Advertisement
Strona główna arrow Recenzje i wywiady
Recenzje i wywiady
Okiem bibliotekarza: W ofierze molochowi, Asa Larsson
wtorek, 30 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Rodzinne tajemnice

"Są pisarze, którzy mają rozpoznawalny styl, nic się w ich prozie nie zmienia, są tacy, którzy zasłynęli z powodu jednej, znakomitej powieści, a następne już nie są takie dobre, i są tacy, których każda nowa książka jest lepsza od poprzedniej. Tak właśnie jest w przypadku Szwedki Asy Larsson" - pisze o powieści "W ofierze molochowi" Asy Larsson kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Czarna wołga, Przemysław Semczuk: recenzja
piątek, 26 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przestępstwa Polski Ludowej

Nie jest to może specjalnie porywająca lektura, którą będziemy czytać z zapartym tchem. Tym jednak, którzy lubią czytać o Polsce sprzed przełomu, może dać sporo nieznanych dotychczas informacji. 

Czytaj całość...
 
Trzynaście zagadek, Agatha Christie: recenzja
środa, 24 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Sielanka versus zbrodnia

Czasami nowości rozczarowują lub są po prostu tak przeciętne i podobne jedna do drugiej, że po tygodniu już nie pamiętam ani tytułu, ani autora i wszystkie zlewają mi się w jedną schematyczną opowieść. Wtedy lubię wrzucić sobie na ruszt jakiegoś klasyka, który na nowo przywraca mi wiarę w to, że gatunek kryminalny jest najwspanialszym gatunkiem literackim na świecie. 

Czytaj całość...
 
Abel i Kain, Katarzyna Kwiatkowska: recenzja
piątek, 19 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zbrodnia uzasadniona?

Czytając powieść Kwiatkowskiej, czuje się od razu, że autorka nie napisała kryminału retro, bo to modne i chciała popisać się wiedzą, a z sympatii do czasów, które już nigdy nie wrócą.

Czytaj całość...
 
Wierny przyjaciel, Kjell Ola Dahl: recenzja
środa, 17 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Oslo to Los Angeles północy

Wątki się mnożą. Akcja biegnie wielotorowo. Momentami napięcie rośnie jak u amerykańskich, a nie skandynawskich mistrzów. Dahl, podążając za przykładem kolegów zza oceanu, buduje napięcie i porzuca wątek w najciekawszym momencie, by skupić się na innym i nie pozwolić nam zamknąć książki aż do ostatniej strony.

Czytaj całość...
 
Szmaragdowa tablica, Carla Montero: recenzja
piątek, 12 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W poszukiwaniu tajemniczego obrazu

Gatunkowo „Szmaragdowa tablica” oscyluje gdzieś pomiędzy „Cieniem wiatru” a „Kodem Leonarda da Vinci”. Epicki rozmach w przedstawieniu wojennego Paryża towarzyszy historii tajemniczego obrazu, który może wpłynąć na losy ludzkości.

Czytaj całość...
 
Powrót, Hakan Nesser: recenzja
środa, 10 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Układanka z wielu elementów

„Powrót” to trzecia powieść z cyklu o komisarzu Van Veeterenie. Jeśli ktoś lubi kryminały, w których akcja składa się głównie z rozmów i wolno posuwa się do przodu, w których zwroty akcji są powoli i skąpo dawkowane, a największy nacisk jest położony na psychologię postaci, nie będzie zawiedziony. Mi brakowało trochę mięsa, sensacji i mroku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Marisa Merico, Księżniczka mafii
wtorek, 09 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Kobieta mafii

"Pisząc nie tak dawno o Prawdziwym gangsterze, nie przypuszczałam, że wkrótce zapoznam się z zadziwiającą historią mafijnej księżniczki i nie będzie to historia budująca ani mniej brutalna niż ta opowiedziana przez znanego kokainowego kowboja" - kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka zrecenzowała dla Was "Księżniczkę mafii" Marisy Merico.

Czytaj całość...
 
Jasnowidz, Bartłomiej Biesiekirski: recenzja
piątek, 05 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Śmierć nad Czarną Wodą

„Jasnowidz” to kolejny – po powieściach Marty Guzowskiej, Agnieszki Krawczyk czy Anny Trojan – debiut uczestnika Kryminalnych Warsztatów Literackich, organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. 

Czytaj całość...
 
Jedyna szansa, Harlan Coben: recenzja
środa, 03 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wcale nie ta ka jedyna szansa

"Autor sporo miejsca poświęca przemyśleniom bohatera, co może sprawić, że czytelnicy nastawieni na wartką i szybką akcję odrobinę się zniecierpliwią. Jednak zakończenie jest jak zwykle satysfakcjonujące i zaskakujące, więc wielbiciele amerykańskiego autora na pewno nie będą rozczarowani" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Jedynej szansie" Harlana Cobena.

Czytaj całość...
 
Zimowy morderca, Krystyna Kuhn: recenzja
piątek, 29 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zimny Frankfurt, brudny Kraków

Powieść ratuje się ponurym klimatem rodem z kryminałów skandynawskich, ciekawymi postaciami i przede wszystkim interesującą fabułą – dlatego, mimo pewnych niedociągnięć, szczerze polecam ją tym, którzy uwielbiają zagadki osadzone w mrocznej przeszłości. 

Czytaj całość...
 
Morderstwo na plebanii, Agatha Christie: recenzja
środa, 27 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Trup się ściele na idyllicznej prowincji

"To bardzo sympatyczna, bezpretensjonalna i wesoła książka, którą polecam każdemu, kto ceni sobie takie poczciwe ramoty i ma ochotę wypocząć na moment od ponurego skandynawskiego krajobrazu z mroczną historią w tle. Poza tym zagadka kryminalna i prowadzenie tropów jest tu, jak zwykle u Christie, na najwyższym poziomie" - pisze o "Morderstwie na plebanii" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Janusz Grabowski, Wiadomość ze Sztokholmu
wtorek, 26 marca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Janusz Grabowski, "Wiadomość ze Sztokholmu"

"Janusz Grabowski opisuje postaci i miejsca w sposób znakomity, barwny. Ta plastyczność opisów świetnie służy temu, aby czytelnik ani na moment się nie znudził, nie przewracał niecierpliwie stron w poszukiwaniu akcji” - pisze o powieści "Wiadomość ze Sztokholmu" Janusza Grabowskiego Kryminalna Bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Nauczycielka z Villette, Ingrid Hedstrom: recenzja
piątek, 22 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przeszłość zawsze cię dogoni

Powieść Ingrid Hedström jest jak układanka. Autorka podrzuca nam kolejne elementy, ale aż do samego końca nie sposób ułożyć ich w całość. Kiedy już wydaje nam się, że wiemy, kto zabił – ginie kolejna osoba i dotychczasowa koncepcja bierze w łeb.

Czytaj całość...
 
Domek z piernika, Carin Gerhardsen
środa, 20 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Koniec niewinności

"Książka ani nie powaliła mnie na kolana, ani nie odrzuciła. Czyta się jednak nieźle i szybko, a bohaterów łatwo polubić" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Domku z piernika" Carin Gerhardsen.

Czytaj całość...
 
Florystka, Katarzyna Bonda
piątek, 15 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kiedy umiera dziecko

„Florystka” nie jest grzeczną kobiecą powieścią kryminalną z wątkiem romansowym czy komediowym w tle. Jeżeli miałabym szukać dla niej analogii w polskiej literaturze kryminalnej, stawiałabym na Gaję Grzegorzewską. Choć pisarki mają całkowicie odmienny styl, łączy je wizja świata. To nie jest przyjemne miejsce, w którym miłość zwycięża wszystko. Tu miłość może zabijać, a zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. 

Czytaj całość...
 
Aż gniew twój przeminie, Asa Larsson
środa, 13 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W sieci powiązań

Przyznam, że jestem sceptyczna, gdy kolejną autorkę lub autora koronuje się na nową królową lub królem kryminału szwedzkiego, skandynawskiego, światowego czy jeszcze jakiegoś innego. Pachnie mi to zawsze zwykłym chwytem reklamowym [...]. Po przeczytaniu powieści Asy Larsson królową bym jej nie nazwała, ale jakiś szlachecki tytuł na pewno się jej należy.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Grób, Gaja Grzegorzewska
wtorek, 12 marca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Nowe śledztwo Julii

Grób to mroczny, owiany tajemnicą i chyba najlepszy jak dotąd kryminał napisany przez autorkę. Nie oznacza to, że wcześniejsze jej powieści były słabsze. Po prostu widać, że Grzegorzewska coraz pewniej czuje się w tym, co robi, a jej kryminały czyta się jednym tchem" - pisze o "Grobie" Kryminalna Bibliotekarka Magdalena Szostak.

Czytaj całość...
 
Prawo panny Murphy, Rhys Bowen
piątek, 08 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Urok staroświecczyzny

 Różne są kryminały retro. Bywają takie, które – mimo zbrodni i całego zła świata przedstawionego – mają w sobie duży urok, a są i takie, gdzie rzeczywistość jest po prostu odstręczająca. „Prawo panny Murphy” zdecydowanie wpisuje się w tę pierwszą grupę, przede wszystkim dzięki głównej bohaterce.

Czytaj całość...
 
Zanim znowu zabiję, Mariusz Czubaj
czwartek, 07 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminalne śledztwo z piłką nożną w tle

„Zanim znowu zabiję” to świetna powieść, w dużej mierze dzięki głównemu bohaterowi, Rudolfowi Heinzowi. A co z wątkiem kryminalnym? No cóż, muszę przyznać, że ja, łącząc poszlaki i snując przypuszczenia, oskarżałam niewinną osobę. Pisarzowi udało się więc, mówiąc kolokwialnie, wprowadzić mnie w maliny.

Czytaj całość...
 
Pamiętam cię, Yrsa Sigurdardottir
środa, 06 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Dom strachów

"HORROR nie jest moim ulubionym gatunkiem. (...) Całe szczęście ta powieść jest też, jak to zwykle u Sigurdarđóttir, świetnie skonstruowanym kryminałem z intrygującą zagadką oraz tajemniczymi wątkami z przeszłości, które są znakiem rozpoznawczym autorki" - pisze o powieści "Pamiętam cię" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Z chirurgiczną precyzją, Błażej Przygodzki
piątek, 01 marca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zbrodnicze lato we Wrocławiu

Autorowi udało się stworzyć ciekawą historię z bardzo zaskakującym zakończeniem (jeśli ktoś odgadnie wcześniej, kto stoi za śmiercią ofiar – chapeau bas, ja nie byłam w stanie) i wiarygodnymi postaciami. A wszystko to napisane współczesnym, prostym, adekwatnym do fabuły językiem. Czego chcieć więcej? 

Czytaj całość...
 
Pentimento, Aldona Antczak
czwartek, 28 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Pentimento znaczy skrucha

Powieść Aldony Antaczak to trzymający w napięciu THRILLER gangsterski, zaskakujący zwrotami akcji oraz ciekawymi wątkami.  Oprócz świata mafijnych porachunków, odmalowanego bardzo precyzyjnie i z dbałością o każdy detal, mamy tu także wątki romansowe i wielkie namiętności.

Czytaj całość...
 
Czwarty napastnik, Kjell Ola Dahl
środa, 27 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Cherchez la femme!

Czwarty napastnik poza tym, że jest intrygującym, mrocznym kryminałem, jest też powieścią psychologiczną, pokazującą, jak niszczące może być pożądanie i uczucie do pewnego rodzaju kobiet i co taka potrafi zrobić ze spokojnym i racjonalnym mężczyzną" - pisze o powieści Dahla Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Wszędzie śnieg, Gregg Olsen
piątek, 22 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał w THRILLERze

„Wszędzie śnieg” nie jest może specjalnie wyrafinowaną czy oryginalną lekturą, ale jako thriller, który ma trzymać w napięciu aż do spodziewanego, ale mimo to emocjonującego końca, sprawdza się doskonale.

Czytaj całość...
 
Przyjaciele z daleka, Matti Ronka
środa, 20 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Strzeż się takich przyjaciół

"To trochę inny przykład sensacyjnej literatury skandynawskiej i stanowi on przyjemną odmianę dla czytelnika przyzwyczajonego do glównego nurtu, na który składają się napiętnowani przez los bohaterowie, mroczne tajemnice z przeszłości, społeczna niesprawiedliwość i tabuny skrzywdzonych niewiniątek" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Przyjaciołach z daleka" Mattiego Rönki.

Czytaj całość...
 
Na skraju ciszy, Kristina Ohlsson
piątek, 15 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Bajka bez szczęśliwego zakończenia

Jest w tej książce wszystko, co lubimy w skandynawskich kryminałach: mroczna zagadka z przeszłości, skomplikowana teraźniejszość i śledczy z problemami. Ale przede wszystkim historia wciągająca tak, że trudno się oderwać. 

Czytaj całość...
 
Szkodliwy pakiet cnót, Mariola Zaczyńska
czwartek, 14 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Świat mody w świecie kryminału

"Wielbiciele i wielbicielki poprzednich powieści Zaczyńskiej nie powinni być zawiedzeni, gdyż pisarka zupełnie nie zmienia stylu znanego z wcześniejszych utworów – to nadal ciepła, przyprawiona humorem opowieść o kobietach" - pisze o powieści "Szkodliwy pakiet cnót" Ewelina Dyda. Zachęcamy do lektury przepremierowej recenzji!

Czytaj całość...
 
Drugie życie Marianne Shearer, Francis Fyfield
środa, 13 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Gra pozorów

Drugie życie Marianne Shearer to kryminał z nurtu tych mniej przyjemnych. Nie ma tu oddechu w postaci lekkich żartów rozładowujących ciężką atmosferę. Przeciwnie. Autorka każe nam się cały czas zanurzać w grzęzawisku chorych namiętności, traum, poczucia winy i pogmatwanych ludzkich losów" - pisze o powieści Francis Fyfield Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Recenzje czytelników: "Dr House"
wtorek, 12 lutego 2013

ImageRECENZJE CZYTELNIKÓW

Kulawy doktor z kompleksem Rubika

Serial medyczny czy kryminał? Błyskotliwy lekarz czy błyskotliwy detektyw? A po co wybierać, skoro można obejrzeć oba równocześnie? Serial "Dr House" zrecenzowała dla Was nasza Czytelniczka Hanna Wojciechowska.

Czytaj całość...
 
Linda. Historia pewnej zbrodni, Leif GW Persson
piątek, 08 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W krzywym zwierciadle: policja

Choć zagadka kryminalna przedstawiona w tej powieści jest ciekawa, a jej rozwiązanie zaskakujące, nie ona jest tu głównym tematem. Wydaje mi się, że Persson chciał przede wszystkim pokazać pracę szwedzkiej policji. W krzywym zwierciadle.

Czytaj całość...
 
W białej ciszy, Inge Lohnig
środa, 06 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Stare grzechy rzucają długie cienie

„W białej ciszy nie jest kryminałem do końca udanym. Za to jako powieść psychologiczna, pokazująca zagmatwane ludzkie relacje, jest całkiem przekonywująca" - pisze o książce Inge Lohnig Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Ukryty, Bronisław Wildstein
piątek, 01 lutego 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Ukryte przesłanie

Mnie się nie podobało. Nie dlatego, że źle napisane, bo całkiem dobrze. Tyle że nie szukam w kryminałach historii o tym, jak politycy i media manipulują moim postrzeganiem świata. Jak większość czytelników, szukam po prostu odetchnienia i rozrywki.

Czytaj całość...
 
Odłamek, Sebastian Fitzek
środa, 30 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Schizofreniczna gra

"TWIST następuje za twistem. Z jednego zakończenia wynurza się następne. Odwracając kolejną stronę, zastanawiamy się, czy to już ostateczny koniec. A do tego autor umiejętnie straszy, stosując momentami estetykę HORRORu i sugerując działania sił nadprzyrodzonych" - pisze Gaja Grzegorzewska o powieści Sebastiana Fitzka "Odłamek".

Czytaj całość...
 
Piekło niepamięci
wtorek, 29 stycznia 2013

ImageRECENZJE CZYTELNIKÓW

Piekło niepamięci

Mamy dla Was kolejną recenzję filmową - tym razem nasza czytelniczka Hanna Wojciechowska zrecenzowała film "Memento" w reżyserii Christophera Nolana, czyli kryminał "o człowieku żyjącym w wiecznym teraz".

Czytaj całość...
 
Wszystko ma swoją cenę, Lotte i Soren Hammerowie
piątek, 25 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Jak dorwać mordercę

Po lekturze debiutanckiej powieści Hammerów czekałam na kolejną powieść o Konradzie Simonsenie, by przekonać się, czy autorzy znów przedłożą analizę współczesności nad kryminalną intrygę. Na szczęście jest inaczej.

Czytaj całość...
 
N czy M?, Agatha Christie
środa, 23 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kolejne śledztwo na cztery ręce

Jako powieść szpiegowska książka Agathy Christie jest pozycją zdecydowanie bardzo naiwną, grzęznącą w wyświechtanych gatunkowych zabiegach i banalnym politycznym zapleczu, jednak jako kryminał jest to rzecz jak zwykle u angielskiej autorki bardzo sprawna" - pisze o "N czy M?" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Z zamkniętymi oczami, Gianrico Carofiglio
wtorek, 22 stycznia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Adwokat z Bari

"Proza Carofiglio zachwyca i formą i treścią, a także świetnym zarysowaniem postaci. Bohaterowie włoskiego prawnika i pisarza nie są papierowi, bezpłciowi. To ludzie z krwi i kości, z problemami, jakich współczesny świat nikomu nie skąpi" - pisze o powieści "Z zamkniętymi oczami" Kryminalna Bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Krwawa zemsta, Joanna Chmielewska
piątek, 18 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

A trupa nima

Dawna Chmielewska już nie wróci. Ale jest lepiej, niż ostatnimi czasy bywało, choć trudno to sobie w pierwszej chwili wyobrazić, zważywszy na fakt, że osią fabuły „Krwawej zemsty” jest… tyłek. 

Czytaj całość...
 
Grobowa cisza, Arnaldur Indridason
środa, 16 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nieszczęśliwa wyspa

"W powieści  Indriđasona jest wszystko to, co najlepsze i najbardziej pociągające u skandynawskich autorów, czyli tak zwany mocny zestaw gwarantujący sukces: interesujący bohaterowie, mroczna tajemnica z przeszłości i ponury klimat" - pisze o "Grobowej ciszy" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
serial Dochodzenie
wtorek, 15 stycznia 2013

ImageRECENZJE CZYTELNIKÓW

Pole rażenia zbrodni

Dochodzenie zdecydowanie warto obejrzeć – zobaczyć, jak wiele zniszczeń zostawia po sobie zbrodnia, która dla nas nierzadko jest tylko gazetowym czy telewizyjnym newsem, zaprzątającym nasze myśli przez krótką chwilę. Sprawa Rosie Larsen z pewnością zostanie w nich na dłużej" - pisze o amerykańskim serialu kryminalnym nasza Czytelniczka Hanna Wojciechowska.

Czytaj całość...
 
Mordercze miasta
piątek, 11 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Każde miasto ma swoją historię

Warto zapoznać się z „Morderczymi miastami” – choć to nie pierwszy w polskiej literaturze zbiór opowiadań kryminalnych różnych autorów, pierwszy raz swoje siły w tej materii połączyły kobiety. I wyszedł z tego całkiem smaczny kryminalny kąsek.

Czytaj całość...
 
Spotkanie w Bagdadzie, Agatha Christie
środa, 09 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Sensacyjna Christie

Spotkanie w Bagdadzie to pozycja zdecydowanie lekka, łatwa i przyjemna, i pomimo podejmowanej tematyki dotyczącej wojny i pokoju nie skłaniająca do głębszych refleksji. Na pewno jednak jej wielkim atutem jest barwnie zarysowany fragment świata, który przeminął, a za którym zdarza się nam odczuwać nostalgię" - pisze o powieści Agathy Christie Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Prawdziwy gangster, Jon Roberts, Evan Wright
wtorek, 08 stycznia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Zły chłopak

"Warto sięgnąć po tę książkę, aby przekonać się, jak wygląda – z bardzo bliska – przestępczość zorganizowana, jak cienka jest granica między dobrem a złem, jak niewiele potrzeba, aby człowiek popełniał najgorsze przestępstwa, jak łatwo znaleźć się ponad prawem, a – z czasem – poza prawem, i wreszcie że nic nie dzieje się bez przyczyny i bez konsekwencji" - pisze o "Prawdziwym gangsterze" kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka. 

Czytaj całość...
 
Rzeźbiarz, Gregory Funaro
piątek, 04 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Uśpione w kamieniu

Najwięcej miejsca Gregory Funaro poświęca tytułowej postaci. Człowiekowi, który zabija z misją uświadomienia współczesnemu społeczeństwu jego dotychczasowego zaślepienia: „Tylko ręka rzeźbiarza może złamać zaklęcie i uwolnić postacie uśpione w kamieniu”. Innymi słowy – Rzeźbiarz chce odmienić świat.

Czytaj całość...
 
Spójrz na mnie, Yrsa Sigurdardottir
środa, 02 stycznia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wyjątkowo przygnębiające śledztwo

"Nie polecam czytać tej powieści, gdy nie jest się w wystarczająco dobrej kondycji psychicznej, bo nagromadzenie smutku, nieszczęścia i nieprzyjemnych zdarzeń jest tu wyjątkowo przytłaczające. Jednak gdy ktoś ceni w kryminale ponury klimat, trudną tematykę, mocno zagmatwaną zagadkę i elementy nadprzyrodzone, to zdecydowanie jest to książka dla niego" - pisze o "Spójrz na mnie" Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Czego nie słyszał Arne Hilmen, Iwo Zaniewski
piątek, 28 grudnia 2012

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał à rebours

Miał był „THRILLER o nietypowej budowie” – jest dobrze napisana, ale niestety nużąca powieść, która tylko chwilami przypomina thriller. A szkoda, bo zapowiadało się bardzo interesująco. 

Czytaj całość...
 
Morderstwo w Boże Narodzenie, Agatha Christie
czwartek, 27 grudnia 2012

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Pracowite święta Herculesa Poirot

W Boże Narodzenie najlepiej czytać klasyki. Oczywiście nie może wśród nich zabraknąć "Morderstwa w Boże Narodzenie" Agathy Christie, o czym przekonuje Gaja Grzegorzewska.

Czytaj całość...
 
Mam na imię księżniczka, Sara Blaedel
piątek, 21 grudnia 2012

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Miłe złego początki

Książki Sary Blaedel poleca Camilla Läckberg – coś w tym jest, bo obie panie piszą w zbliżonym stylu: łączą powieść kryminalną, gdzie najważniejsza jest zbrodnia,  z powieścią obyczajową, w której główną rolę gra życie osobiste bohaterów.

Czytaj całość...
 
Black&blue, Ian Rankin
środa, 19 grudnia 2012

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Śledztwo poza domem

Oto, co o "Black&blue" Iana Rankina pisze Gaja Grzegorzewska: "Obserwujemy nie tylko liczne śledztwa, które bohater stara się prowadzić równocześnie, ale również jego degrengoladę. Rebus nie prezentuje się pięknie na tle swoich starannie ubranych i odpicowanych kolegów. Jednak nawet pijany i niechlujnie odziany John Rebus jest znacznie skuteczniejszy niż większość detektywów. I na pewno bardziej interesujący."

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 451 - 500 z 1105