Advertisement

Image14 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

Trzecia nowość: „Zanim zawisną psy” to pierwsza część trylogii „Oxen” Jensa Henrika Jensena. To mroczna opowieść, której bohaterem jest były żołnierz duńskich sił specjalnych. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Editio Black, pod naszym patronatem. 

Czytaj całość...
 

Image14 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

Druga dzisiejsza nowość to „Ślepy archeolog”. Marta Guzowska, znana z dwóch kryminalnych i sensacyjnych serii, prezentuje nowego bohatera! Tom Mara jest błyskotliwym, pewnym siebie i odnoszącym spore sukcesy archeologiem. I od lat jest niewidomy. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Czytaj całość...
 

Image14 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

Dziś mamy dla Was aż trzy patronackie premiery! Pierwsza to „Dziewczyna we mgle” Donato Carrisiego - opowieść o odizolowanym od świata górskim miasteczku, w którym pewnego dnia znika szesnastoletnia dziewczyna... Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Czytaj całość...
 

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Jørn Lier Horst, „Felicja zaginęła”

Jørn Lier Horst, niegdyś szef policji, obecnie pisarz, w mistrzowski sposób buduje dramaturgię. Każdy z jego bohaterów boryka się z własnymi demonami i nie ma tu znaczenia, czy to przestępca, czy policjant.

Czytaj całość...
 

Image13 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Miasteczko Crimson Lake” Candice Fox to opowieść o dwójce ludzi, wyrzutków, którzy usiłują rozwikłać mroczną zagadkę zniknięcia pisarza i jednocześnie oczyścić się z własnych zbrodni. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Amber, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageWYWIAD Z AUTOREM

„Nauka nauką, a rozwiązanie logicznej zagadki nadal sprawia nam wielką przyjemność”

Marta Guzowska, znana z dwóch kryminalnych i sensacyjnych serii, prezentuje nowego bohatera! Tom Mara jest błyskotliwym, pewnym siebie i odnoszącym spore sukcesy archeologiem. I od lat jest niewidomy. Powieść „Ślepy archeolog” ukaże się w środę, a już teraz mamy dla Was wywiad z autorką.

Czytaj całość...
 

Image12 marca 2018

NEWSROOM - AKTUALNOŚCI

Katarzyna Tubylewicz odbyła podróż przez Skanię, po drodze prowadząc kulturowe śledztwo. Poszukiwała motywów, krajobrazów i nastrojów, które uczyniły z południa Szwecji jeden z najbardziej intrygujących i modnych rejonów Europy. A już w najbliższy piątek w „reportażu na głos” zabierze nas w podróż tropem mrocznego kina i serialu „Most nad Sundem”.

Czytaj całość...
 

Image9 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

Rzym 2001 roku. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. A między nimi niebezpieczna dwudziestolatka... Powieść „Żona doskonała” Roberto Costantiniego ukazała się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Czytaj całość...
 

Image9 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

Bohaterką powieści „Martwa jesteś piękna” Belindy Bauer jest Eve Singer, która pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna. Kiedy kontaktuje się z nią morderca, dziennikarka cieszy się, że jako pierwsza będzie mogła przesłać relację z miejsca zbrodni. Jednak szybko zrozumie, że zabójca ma dwie obsesje...

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Lekko, ale z pazurem

„Reguła nr 1” nie jest, rzecz jasna, powieścią kryminalną, a raczej książką z pogranicza powieści sensacyjnej i przygodowej, jak to zwykle bywa z historiami o archeologach i poszukiwaniu skarbów. I jak to zwykle bywa w takich historiach, dzieje się tu dużo. 

Czytaj całość...
 

Image8 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

A może by tak sięgnąć po klasykę dla młodszych czytelników? Dziś ukazały się wznowienia dwóch powieści przygodowo-kryminalnych Zbigniewa Nienackiego, „Pan Samochodzik i Fantomas” oraz „Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”.

Czytaj całość...
 

Image7 marca 2018

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Śmierć w Château Bremont” to pierwszy tom serii „Varlaque i Bonnet na tropie”, której autorem jest M.L. Longworth. Jej akcja rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>