Advertisement

Image10 marca 2017

Lista kryminałów na Dzień Mężczyzn

Na Dzień Kobiet przypominaliśmy książki o kobietach, więc dziś – w Dzień Mężczyzn – przypominamy wam kryminały z mężczyznami w tytule.

Czytaj całość...
 

Image10 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Wielki chłód” to druga część cyklu o Anie Martí. Rosa Ribas i Sabine Hofmann powracają z powieścią o młodej dziennikarce, która tym razem musi zmierzyć się z fanatyzmem religijnym, surową rzeczywistością hiszpańskiej prowincji w latach 50. XX wieku i mrocznymi sekretami sprzed lat. 

Czytaj całość...
 

Image9 marca 2017

Kryminalne Warsztaty Scenariuszowe

Tak jak zapowiadaliśmy: mamy kolejną niespodziankę dla wszystkich tych, którzy piszą i chcą pisać! Tym razem przygotowaliśmy coś dla apirujących scenarzystów: właśnie rusza konkurs na treatment filmu lub serialu kryminalnego bądź sensacyjnego. A nagroda? Udział w warsztatach scenariuszowych, prowadzonych przez Igora Brejdyganta i Jakuba Żulczyka!

Czytaj całość...
 

ImageWYWIAD Z AUTOREM: EWELINA DYDA

Literatura to nie prospekt turystyczny

Mamy dla Was wywiad z Eweliną Dydą - byłą recenzentką Portalu Kryminalnego, która niedawno zadebiutowała jako pisarka powieścią "Zła waluta". Autorka opowiedziała o miłości do gatunku kryminalnego, przyjemności z picia piwa w lokalach dla prawdziwych mężczyzn, beznadziejnej sytuacji polskich recenzentów, dokładnym planowaniu i mruganiu do czytelnika.

Czytaj całość...
 

Image9 marca 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

Już za tydzień nakładem Wydawnictwa Amber i pod naszym patronatem ukaże się powieść niemieckiego mistrza THRILLERów - "Ostatnie dziecko" Sebastiana Fitzka. Historia zaczyna się od dziesięcioletniego chłopca, który wzywa adwokata, by wyznać mu, że zamordował człowieka... piętnaście lat temu.

Czytaj całość...
 

Image9 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

Od tygodnia w księgarniach znajdziecie powieść "Obserwując Edie" Camilli Way. To psychologiczna zagadka oparta na zawiłej relacji łączącej dwie z pozoru zaprzyjaźnione kobiety. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i s-ka.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kiedy ofiara staje się katem

Według mnie powieści Dagmary Andryki powinny przypaść do gustu fanom książek Katarzyny Puzyńskiej. Tak jak w sadze o Lipowie znajdziemy tu bowiem ciekawe zagadki z przeszłości i wnikliwe portrety psychologiczne bohaterów, a pierwsze skrzypce grają warstwa obyczajowa i stosunki międzyludzkie.

Czytaj całość...
 

Image8 marca 2017

Lista 10 kryminałów na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet przypominamy 10 kryminałów (i nie tylko kryminałów) o kobietach.

Czytaj całość...
 

ImageWYWIAD Z AUTOREM: KRZYSZTOF A. ZAJAS

„Najpierw ty rządzisz fikcją, a potem ona rządzi tobą”

Przede wszystkim o swojej najnowszej powieści, ale także o tym, dlaczego zaczął pisać kryminały, co pisze teraz i dlaczego pisanie demoralizuje – opowiedział nam Krzysztof A. Zajas, autor trylogii grobiańskiej i powieści „Oszpicyn”.

Czytaj całość...
 

Image6 marca 2017

Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne!

Piszecie (lub chcecie pisać) opowiadania kryminalne? Mamy dobre wieści: rusza dziewiąta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017!
Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Muchy w pajęczynie

Znajdziemy w „Mrocznym zaułku” sekrety sali sądowej, tajemnicze spotkania w zaułkach miasta i smutne konkluzje na temat ludzkich relacji.

Czytaj całość...
 

Image6 marca 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

"Bezsilni" Kati Hiekkapelto to powieść kryminalna z silnym tłem społecznym. Jej główna bohaterka, policjantka Anna Fekete, odkrywa mroczne tajemnice porządnych Finów i ciemne strony imigracji.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>