Advertisement

Image8 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

W 2001 roku Jeffrey Archer został skazany na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. nie byłby sobą, gdyby czasu w więzieniu – ostatecznie dwóch lat z zasądzonych czterech – nie poświęcił na stworzenie nowego dzieła. Tak powstały „Dzienniki więzienne”, które kilka dni temu ukazały się w jednym tomie.

Czytaj całość...
 

Image8 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wielu zbrodniach zapomniano. I o nich właśnie jest ta książka. „Seryjne zabójczynie” Tori Telfer to czternaście przykładów najsławniejszych morderczyń w dziejach. 

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Detektyw z przypadku

Jeśli jesteście spragnieni bezpretensjonalnej i nieobciążającej lektury na grudniowe wieczory (albo i jeden wieczór, bo tych dwieście stron bez problemu da się „połknąć” na jeden raz), z potoczystą narracją i potocznym językiem, „Przypadkowy detektyw” będzie doskonałym wyborem!

Czytaj całość...
 

Image7 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Morderstwo na starej plebanii” Jill McGown to opowieść o pozornie banalnym śledztwie w sprawie śmierci na plebanii, które przeradza się w podróż po labiryncie potencjalnych zabójców, niezliczonych motywów i powikłanych relacji.

Czytaj całość...
 

Image6 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Kryminalna odyseja. Rzecz o czytaniu i pisaniu” Wojciecha J. Burszty i Mariusza Czubaja to książka o literaturze kryminalnej, przed dekadą ledwie raczkującej w Polsce, dzisiaj wielkim terytorium nieustającej produkcji literackiej setek autorów i autorów znad Wisły, którzy na księgarskich półkach rywalizują z uznanymi sławami i debiutantami z Europy i świata. 

Czytaj całość...
 

Image6 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOSCI

W „Zaginionym rozkazie” Steve Berry zabiera czytelników w emocjonującą podróż po zacisznych korytarzach Instytutu Smithsona, nieprzyjaznych lasach Arkansas i surowych górach Nowego Meksyku, która jest jednocześnie wyprawą w mroczną przeszłość Ameryki oraz jej potencjalnie jeszcze bardziej mroczną przyszłość.

Czytaj całość...
 

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Aleksandra Marinina, „Życie po życiu”

To jest to, czego nam trzeba na długie, ponure zimowe wieczory: dreszczyk emocji do herbatki z konfiturą malinową. Smacznego.

Czytaj całość...
 

Image5 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

Debiutancka powieść Małgorzaty Sobieszczańskiej, zatytułowana „Z ostatniej chwili”, była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Czy drugi kryminał autorki to powtórzy? Dowiemy się w przyszłym roku. Powieść „Premiery nie będzie” ukazała się nakładem wydawnictwa Oficynka.

Czytaj całość...
 

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Dan Brown - koniec?

„Początek” pokazuje, że nadeszła pora, aby diametralnie odmienić twórczość – albo przejść na emeryturę.

Czytaj całość...
 

Image4 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Sekta powraca” to druga część popularnej szwedzkiej trylogii Mariette Lindstein o sekcie ViaTerra. Seria jest zainspirowana osobistą ucieczką autorki Mariette z ruchu scjentologicznego i opisuje niebezpieczny fenomen, jakim są sekty.

Czytaj całość...
 

Image1 grudnia 2017

Ranking kryminalnych prezentów pod choinkę

Nadszedł grudzień, za kilka dni mikołajki, później święta Bożego Narodzenia... Wybraliście już prezenty dla najbliższych? Mamy nadzieję, że znajdą się wśród nich kryminały! A jeśli wciąż się zastanawiacie, mamy dla Was kilka subiektywnych propozycji.

Czytaj całość...
 

Image1 grudnia 2017

NEWSROOM - NOWOŚCI

„Dziewczyny z Roanoke” Amy Engel to historia piętnastoletniej Lane, która po samobójczej śmierci matki zamieszkuje u dziadków w Kansas. A kiedy odkrywa mroczną tajemnicę rodzinną, ucieka... Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>