Advertisement

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W ciemności

Jeśli szukacie udanej powieści z dreszczykiem, niewymagającej, ale i niebędącej tylko lekką, niezobowiązującą rozrywką, sięgnijcie po „Ciemną rzekę”.

Czytaj całość...
 

Image29 maja 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

W powieści „Kopaliśmy sobie grób” Antti Tuomainen zadaje pytanie: jak daleko byś się posunął, żeby ochronić to, co kochasz? Premiera już za dwa tygodnie, nakładem Wydawnictwa Albatros, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

ImageRelacja z czwartego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017

Kulminacja festiwalowych emocji następuje zawsze w sobotę. To właśnie w sobotni wieczór Nagroda Wielkiego Kalibru trafia do rąk autora najlepszej powieści kryminalnej lub sensacyjnej wydanej w ubiegłym roku. Nim jednak ze sceny padło nazwisko szczęśliwca, wzięliśmy udział w trzech interesujących spotkaniach. Gwiazdą jednego z nich była brytyjska pisarka, Alex Marwood.

Czytaj całość...
 

ImageRelacja z trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017

Do gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru jest tuż, tuż. Emocje więc rosną, choć po nominowanych stresu nie widać. Przeciwnie! Gotowi są do słownych potyczek i tryskają humorem, czego wyraz dali na panelu jurorzy kontra nominowani. To jednak nie wszystkie wydarzenia, jakie przyciągnęły miłośników kryminałów na Festiwal.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

(Post)Apokalipsa i pielgrzym

Książka G.X. Todd to  lekka, niewymagająca lektura, przeznaczona stricte dla miłośników tego typu literatury.

Czytaj całość...
 

ImageRelacja z drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017

Maraton pięciu spotkań udał się nadzwyczaj dobrze. Zaczął go Krzysztof A. Zajas, wprowadzając nas w świat prozy Stephena Kinga, oferującej wiele więcej niż wywołujące dreszcze HORRORy, a skończył Jakub Żulczyk, który dynamicznymi i barwnymi anegdotkami uczynił to z przytupem i wywołując salwy śmiechu u słuchaczy.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W małym ciele duże zło

Kiedy autor serwuje czytelnikom opowieść, w której ofiarami są dzieci, zawsze wzbudza to emocje. Tym bardziej, kiedy dzieci są także oprawcami. „To, co ukryte” Laury Lippman dotyka kontrowersyjnego tematu – małych zbrodniarzy, nieletnich morderców.

Czytaj całość...
 

ImageRelacja z pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017

Różnorodność. To jedno z tych słów, które doskonale opisuje pierwszy dzień festiwalu, a jeśli spojrzycie na program imprezy, to zobaczycie, że kolejne dni tę teorię potwierdzą. Dzień zaczął się od budzących sporo emocji i rodzących wiele pytań wykładów, a skończył w bardzo imprezowym nastroju, bo nie może być inaczej, gdy do wspólnych śpiewów zachęca Arkadiusz Jakubik.

Czytaj całość...
 

Image25 maja 2017

NEWSROOM - ZAPOWIEDZI

Ksiądz Sidney Chambers powraca w kolejnym tomie swoich detektywistycznych przygód! Już za dwa tygodnie nakładem Wydawnictwa Marginesy i pod naszym patronatem ukaże się książka „Sidney Chambers. Złowroga noc” Jamesa Runciego, stanowiąca drugą część cyklu Zagadki Grantchester.

Czytaj całość...
 

Image24 maja 2017

Plebiscyt na Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru

Przypominamy: tylko do piątku możecie głosować na swojego faworyta w plebiscycie na Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Zwycięzca otrzyma nie tylko statuetkę, ale także nagrodę pieniężną ufundowaną przez CBS Reality.

Czytaj całość...
 

Image24 maja 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Prokurator” to historia dwójki ludzi: młodego prokuratora i pięknej adwokatki, którzy spotykają się na sali sądowej po przeciwnych stronach barykady... a w życiu prywatnym ze sobą romansują. Autorka powieści to prawniczka, która ukrywa się pod pseudonimem Paulina Świst. Premiera już dziś, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 

Image24 maja 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

Dziś powrócił także Dawid Wolski - prywatny detektyw z Gliwic, którego czytelnicy mieli okazję poznać w „Wampirze” Wojciecha Chmielarza. Tym razem wspólnie z błyskotliwym prokuratorem będzie musiał rozwiązać zagadkę potwora z przeszłości, odnaleźć go i powstrzymać. Powieść „Zombie” ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne, pod naszym patronatem.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>