Advertisement
Strona główna arrow Encyklopedia arrow Sylwetki autorów
Sylwetki autorów
Czesław Śliwa - vel "Konsul", najsłynniejszy hochsztapler PRL-u
poniedziałek, 21 maja 2007
Image W roku 1969 Czesław Śliwa zorganizował we Wrocławiu od podstaw konsulat, podając się za Jacka Ben Silbersteina, generalnego konsula Austrii. Wszystko wydawało się jak najbardziej legalne: w Warszawie złożono uwierzytelniające listy, Urząd Rady Ministrów był ze sprawą na bieżąco, urzędy miejskie skwapliwie pomagały inicjatywie jak mogły. W zamian za to – Silberstein organizował wystawne bankiety , gdzie zbierała się śmietanka oficjeli.
Czytaj całość...
 
Humphrey Bogart
czwartek, 05 kwietnia 2007

Image Andre Bazin, ceniony filmolog francuski, napisał o jego kreacjach te słowa: „Człowieka bogartowskiego nie można określić doraźnym szacunkiem , jaki wzbudza, ani odwagą czy tchórzostwem. Można go określić jedynie  dojrzałością egzystencji, dojrzałością, która nasyca powoli życie uporczywą ironią wobec śmierci”.
Czytaj całość...
 
Jeffery Deaver
czwartek, 05 kwietnia 2007
ImageDeaver zawsze podkreślał, że jego twórczość jest bardziej rzemiosłem niż artyzmem. Za motto zawsze miał słowa swego znakomitego poprzednika, Mickey Spillane’a: „Ludzie nie czytają powieści po to, by dotrzeć do środka, ale by dotrzeć do finału”
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 41 - 43 z 43