Advertisement
Strona główna arrow Recenzje i wywiady
Recenzje i wywiady
Rendez-vous ze śmiercią, Agatha Christie: recenzja
środa, 19 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał drogi

W końcu nadeszły te długo wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone upały. Czas więc na jakąś odpowiednią, wakacyjną lekturę. Coś lekkiego, niezobowiązującego i bezpretensjonalnego. A najlepiej do tego sprawdzonego. Tak więc wybór padł na Agathę Christie i jej trochę mniej znaną powieść „Rendez-vous ze śmiercią”

Czytaj całość...
 
Morze Niegościnne, Jakub Szamałek: recenzja
piątek, 14 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

O starożytności bez zadęcia

Niech tych z was, którzy za historią nie przepadają, nie przeraża fakt, że to kryminał rozgrywający się w starożytności. Choć historia ma tu z pewnością większe znaczenie, niż w powieści „Kiedy Atena odwraca wzrok”, zbudowana wokół niej intryga nie męczy nawet historycznego laika.

Czytaj całość...
 
Bal absolwentów, Ruth Newman: recenzja
środa, 12 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Angielski kryminał  w amerykańskim stylu

Dekoracje są typowo angielskie, można nawet powiedzieć wiktoriańskie – większość akcji rozgrywa się bowiem w murach wiekowego uniwersytetu. Jednak sama struktura powieści jest bardzo amerykańska. Mamy liczne zwroty akcji i retrospekcje, odkrywające przed czytelnikiem białe plamy we współczesnym wątku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Obserwator, Charlotte Link
wtorek, 11 czerwca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Obserwator", Charlotte Link

"Charlotte Link jest doskonale znana polskim czytelnikom, od lat gości na listach kryminalnych bestsellerów. Dom sióstr, Drugie dziecko czy Echa winy przywodzą na myśl samych mistrzów gatunku, jak chociażby zapomniany nieco Georges Simenon czy wciąż na topie Agatha Christie" - pisze kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Rzeźniczka z Małej Birmy, Hakan Nesser: recenzja
piątek, 07 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

"Smutno mi, Boże"

Kiedyś pisałam, że dziwność to wyróżnik kryminałów Nessera. Zdania nie zmieniam. To jednak nie taka dziwność, która każe nam odłożyć książkę na półkę z uczuciem niesmaku. Wprost przeciwnie: ta właśnie dziwność nie pozwala oderwać się aż do ostatniej strony, i to mimo tego, że tempo akcji jest niemal ślimacze. 

Czytaj całość...
 
Giń, Hanna Winter: recenzja
czwartek, 06 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kuba Rozpruwacz w Berlinie

Takie powieści jak „Giń” utwierdzają mnie w przekonaniu, że w kryminale najważniejsza jest wciągająca i sprawnie poprowadzona intryga. Rozbudowane tło społeczne, obyczajowe czy inna problematyka bywają jedynie dodatkiem ubogacającym lekturę, nie zastąpią jednak świetnej fabuły. 

 

Czytaj całość...
 
Nefrytowy różaniec, Borys Akunin: recenzja
środa, 05 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Akunin składa hołd swoim mistrzom

Akunin postanowił napisać zbiór opowiadań, który nie tylko miał uzupełnić białe plamy i dziury w życiorysie detektywa Erasta Fandorina; chciał też, by każde z opowiadań było hołdem czy nawiązaniem do  różnych, uwielbianych przez niego, klasycznych już autorów kryminałów. I ten ambitny plan powiódł się w pełni.

Czytaj całość...
 
Hotel Zaświat, Przemysław Borkowski: recenzja
piątek, 31 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nuda w miasteczku na odludziu

Autor wykorzystuje znane nam doskonale motywy: miejsca odległego od cywilizacji, tajemniczej rezydencji i dziwnego chłopca. Wszystko to każe nam się spodziewać mrocznej opowieści o siłach zła. Tymczasem dostajemy powieść obyczajową.

Czytaj całość...
 
Kto zabił panią Skrof, Mika Waltari: recenzja
środa, 29 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Fiński świat lat trzydziestych

Przyjemnie od czasu do czasu sięgnąć po tego rodzaju klasykę, by nie rzec ramotę, a przy okazji przekonać się, że kryminał skandynawski to nie zawsze tylko molestowanie dzieci, gwałty, problemy społeczne, zapici, sfrustrowani, umęczeni policjanci i ponure sekrety z przeszłości. 

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Sześć grobów do Monachium, Mario Puzo
wtorek, 28 maja 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Sześć grobów do Monachium", Mario Puzo

"To Mario Puzo inny niż ten znany nam doskonale z powieści Ojciec chrzestny. Jednak i ten utwór, o zgoła innej tematyce i bohaterach, zasługuje na najwyższe uznanie czytelników. Pełen napięcia, grozy, głębokich przemyśleń i znakomicie nakreślonych postaci" - pisze o powieści "Sześć grobów do Monachium" kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Cichy wielbiciel, Olga Rudnicka: recenzja
piątek, 24 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nie taki wielbiciel fajny jak go malują

Olga Rudnicka to młoda polska pisarka, która debiutowała w 2008 roku. Od tamtego czasu ukazało się już osiem jej książek. Siedem z nich to przykłady lekkiej literatury, połączenia kryminału z powieścią obyczajową i komediową. Ósma – to „Cichy wielbiciel”, rzecz zdecydowanie wyróżniająca się na tle całego dorobku pisarskiego autorki.

Czytaj całość...
 
Seryjny, John Lutz: recenzja
czwartek, 23 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

New York, New York

„Seryjny” to typowy kryminał, który ma przykuwać uwagę do zbrodni i etapów jej wyjaśniania. Dobra lektura na jeden, może dwa wieczory. Dobrze wykorzystany schemat, na którym obudowano ostatecznie intrygę o zaskakującym zakończeniu. Więc właściwie bardziej na plus niż na minus.

Czytaj całość...
 
Krąg, Bernard Minier: recenzja
środa, 22 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Każdy ma jakieś tajemnice

Jeśli ktoś lubi takie ponure, mroczne, duszne historie i kryminały poruszające trudne problemy społeczne, to „Krąg” spełnia wszystkie jego czytelnicze zachcianki.

Czytaj całość...
 
Gdzie się podziały dziewczęta, Leena Lehtolainen: recenzja
piątek, 17 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Spirala nienawiści

Nie sięgajcie po książkę Leeny Lehtolainen, jeśli lubicie powieści z szaleńczym tempem, w których autor wciąż podsuwa czytelnikowi tropy i zaskakujące odkrycia.

Czytaj całość...
 
Bielszy odcień śmierci, Bernard Minier: recenzja
środa, 15 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Mroczne sekrety wśród górskich szczytów

Mimo że „Bielszy odcień śmierci” miejscami może jest zbyt rozwlekły, okazuje się bardzo wciągający. Pod koniec akcja mknie już jak rozpędzona kolejka górska aż do ciekawego, zaskakującego finału, gdzie wszystkie pozornie niemożliwe do połączenia elementy zagadki wskakują na właściwe miejsce. 

Czytaj całość...
 
Fetysz, Tara Moss: recenzja
piątek, 10 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przewidywalnie, ale przyjemnie

Czytelnik oczekujący towarzyszących lekturze wypieków na twarzy i zaskakujących rozwiązań konstrukcyjnych i fabularnych będzie zawiedziony. „Fetysz” to prosta opowieść poprowadzona według utartego, sprawdzonego schematu. 

Czytaj całość...
 
Wściekła skóra, Agnieszka Miklis: recenzja
czwartek, 09 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Mroczna historia w nie mniej mrocznej holenderskiej scenerii

Mamy w powieści dreszczyk emocji, który powinien towarzyszyć każdemu THRILLERowi, oraz tajemnicze zniknięcie, które napędza akcję kryminalną. Ale książka imponuje także spektrum poruszanych tematów.

Czytaj całość...
 
Mordestwo w Mezopotamii, Agatha Christie: recenzja
środa, 08 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał archeologiczny

Kryminał ze swej natury jest powieścią jednorazową. Po skończeniu jest jakby zużyty, skoro wiemy, kto zabił i dlaczego. A jednak dzieła angielskiej autorki są czytane przez jej wielbicieli po wielokroć. Dzieje się tak chyba dlatego, że w dzisiejszych czasach są jednak czymś więcej niż tylko dobrze skonstruowaną zagadką. 

Czytaj całość...
 
Najmroczniejsza ciemność, Carin Gerhardsen: recenzja
czwartek, 02 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wszystko co najstraszniejsze, czyli to, za co kochamy Skandynawów

Dzieje się sporo: morderstwa, nastoletnia prostytucja, pedofilia, kazirodztwo, zdrady, gwałty, znęcanie się. Niby wszystko to już było i nieraz o tym czytaliśmy, zwłaszcza u skandynawskich autorów, a jednak szwedzka pisarka przyrządziła te dobrze nam znane tematy w nowym, świeżym sosie. Jest mrocznie, jest strasznie, jest nieprzyjemnie. I przez to bardzo ciekawie.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: W ofierze molochowi, Asa Larsson
wtorek, 30 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Rodzinne tajemnice

"Są pisarze, którzy mają rozpoznawalny styl, nic się w ich prozie nie zmienia, są tacy, którzy zasłynęli z powodu jednej, znakomitej powieści, a następne już nie są takie dobre, i są tacy, których każda nowa książka jest lepsza od poprzedniej. Tak właśnie jest w przypadku Szwedki Asy Larsson" - pisze o powieści "W ofierze molochowi" Asy Larsson kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Czarna wołga, Przemysław Semczuk: recenzja
piątek, 26 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przestępstwa Polski Ludowej

Nie jest to może specjalnie porywająca lektura, którą będziemy czytać z zapartym tchem. Tym jednak, którzy lubią czytać o Polsce sprzed przełomu, może dać sporo nieznanych dotychczas informacji. 

Czytaj całość...
 
Trzynaście zagadek, Agatha Christie: recenzja
środa, 24 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Sielanka versus zbrodnia

Czasami nowości rozczarowują lub są po prostu tak przeciętne i podobne jedna do drugiej, że po tygodniu już nie pamiętam ani tytułu, ani autora i wszystkie zlewają mi się w jedną schematyczną opowieść. Wtedy lubię wrzucić sobie na ruszt jakiegoś klasyka, który na nowo przywraca mi wiarę w to, że gatunek kryminalny jest najwspanialszym gatunkiem literackim na świecie. 

Czytaj całość...
 
Abel i Kain, Katarzyna Kwiatkowska: recenzja
piątek, 19 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zbrodnia uzasadniona?

Czytając powieść Kwiatkowskiej, czuje się od razu, że autorka nie napisała kryminału retro, bo to modne i chciała popisać się wiedzą, a z sympatii do czasów, które już nigdy nie wrócą.

Czytaj całość...
 
Wierny przyjaciel, Kjell Ola Dahl: recenzja
środa, 17 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Oslo to Los Angeles północy

Wątki się mnożą. Akcja biegnie wielotorowo. Momentami napięcie rośnie jak u amerykańskich, a nie skandynawskich mistrzów. Dahl, podążając za przykładem kolegów zza oceanu, buduje napięcie i porzuca wątek w najciekawszym momencie, by skupić się na innym i nie pozwolić nam zamknąć książki aż do ostatniej strony.

Czytaj całość...
 
Szmaragdowa tablica, Carla Montero: recenzja
piątek, 12 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W poszukiwaniu tajemniczego obrazu

Gatunkowo „Szmaragdowa tablica” oscyluje gdzieś pomiędzy „Cieniem wiatru” a „Kodem Leonarda da Vinci”. Epicki rozmach w przedstawieniu wojennego Paryża towarzyszy historii tajemniczego obrazu, który może wpłynąć na losy ludzkości.

Czytaj całość...
 
Powrót, Hakan Nesser: recenzja
środa, 10 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Układanka z wielu elementów

„Powrót” to trzecia powieść z cyklu o komisarzu Van Veeterenie. Jeśli ktoś lubi kryminały, w których akcja składa się głównie z rozmów i wolno posuwa się do przodu, w których zwroty akcji są powoli i skąpo dawkowane, a największy nacisk jest położony na psychologię postaci, nie będzie zawiedziony. Mi brakowało trochę mięsa, sensacji i mroku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Marisa Merico, Księżniczka mafii
wtorek, 09 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Kobieta mafii

"Pisząc nie tak dawno o Prawdziwym gangsterze, nie przypuszczałam, że wkrótce zapoznam się z zadziwiającą historią mafijnej księżniczki i nie będzie to historia budująca ani mniej brutalna niż ta opowiedziana przez znanego kokainowego kowboja" - kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka zrecenzowała dla Was "Księżniczkę mafii" Marisy Merico.

Czytaj całość...
 
Jasnowidz, Bartłomiej Biesiekirski: recenzja
piątek, 05 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Śmierć nad Czarną Wodą

„Jasnowidz” to kolejny – po powieściach Marty Guzowskiej, Agnieszki Krawczyk czy Anny Trojan – debiut uczestnika Kryminalnych Warsztatów Literackich, organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. 

Czytaj całość...
 
Jedyna szansa, Harlan Coben: recenzja
środa, 03 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wcale nie ta ka jedyna szansa

"Autor sporo miejsca poświęca przemyśleniom bohatera, co może sprawić, że czytelnicy nastawieni na wartką i szybką akcję odrobinę się zniecierpliwią. Jednak zakończenie jest jak zwykle satysfakcjonujące i zaskakujące, więc wielbiciele amerykańskiego autora na pewno nie będą rozczarowani" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Jedynej szansie" Harlana Cobena.

Czytaj całość...
 
Zimowy morderca, Krystyna Kuhn: recenzja
piątek, 29 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zimny Frankfurt, brudny Kraków

Powieść ratuje się ponurym klimatem rodem z kryminałów skandynawskich, ciekawymi postaciami i przede wszystkim interesującą fabułą – dlatego, mimo pewnych niedociągnięć, szczerze polecam ją tym, którzy uwielbiają zagadki osadzone w mrocznej przeszłości. 

Czytaj całość...
 
Morderstwo na plebanii, Agatha Christie: recenzja
środa, 27 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Trup się ściele na idyllicznej prowincji

"To bardzo sympatyczna, bezpretensjonalna i wesoła książka, którą polecam każdemu, kto ceni sobie takie poczciwe ramoty i ma ochotę wypocząć na moment od ponurego skandynawskiego krajobrazu z mroczną historią w tle. Poza tym zagadka kryminalna i prowadzenie tropów jest tu, jak zwykle u Christie, na najwyższym poziomie" - pisze o "Morderstwie na plebanii" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Janusz Grabowski, Wiadomość ze Sztokholmu
wtorek, 26 marca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Janusz Grabowski, "Wiadomość ze Sztokholmu"

"Janusz Grabowski opisuje postaci i miejsca w sposób znakomity, barwny. Ta plastyczność opisów świetnie służy temu, aby czytelnik ani na moment się nie znudził, nie przewracał niecierpliwie stron w poszukiwaniu akcji” - pisze o powieści "Wiadomość ze Sztokholmu" Janusza Grabowskiego Kryminalna Bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Nauczycielka z Villette, Ingrid Hedstrom: recenzja
piątek, 22 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przeszłość zawsze cię dogoni

Powieść Ingrid Hedström jest jak układanka. Autorka podrzuca nam kolejne elementy, ale aż do samego końca nie sposób ułożyć ich w całość. Kiedy już wydaje nam się, że wiemy, kto zabił – ginie kolejna osoba i dotychczasowa koncepcja bierze w łeb.

Czytaj całość...
 
Domek z piernika, Carin Gerhardsen
środa, 20 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Koniec niewinności

"Książka ani nie powaliła mnie na kolana, ani nie odrzuciła. Czyta się jednak nieźle i szybko, a bohaterów łatwo polubić" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Domku z piernika" Carin Gerhardsen.

Czytaj całość...
 
Florystka, Katarzyna Bonda
piątek, 15 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kiedy umiera dziecko

„Florystka” nie jest grzeczną kobiecą powieścią kryminalną z wątkiem romansowym czy komediowym w tle. Jeżeli miałabym szukać dla niej analogii w polskiej literaturze kryminalnej, stawiałabym na Gaję Grzegorzewską. Choć pisarki mają całkowicie odmienny styl, łączy je wizja świata. To nie jest przyjemne miejsce, w którym miłość zwycięża wszystko. Tu miłość może zabijać, a zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. 

Czytaj całość...
 
Aż gniew twój przeminie, Asa Larsson
środa, 13 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W sieci powiązań

Przyznam, że jestem sceptyczna, gdy kolejną autorkę lub autora koronuje się na nową królową lub królem kryminału szwedzkiego, skandynawskiego, światowego czy jeszcze jakiegoś innego. Pachnie mi to zawsze zwykłym chwytem reklamowym [...]. Po przeczytaniu powieści Asy Larsson królową bym jej nie nazwała, ale jakiś szlachecki tytuł na pewno się jej należy.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Grób, Gaja Grzegorzewska
wtorek, 12 marca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Nowe śledztwo Julii

Grób to mroczny, owiany tajemnicą i chyba najlepszy jak dotąd kryminał napisany przez autorkę. Nie oznacza to, że wcześniejsze jej powieści były słabsze. Po prostu widać, że Grzegorzewska coraz pewniej czuje się w tym, co robi, a jej kryminały czyta się jednym tchem" - pisze o "Grobie" Kryminalna Bibliotekarka Magdalena Szostak.

Czytaj całość...
 
Prawo panny Murphy, Rhys Bowen
piątek, 08 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Urok staroświecczyzny

 Różne są kryminały retro. Bywają takie, które – mimo zbrodni i całego zła świata przedstawionego – mają w sobie duży urok, a są i takie, gdzie rzeczywistość jest po prostu odstręczająca. „Prawo panny Murphy” zdecydowanie wpisuje się w tę pierwszą grupę, przede wszystkim dzięki głównej bohaterce.

Czytaj całość...
 
Zanim znowu zabiję, Mariusz Czubaj
czwartek, 07 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminalne śledztwo z piłką nożną w tle

„Zanim znowu zabiję” to świetna powieść, w dużej mierze dzięki głównemu bohaterowi, Rudolfowi Heinzowi. A co z wątkiem kryminalnym? No cóż, muszę przyznać, że ja, łącząc poszlaki i snując przypuszczenia, oskarżałam niewinną osobę. Pisarzowi udało się więc, mówiąc kolokwialnie, wprowadzić mnie w maliny.

Czytaj całość...
 
Pamiętam cię, Yrsa Sigurdardottir
środa, 06 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Dom strachów

"HORROR nie jest moim ulubionym gatunkiem. (...) Całe szczęście ta powieść jest też, jak to zwykle u Sigurdarđóttir, świetnie skonstruowanym kryminałem z intrygującą zagadką oraz tajemniczymi wątkami z przeszłości, które są znakiem rozpoznawczym autorki" - pisze o powieści "Pamiętam cię" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Z chirurgiczną precyzją, Błażej Przygodzki
piątek, 01 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zbrodnicze lato we Wrocławiu

Autorowi udało się stworzyć ciekawą historię z bardzo zaskakującym zakończeniem (jeśli ktoś odgadnie wcześniej, kto stoi za śmiercią ofiar – chapeau bas, ja nie byłam w stanie) i wiarygodnymi postaciami. A wszystko to napisane współczesnym, prostym, adekwatnym do fabuły językiem. Czego chcieć więcej? 

Czytaj całość...
 
Pentimento, Aldona Antczak
czwartek, 28 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Pentimento znaczy skrucha

Powieść Aldony Antaczak to trzymający w napięciu THRILLER gangsterski, zaskakujący zwrotami akcji oraz ciekawymi wątkami.  Oprócz świata mafijnych porachunków, odmalowanego bardzo precyzyjnie i z dbałością o każdy detal, mamy tu także wątki romansowe i wielkie namiętności.

Czytaj całość...
 
Czwarty napastnik, Kjell Ola Dahl
środa, 27 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Cherchez la femme!

Czwarty napastnik poza tym, że jest intrygującym, mrocznym kryminałem, jest też powieścią psychologiczną, pokazującą, jak niszczące może być pożądanie i uczucie do pewnego rodzaju kobiet i co taka potrafi zrobić ze spokojnym i racjonalnym mężczyzną" - pisze o powieści Dahla Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Wszędzie śnieg, Gregg Olsen
piątek, 22 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał w THRILLERze

„Wszędzie śnieg” nie jest może specjalnie wyrafinowaną czy oryginalną lekturą, ale jako thriller, który ma trzymać w napięciu aż do spodziewanego, ale mimo to emocjonującego końca, sprawdza się doskonale.

Czytaj całość...
 
Przyjaciele z daleka, Matti Ronka
środa, 20 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Strzeż się takich przyjaciół

"To trochę inny przykład sensacyjnej literatury skandynawskiej i stanowi on przyjemną odmianę dla czytelnika przyzwyczajonego do glównego nurtu, na który składają się napiętnowani przez los bohaterowie, mroczne tajemnice z przeszłości, społeczna niesprawiedliwość i tabuny skrzywdzonych niewiniątek" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Przyjaciołach z daleka" Mattiego Rönki.

Czytaj całość...
 
Na skraju ciszy, Kristina Ohlsson
piątek, 15 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Bajka bez szczęśliwego zakończenia

Jest w tej książce wszystko, co lubimy w skandynawskich kryminałach: mroczna zagadka z przeszłości, skomplikowana teraźniejszość i śledczy z problemami. Ale przede wszystkim historia wciągająca tak, że trudno się oderwać. 

Czytaj całość...
 
Szkodliwy pakiet cnót, Mariola Zaczyńska
czwartek, 14 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Świat mody w świecie kryminału

"Wielbiciele i wielbicielki poprzednich powieści Zaczyńskiej nie powinni być zawiedzeni, gdyż pisarka zupełnie nie zmienia stylu znanego z wcześniejszych utworów – to nadal ciepła, przyprawiona humorem opowieść o kobietach" - pisze o powieści "Szkodliwy pakiet cnót" Ewelina Dyda. Zachęcamy do lektury przepremierowej recenzji!

Czytaj całość...
 
Drugie życie Marianne Shearer, Francis Fyfield
środa, 13 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Gra pozorów

Drugie życie Marianne Shearer to kryminał z nurtu tych mniej przyjemnych. Nie ma tu oddechu w postaci lekkich żartów rozładowujących ciężką atmosferę. Przeciwnie. Autorka każe nam się cały czas zanurzać w grzęzawisku chorych namiętności, traum, poczucia winy i pogmatwanych ludzkich losów" - pisze o powieści Francis Fyfield Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Recenzje czytelników: "Dr House"
wtorek, 12 lutego 2013

ImageRECENZJE CZYTELNIKÓW

Kulawy doktor z kompleksem Rubika

Serial medyczny czy kryminał? Błyskotliwy lekarz czy błyskotliwy detektyw? A po co wybierać, skoro można obejrzeć oba równocześnie? Serial "Dr House" zrecenzowała dla Was nasza Czytelniczka Hanna Wojciechowska.

Czytaj całość...
 
Linda. Historia pewnej zbrodni, Leif GW Persson
piątek, 08 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W krzywym zwierciadle: policja

Choć zagadka kryminalna przedstawiona w tej powieści jest ciekawa, a jej rozwiązanie zaskakujące, nie ona jest tu głównym tematem. Wydaje mi się, że Persson chciał przede wszystkim pokazać pracę szwedzkiej policji. W krzywym zwierciadle.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 451 - 500 z 1124