Advertisement

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nigdy nie wiesz, kto patrzy

Clare Mackintosh jest byłą policjantką, ale nie znajdziemy w tej powieści szczególnie rozbudowanych opisów śledztwa. Autorka najczęściej opisuje wydarzenia z perspektywy zwyczajnego człowieka wplątanego w dziwną, niezrozumiałą dla niego sytuację. Dlatego czytelnikowi łatwo przychodzi zadanie sobie pytania: co by było, gdyby mnie to spotkało?

Czytaj całość...
 

Image28 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Czarna pszczoła” Wojciecha Dutki to współczesna intryga kryminalna sięgająca lat czterdziestych XX wieku i detektyw, jakiego jeszcze w polskiej literaturze nie było. Powieść ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Albatros, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

Image27 lipca 2017

NEWSROOM - PRZEGLĄD PRASY

Zajrzyjcie do najnowszego numeru „Polityki” - znajdziecie w nim rozmowę Roberta Ziębińskiego z Ianem Rankinem. Pisarz opowiedział między innymi o polskich korzeniach detektywa Rebusa, piciu w Krakowie i wychodzeniu z Unii Europejskiej.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Za stare grzechy

Są jednostki, które dążą do zdemaskowania prawdy. Ta zaś, jak wszyscy doskonale wiemy, bywa brzydka, niewygodna i trudna do zaakceptowania. I choć reguła ta wydaje się truizmem, Herrmann ubiera ją w fantazyjną narrację, pełną zwrotów akcji, błyskotliwych, niekiedy balansujących na granicy absurdu dialogów, z których aż iskrzy się czasem czarny, a czasem zupełnie zwyczajny humor. 

Czytaj całość...
 

Image26 lipca 2017

NEWSROOM - AKTUALNOŚCI

Michał Nogaś poleca „Słownik polskich autorów literatury kryminalnej”!

Czytaj całość...
 

Image26 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Urwany trop” Lone Theils to drugi tom cyklu o Norze Sand. Tym razem duńska dziennikarka trafia w świat nielegalnych imigrantów, światowych korporacji i eksperymentów na ludziach... Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 

Czytaj całość...
 

Image26 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Ktokolwiek widział” Claire Douglas to opowieść o wspomnieniach, które prześladują, sekretach, przed którymi nie sposób uciec, i zagadkach, które domagają się rozwiązania. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Czytaj całość...
 

Image25 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

W „Opiekunce do dzieci” Elisabeth Herrmann teraźniejszość splata się z przeszłością - główny bohater, adwokat Joachim Vernau, przez historię ukraińskiej robotnicy przymusowej wpada na trop handlu dziełami sztuki, które zostały zagrabione przez nazistów… Powieść ukazała się dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Charlotte Link,  „Oszukana”

Zagmatwane ludzkie losy, tajemnice, rodzinne sekrety i nieuchwytny zabójca – powieść Charlotte Link to jest to, co w wakacyjnym plecaku znaleźć się powinno.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kuba Szpikulec

Nie ma tutaj większych zaskoczeń, ale jest kilka świetnych scen i całkiem niezły styl; Kyrcz swoją opowieść podaje często potocznym językiem. Do tego dochodzą swojskie realia zmieszane nieco z tematyką Kuby Rozpruwacza.

Czytaj całość...
 

Image24 lipca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Jestem śmiercią” to siódmy tom powieściowego cyklu autorstwa Chrisa Cartera. Tym razem główny bohater, detektyw Robert Hunter, musi zmierzyć się z mordercą, który lubi gierki. Powieść ukazała się w ubiegłym tygodniu nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Czytaj całość...
 

Image21 lipca 2017

Prawda czy wyzwanie?

„Miasteczko kłamców” nie różniłoby się od wielu innych THRILLERów o wydarzeniach z przeszłości, które w jakimś momencie doganiają bohaterów, gdyby nie dwa elementy.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>