Advertisement

Image27 marca 2017

NEWSROOM - PRZEGLĄD PRASY

W sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej" ukazał się tekst, którego autorem jest Jo Nesbø. Norweski pisarz opowiedział w nim, jak pisał "Pragnienie" (którego premiera już w środę!) i dlaczego czasami czuje się jak pilot za sterami jumbo jeta.

Czytaj całość...
 

ImagePUBLICYSTYKA - ANALIZY

Kava bezkofeinowa

Niewielu jest na świecie pisarzy, którzy wraz z rozwojem swojej kariery jednocześnie cofnęli się w rozwoju literackim. Takie jednak wrażenie sprawia Alex Kava i z każdą kolejną powieścią pogłębia się ono coraz bardziej.
Czytaj całość...
 

Image24 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

"Czarny manuskrypt" Krzysztofa Bochusa to mroczny kryminał rozgrywający się w latach 30. na niemieckim Pomorzu. Powieść ukazała się w środę nakładem Wydawnictwa Muza.

Czytaj całość...
 

Image23 marca 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

Lily, początkująca prawniczka, i Ed, ambitny malarz, to szczęśliwe małżeństwo. Wszystko jednak się zmienia, kiedy w ich życiu pojawia się sąsiadka, mała Włoszka... Historię tej trójki znajdziecie w THRILLERze psychologicznym „Żona mojego męża” Jane Corry, który ukaże się już za tydzień nakładem Wydawnictwa Amber, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

Image23 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

"Księga luster" rumuńskiego pisarza E.O. Chiroviciego to szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach, której elementy, jak w kalejdoskopie, układają się w zupełnie różne obrazy, w zależności od tego, kto dochodzi do głosu. Powieść ukazała się w ubiegłym tygodniu nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak.
Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Jaki ojciec, taki syn

Hill nie tyle wyrasta, ile już wyrósł na godnego kontynuatora spuścizny ojca. Warto więc poznać jego twórczość i przekonać się na własnej skórze, co potrafi. 

Czytaj całość...
 

Image22 marca 2017

NEWSROOM - AKTUALNOŚCI

Już jutro mieszkańcy Sandomierza będą mogli spotkać się z Eweliną Dydą, recenzentką i autorką kryminału „Zła waluta", którego akcja rozgrywa się w Tarnobrzegu.

Czytaj całość...
 

Image21 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Grzechot kości” to debiutancka powieść nagradzanej brytyjskiej dziennikarki Fiony Cummins. Jego bohaterką jest młoda detektyw, która prowadzi z mordercą wyścig o życie dwójki dzieci. Książka ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Amber, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageWYWIAD Z AUTOREM: KATARZYNA KWIATKOWSKA

"Piszę po to, by móc choć na pewien czas oddalić się od współczesności"

„Zgubna trucizna”, piąty kryminał retro Katarzyny Kwiatkowskiej, w ubiegłym tygodniu zagościł na księgarnianych półkach. Z tej okazji zadaliśmy autorce kilka pytań - między innymi o to, jak przygotowuje się do pisania, jakie są jej dalsze plany i dlaczego tak mało jej w mediach.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nowa wersja miłosnego trójkąta

Trójkąt miłosny to nieszczególnie wyrafinowana historia, raczej banalna, a w zdradzaniu z pewnością nie ma nic romantycznego. Za to może być ono dobrym punktem wyjścia dla kryminału. Jeśli jednak spodziewalibyście się któregoś przewidywalnych motywów w powieści Pinborough, rozczarujecie się. Brytyjska pisarka buduje własną wersję trójkąta miłosnego. I robi to nadzwyczaj przekonująco.

Czytaj całość...
 

Image20 marca 2017

NEWSROOM - PRZEGLĄD PRASY

Zajrzyjcie do najnowszego numeru Harper's Bazaar Polska. Znajdziecie w nim wywiad z Joakimem Zanderem - szwedzkim pisarzem, autorem THRILLERów.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Najpierw się zastanów

Sam pomysł jest bardzo ciekawy, jednak styl, jakim operuje Lottie, wydaje się zbyt lekki dla THRILLERa.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>