca 2008
Image Niektórzy polscy krytycy wskazują, że proza Polakowej jest swoistym pomieszaniem Chandlera z Chmielewską. Coś jest na rzeczy: to “twarda”, męska proza napisana z iście kobiecą finezją.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 11 - 20 z 40