Advertisement

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Prawda czy urojenie?

Miłośnicy THRILLERów powinni świetnie znać nazwisko niemieckiego pisarza. Jeśli nie znają – czym prędzej muszą nadrobić to niedopatrzenie. Fitzek jest bowiem autorem trzymających w napięciu, zaskakujących powieści, które powinny zaspokoić wymagania czytelnika żądnego strachu i emocji. „Przesyłka” to najnowsza z książek tego autora – i choć według mnie jest nieco gorsza niż poprzednie, to wciąż świetna rozrywka.

Czytaj całość...
 

Image7 sierpnia 2017

NEWSROOM - PRZEGLĄD PRASY

Zajrzyjcie do dzisiejszego numeru dziennika „Polska Metropolia Warszawska”. Znajdziecie w nim dwa wywiady z autorami kryminałów - Gają Grzegorzewską i Marcelem Woźniakiem.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Czarne i białe

Chociaż całość jest nieskomplikowana, powiedziałbym wręcz, że czarno-biała, to naprawdę znakomita lektura dla miłośników THRILLERów i sensacji, a zarazem początek intrygującej serii. 

Czytaj całość...
 

Image4 sierpnia 2017

NEWSROOM  - ZAPOWIEDZI

„Stasi i wilk” to druga powieść Davida Younga, której akcja toczy się w czasach komunistycznych w Niemczech Wschodnich. Tym razem w Halle-Neustadt, pokazowym nowym mieście socjalistycznym, ginie porwane dziecko, a władze chcą po cichu wyjaśnić sprawę... Powieść ukaże się za dwa tygodnie nakładem Wydawnictwa Marginesy, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Bestia wypuszczona z klatki

Chciałabym napisać, że „Leon” to świetna, godna polecenia pozycja, ale w mojej ocenie jest po prostu dobra.

Czytaj całość...
 

Image3 sierpnia 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

„Prezent” Louise Jensen to opowieść o Jennie, dziewczynie po przeszczepie serca, która, wdzięczna za drugą szansę na życie, nawiązuje kontakt z rodziną dawczyni. I wkrótce odkrywa, że skrywa ona wiele sekretów... Powieść ukaże się za dwa tygodnie nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Rzeczywistość czy iluzja?

Nie wiem, czy tematyka psychologiczna i oniryczny klimat wystarczą, aby ten tytuł na trwałe zapisał się na mapie THRILLERów. Jednak tym czytelnikom, dla których warstwa kryminalna nie odgrywa najważniejszej roli, a którzy cenią opowieści balansujące na granicy jawy i snu, „Zniknięcie” powinno przypaść do gustu. 

Czytaj całość...
 

Image2 sierpnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Dzień czwarty” Sarah Lotz to apokaliptyczny THRILLER o luksusowym wycieczkowcu, na którego pokładzie dochodzi do kolejnych, coraz groźniejszych wydarzeń. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat. 

Czytaj całość...
 

Image1 sierpnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Widzę cię” to THRILLER psychologiczny autorstwa Clare Mackintosh, jednej z najgłośniejszych angielskich debiutantek roku 2015. Powieść o kobietach, które znajdują swoje zdjęcia w gazetach, a potem stają się ofiarami przestępstw, ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

Image1 sierpnia 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

Sarah Flint przez trzydzieści pięć lat była londyńską policjantką. Swoje doświadczenia wykorzystała w powieściach, których bohaterką jest detektyw Charlie Stafford. „Nigdy więcej nie zdradzisz” to druga część tego cyklu - ukaże się za tydzień nakładem Wydawnictwa Amber, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Słów kilka o HORRORze, który nie jest taki straszny, jak go malują

Myślę, że – mimo niedociągnięć fabularnych – autorowi znów udało się stworzyć nietuzinkową historię, jakiej jeszcze na naszym rodzimym rynku nie było. Szkoda tylko, że wraz z ostatnią stroną książki w mojej głowie zakiełkowała niepokojąca myśl: ale co to było?”, zamiast standardowego: „wow!”.

Czytaj całość...
 

Image31 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

Polskiego wydania doczekała się powieść laureata Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru Petera Robinsona, po raz pierwszy opublikowana w 1995 roku. „Odrzucona miłość” to historia prześladowanej aktorki i miłości, na którą nie ma lekarstwa.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>