Advertisement
Strona główna arrow Recenzje i wywiady
Recenzje i wywiady
Karaluchy, Jo Nesbo: recenzja
środa, 04 września 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Karaluchy pod poduchy

„Karaluchy” to kryminał mroczny, dotykający ciężkich tematów, momentami nawet dziwny i mistyczny, może przez te opary opium i egzotyczną mentalność większości bohaterów.

Czytaj całość...
 
Klinika, Sebastian Fitzek: recenzja
piątek, 30 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Odliczanie do strachu

"Klinika" to wariacja na temat zagadki zamkniętego pokoju, ale bardziej niż „Dziesięciu Murzynków” Agathy Christie przypomina filmowy slasher, w którym bohaterowie giną (w bardzo krwawy sposób) jeden za drugim. 

Czytaj całość...
 
Statek śmierci, Yrsa Sigurdardottir: recenzja
piątek, 23 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Pasażerowie widmo

Po czym poznać dobry THRILLER? Między innymi po tym, że nawet czytając go wśród tłumu ludzi i w pełnym słońcu, odczuwamy strach. I przy „Statku śmierci” tak właśnie jest.

Czytaj całość...
 
Kłamca, Tomasz Białkowski: recenzja
środa, 21 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W labiryncie zbrodni i nawiązań biblijnych

Kłamca” sprawia wrażenie książki nieco wymęczonej. A na pewno bardzo schematycznej, w tym mało pozytywnym znaczeniu. 

Czytaj całość...
 
Odpłata, Val McDermid: recenzja
piątek, 16 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Trójkąt nienawiści

Do tej pory pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi przy lekturze „Krwawej blizny”, kiedy duet Hill/Jordan musiał się zmierzyć z genialnym psychopatą Jacko Vance’em. A „Odpłata” to druga część tego pojedynku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Mózg Kennedy'ego, Henning Mankell
poniedziałek, 12 sierpnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Mózg Kennedy'ego", Henning Mankell

"To banalne określenie, ale tutaj pasuje jak ulał: Mankell jest jak wino – im starszy, tym lepszy" - pisze o powieści "Mózg Kennedy'ego" kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Ulotna doskonałość, Gianrico Carofglio: recenzja
wtorek, 06 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminalne rzymskie wakacje

Gdybym oceniała powieść Carofiglio jedynie jako kryminał, musiałabym przyznać, że intryga wypada tu słabo. Jednak tę książkę należy osądzać według trochę innych kryteriów. To po prostu dobra powieść obyczajowa, stanowiąca świetną odmianę po serii powieści stricte kryminalnych.

Czytaj całość...
 
Pani komisarz nie znosi poezji, Georges Flipo: recenzja
piątek, 02 sierpnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zabójczy wiersz i zabójczo nudna pani komisarz

Zjadliwa analiza współczesnego społeczeństwa jest chyba jedynym w pełni udanym elementem powieści „Pani komisarz nie znosi poezji”. Reszta mnie nie ujęła.

Czytaj całość...
 
Trujący ogród, Val McDermid: recenzja
piątek, 26 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Szpitalne śledztwo

McDermid mnoży wątki, postaci i informacje. Niektórym to bogactwo może przeszkadzać, mnie cieszy: dzięki temu powieść nie nudzi, a ja nie mam wrażenia, że autor traktuje potencjalnego czytelnika jak idiotę, któremu wszystko trzeba po wielokroć powtarzać, by na pewno do niego dotarło.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Czerwień grzechu, Elizabet George
wtorek, 23 lipca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Czerwień grzechu", Elizabeth George

"Akcja toczy się spokojnie, a portrety psychologiczne każdego z bohaterów dramatu są nakreślone solidną kreską" - pisze o powieści "Czerwień grzechu" autorstwa amerykańskiej pisarki Elizabeth George kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka. 

Czytaj całość...
 
W towarzystwie uroczych pań, Alexander McCall Smith: recenzja
piątek, 19 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wieczór w towarzystwie uroczych pań

To historia tak pełna optymizmu, radości życia i humoru, tak odmienna od obrazów Afryki przekazywanych w reportażach, tak przy tym spokojna i wyważona, że chce się ją czytać jeszcze i jeszcze.

Czytaj całość...
 
Opactwo, Chris Culver
czwartek, 18 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Co siedzi w głowie detektywa

Książka Culvera jest bardziej powieścią sensacyjną niż trzymającym w napięciu kryminałem o dobrze skonstruowanej intrydze. Operuje znaną amerykańską kliszą i właściwie jej pozytywny czy negatywny odbiór zależy od określenia się wobec tej kliszy.

Czytaj całość...
 
Farma lalek, Wojciech Chmielarz: recenzja
piątek, 12 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Śledztwo na prowincji

Wojciech Chmielarz powoli wyrasta na mocną konkurencję dla polskich autorów powieści kryminalnych. Już teraz można śmiało stwierdzić, że posiadł umiejętność tworzenia interesującej fabuły i  portretowania niebanalnych postaci, a to przecież w kryminałach najważniejsze.  

Czytaj całość...
 
Tatuś Muminka i morze, Tove Jansson: recenzja
środa, 10 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wyspa pełna grozy

Co recenzja tej książki robi na Portalu Kryminalnym? Kiedyś już udowadniałam, że wszystko analizowane pod odpowiednim kątem może okazać się opowieścią kryminalną. Przykładem niech będzie książka fińskiej pisarki, przeznaczona pozornie dla dziatwy, a naprawdę będąca psychologiczną, mroczną, pełną symboliki opowieścią dla dorosłych, zawierającą oczywiście wątki kryminalne. 

Czytaj całość...
 
Okiem biliotekarza: powieści Hakana Nessera
wtorek, 09 lipca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Powieści Håkana Nessera

"I znowu Szwed. Ale jaki! Seria z komisarzem Van Veeterenem jest rewelacyjna. Naprawdę znakomita lektura na wakacje – i nie tylko, rzecz jasna" - pisze kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka o dwóch powieściach Håkana Nessera, "Nieszczelnej sieci" i "Punkcie Borkmanna".

Czytaj całość...
 
Bezcenny, Zygmunt Miłoszewski: recenzja
piątek, 05 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Umrzeć dla sztuki

Gdyby potraktować tę powieść całkiem serio, stałaby się niestrawną mieszanką ogranych do cna motywów: tajemnicy ukrytej w obrazie, poszukiwania skarbów, pościgów z bronią, mrocznego domu na wzgórzu. Ale lektura z lekkim przymrużeniem oka gwarantuje doskonałą zabawę. 

Czytaj całość...
 
Marionetki, Paweł Jaszczuk: recenzja
czwartek, 04 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Lwów w stylu retro

Wspaniale było się przenieść w epokę śledztw pozbawionych współczesnych metod oraz dziennikarskich tekstów powstających przy akompaniamencie klawiszy maszyny do pisania. Momentami bardziej ciekawił mnie klimat międzywojennego Lwowa niż sama intryga kryminalna. Ale i intryga w zakończeniu okazała się interesująca i zaskakująca.

Czytaj całość...
 
Zamieć śnieżna i woń migdałów, Camilla Lackberg: recenzja
środa, 03 lipca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Łamigłówka według przepisu Agathy Christie

Ten kryminał, napisany ewidentnie na przedświąteczne zamówienie, jako znakomity prezent pod choinkę, czyta się bardzo szybko, ale pewnie równie szybko wywietrzeje z głowy, nic po sobie nie zostawiając.

Czytaj całość...
 
Ptaszydło, Max Bentow: recenzja
piątek, 28 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Prawdziwy komisarz, nieprawdziwy morderca

Spotkanie z debiutem  może zakończyć się trojako: zachwycić czytelnika i wzbudzić w nim chęć jak najczęstszych spotkań z twórczością autora; znudzić, zniesmaczyć i zniechęcić; ulokować się gdzieś pomiędzy. I powieść Maxa Bentowa lokuje się właśnie pomiędzy: nie jest ani nadzwyczaj dobra, ani bardzo słaba.

Czytaj całość...
 
Joyland, Stephen King: recenzja
piątek, 21 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Lato w krainie radości

Według wydawcy "Joyland" to „jednocześnie kryminał, HORROR i słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu”. Niestety, po lekturze nie mogę się z tym zgodzić.

Czytaj całość...
 
W kajdankach namiętności, Piotr Kołodziejczak: recenzja
czwartek, 20 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Intryga kryminalna przeplatana intrygą miłosną

Powieść Piotra Kołodziejczaka „W kajdankach namiętności” początkowo była projektem internetowym, to znaczy ukazywała się w odcinkach w sieci. Z jednej strony wpisuje się więc w tradycyjny schemat publikowania powieści popularnych w sekwencjach, od rozdziału do rozdziału. Z drugiej jednak przełamuje schemat tradycyjnej powieści kryminalnej przez dwa rodzaje intryg: miłosną i kryminalną. 

Czytaj całość...
 
Rendez-vous ze śmiercią, Agatha Christie: recenzja
środa, 19 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał drogi

W końcu nadeszły te długo wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone upały. Czas więc na jakąś odpowiednią, wakacyjną lekturę. Coś lekkiego, niezobowiązującego i bezpretensjonalnego. A najlepiej do tego sprawdzonego. Tak więc wybór padł na Agathę Christie i jej trochę mniej znaną powieść „Rendez-vous ze śmiercią”

Czytaj całość...
 
Morze Niegościnne, Jakub Szamałek: recenzja
piątek, 14 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

O starożytności bez zadęcia

Niech tych z was, którzy za historią nie przepadają, nie przeraża fakt, że to kryminał rozgrywający się w starożytności. Choć historia ma tu z pewnością większe znaczenie, niż w powieści „Kiedy Atena odwraca wzrok”, zbudowana wokół niej intryga nie męczy nawet historycznego laika.

Czytaj całość...
 
Bal absolwentów, Ruth Newman: recenzja
środa, 12 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Angielski kryminał  w amerykańskim stylu

Dekoracje są typowo angielskie, można nawet powiedzieć wiktoriańskie – większość akcji rozgrywa się bowiem w murach wiekowego uniwersytetu. Jednak sama struktura powieści jest bardzo amerykańska. Mamy liczne zwroty akcji i retrospekcje, odkrywające przed czytelnikiem białe plamy we współczesnym wątku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Obserwator, Charlotte Link
wtorek, 11 czerwca 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Obserwator", Charlotte Link

"Charlotte Link jest doskonale znana polskim czytelnikom, od lat gości na listach kryminalnych bestsellerów. Dom sióstr, Drugie dziecko czy Echa winy przywodzą na myśl samych mistrzów gatunku, jak chociażby zapomniany nieco Georges Simenon czy wciąż na topie Agatha Christie" - pisze kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Rzeźniczka z Małej Birmy, Hakan Nesser: recenzja
piątek, 07 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

"Smutno mi, Boże"

Kiedyś pisałam, że dziwność to wyróżnik kryminałów Nessera. Zdania nie zmieniam. To jednak nie taka dziwność, która każe nam odłożyć książkę na półkę z uczuciem niesmaku. Wprost przeciwnie: ta właśnie dziwność nie pozwala oderwać się aż do ostatniej strony, i to mimo tego, że tempo akcji jest niemal ślimacze. 

Czytaj całość...
 
Giń, Hanna Winter: recenzja
czwartek, 06 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kuba Rozpruwacz w Berlinie

Takie powieści jak „Giń” utwierdzają mnie w przekonaniu, że w kryminale najważniejsza jest wciągająca i sprawnie poprowadzona intryga. Rozbudowane tło społeczne, obyczajowe czy inna problematyka bywają jedynie dodatkiem ubogacającym lekturę, nie zastąpią jednak świetnej fabuły. 

 

Czytaj całość...
 
Nefrytowy różaniec, Borys Akunin: recenzja
środa, 05 czerwca 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Akunin składa hołd swoim mistrzom

Akunin postanowił napisać zbiór opowiadań, który nie tylko miał uzupełnić białe plamy i dziury w życiorysie detektywa Erasta Fandorina; chciał też, by każde z opowiadań było hołdem czy nawiązaniem do  różnych, uwielbianych przez niego, klasycznych już autorów kryminałów. I ten ambitny plan powiódł się w pełni.

Czytaj całość...
 
Hotel Zaświat, Przemysław Borkowski: recenzja
piątek, 31 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nuda w miasteczku na odludziu

Autor wykorzystuje znane nam doskonale motywy: miejsca odległego od cywilizacji, tajemniczej rezydencji i dziwnego chłopca. Wszystko to każe nam się spodziewać mrocznej opowieści o siłach zła. Tymczasem dostajemy powieść obyczajową.

Czytaj całość...
 
Kto zabił panią Skrof, Mika Waltari: recenzja
środa, 29 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Fiński świat lat trzydziestych

Przyjemnie od czasu do czasu sięgnąć po tego rodzaju klasykę, by nie rzec ramotę, a przy okazji przekonać się, że kryminał skandynawski to nie zawsze tylko molestowanie dzieci, gwałty, problemy społeczne, zapici, sfrustrowani, umęczeni policjanci i ponure sekrety z przeszłości. 

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Sześć grobów do Monachium, Mario Puzo
wtorek, 28 maja 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

"Sześć grobów do Monachium", Mario Puzo

"To Mario Puzo inny niż ten znany nam doskonale z powieści Ojciec chrzestny. Jednak i ten utwór, o zgoła innej tematyce i bohaterach, zasługuje na najwyższe uznanie czytelników. Pełen napięcia, grozy, głębokich przemyśleń i znakomicie nakreślonych postaci" - pisze o powieści "Sześć grobów do Monachium" kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Cichy wielbiciel, Olga Rudnicka: recenzja
piątek, 24 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Nie taki wielbiciel fajny jak go malują

Olga Rudnicka to młoda polska pisarka, która debiutowała w 2008 roku. Od tamtego czasu ukazało się już osiem jej książek. Siedem z nich to przykłady lekkiej literatury, połączenia kryminału z powieścią obyczajową i komediową. Ósma – to „Cichy wielbiciel”, rzecz zdecydowanie wyróżniająca się na tle całego dorobku pisarskiego autorki.

Czytaj całość...
 
Seryjny, John Lutz: recenzja
czwartek, 23 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

New York, New York

„Seryjny” to typowy kryminał, który ma przykuwać uwagę do zbrodni i etapów jej wyjaśniania. Dobra lektura na jeden, może dwa wieczory. Dobrze wykorzystany schemat, na którym obudowano ostatecznie intrygę o zaskakującym zakończeniu. Więc właściwie bardziej na plus niż na minus.

Czytaj całość...
 
Krąg, Bernard Minier: recenzja
środa, 22 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Każdy ma jakieś tajemnice

Jeśli ktoś lubi takie ponure, mroczne, duszne historie i kryminały poruszające trudne problemy społeczne, to „Krąg” spełnia wszystkie jego czytelnicze zachcianki.

Czytaj całość...
 
Gdzie się podziały dziewczęta, Leena Lehtolainen: recenzja
piątek, 17 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Spirala nienawiści

Nie sięgajcie po książkę Leeny Lehtolainen, jeśli lubicie powieści z szaleńczym tempem, w których autor wciąż podsuwa czytelnikowi tropy i zaskakujące odkrycia.

Czytaj całość...
 
Bielszy odcień śmierci, Bernard Minier: recenzja
środa, 15 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Mroczne sekrety wśród górskich szczytów

Mimo że „Bielszy odcień śmierci” miejscami może jest zbyt rozwlekły, okazuje się bardzo wciągający. Pod koniec akcja mknie już jak rozpędzona kolejka górska aż do ciekawego, zaskakującego finału, gdzie wszystkie pozornie niemożliwe do połączenia elementy zagadki wskakują na właściwe miejsce. 

Czytaj całość...
 
Fetysz, Tara Moss: recenzja
piątek, 10 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przewidywalnie, ale przyjemnie

Czytelnik oczekujący towarzyszących lekturze wypieków na twarzy i zaskakujących rozwiązań konstrukcyjnych i fabularnych będzie zawiedziony. „Fetysz” to prosta opowieść poprowadzona według utartego, sprawdzonego schematu. 

Czytaj całość...
 
Wściekła skóra, Agnieszka Miklis: recenzja
czwartek, 09 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Mroczna historia w nie mniej mrocznej holenderskiej scenerii

Mamy w powieści dreszczyk emocji, który powinien towarzyszyć każdemu THRILLERowi, oraz tajemnicze zniknięcie, które napędza akcję kryminalną. Ale książka imponuje także spektrum poruszanych tematów.

Czytaj całość...
 
Mordestwo w Mezopotamii, Agatha Christie: recenzja
środa, 08 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Kryminał archeologiczny

Kryminał ze swej natury jest powieścią jednorazową. Po skończeniu jest jakby zużyty, skoro wiemy, kto zabił i dlaczego. A jednak dzieła angielskiej autorki są czytane przez jej wielbicieli po wielokroć. Dzieje się tak chyba dlatego, że w dzisiejszych czasach są jednak czymś więcej niż tylko dobrze skonstruowaną zagadką. 

Czytaj całość...
 
Najmroczniejsza ciemność, Carin Gerhardsen: recenzja
czwartek, 02 maja 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wszystko co najstraszniejsze, czyli to, za co kochamy Skandynawów

Dzieje się sporo: morderstwa, nastoletnia prostytucja, pedofilia, kazirodztwo, zdrady, gwałty, znęcanie się. Niby wszystko to już było i nieraz o tym czytaliśmy, zwłaszcza u skandynawskich autorów, a jednak szwedzka pisarka przyrządziła te dobrze nam znane tematy w nowym, świeżym sosie. Jest mrocznie, jest strasznie, jest nieprzyjemnie. I przez to bardzo ciekawie.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: W ofierze molochowi, Asa Larsson
wtorek, 30 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Rodzinne tajemnice

"Są pisarze, którzy mają rozpoznawalny styl, nic się w ich prozie nie zmienia, są tacy, którzy zasłynęli z powodu jednej, znakomitej powieści, a następne już nie są takie dobre, i są tacy, których każda nowa książka jest lepsza od poprzedniej. Tak właśnie jest w przypadku Szwedki Asy Larsson" - pisze o powieści "W ofierze molochowi" Asy Larsson kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka.

Czytaj całość...
 
Czarna wołga, Przemysław Semczuk: recenzja
piątek, 26 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przestępstwa Polski Ludowej

Nie jest to może specjalnie porywająca lektura, którą będziemy czytać z zapartym tchem. Tym jednak, którzy lubią czytać o Polsce sprzed przełomu, może dać sporo nieznanych dotychczas informacji. 

Czytaj całość...
 
Trzynaście zagadek, Agatha Christie: recenzja
środa, 24 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Sielanka versus zbrodnia

Czasami nowości rozczarowują lub są po prostu tak przeciętne i podobne jedna do drugiej, że po tygodniu już nie pamiętam ani tytułu, ani autora i wszystkie zlewają mi się w jedną schematyczną opowieść. Wtedy lubię wrzucić sobie na ruszt jakiegoś klasyka, który na nowo przywraca mi wiarę w to, że gatunek kryminalny jest najwspanialszym gatunkiem literackim na świecie. 

Czytaj całość...
 
Abel i Kain, Katarzyna Kwiatkowska: recenzja
piątek, 19 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Zbrodnia uzasadniona?

Czytając powieść Kwiatkowskiej, czuje się od razu, że autorka nie napisała kryminału retro, bo to modne i chciała popisać się wiedzą, a z sympatii do czasów, które już nigdy nie wrócą.

Czytaj całość...
 
Wierny przyjaciel, Kjell Ola Dahl: recenzja
środa, 17 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Oslo to Los Angeles północy

Wątki się mnożą. Akcja biegnie wielotorowo. Momentami napięcie rośnie jak u amerykańskich, a nie skandynawskich mistrzów. Dahl, podążając za przykładem kolegów zza oceanu, buduje napięcie i porzuca wątek w najciekawszym momencie, by skupić się na innym i nie pozwolić nam zamknąć książki aż do ostatniej strony.

Czytaj całość...
 
Szmaragdowa tablica, Carla Montero: recenzja
piątek, 12 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

W poszukiwaniu tajemniczego obrazu

Gatunkowo „Szmaragdowa tablica” oscyluje gdzieś pomiędzy „Cieniem wiatru” a „Kodem Leonarda da Vinci”. Epicki rozmach w przedstawieniu wojennego Paryża towarzyszy historii tajemniczego obrazu, który może wpłynąć na losy ludzkości.

Czytaj całość...
 
Powrót, Hakan Nesser: recenzja
środa, 10 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Układanka z wielu elementów

„Powrót” to trzecia powieść z cyklu o komisarzu Van Veeterenie. Jeśli ktoś lubi kryminały, w których akcja składa się głównie z rozmów i wolno posuwa się do przodu, w których zwroty akcji są powoli i skąpo dawkowane, a największy nacisk jest położony na psychologię postaci, nie będzie zawiedziony. Mi brakowało trochę mięsa, sensacji i mroku.

Czytaj całość...
 
Okiem bibliotekarza: Marisa Merico, Księżniczka mafii
wtorek, 09 kwietnia 2013

ImageOKIEM BIBLIOTEKARZA

Kobieta mafii

"Pisząc nie tak dawno o Prawdziwym gangsterze, nie przypuszczałam, że wkrótce zapoznam się z zadziwiającą historią mafijnej księżniczki i nie będzie to historia budująca ani mniej brutalna niż ta opowiedziana przez znanego kokainowego kowboja" - kryminalna bibliotekarka Grażyna B. Groyecka zrecenzowała dla Was "Księżniczkę mafii" Marisy Merico.

Czytaj całość...
 
Jasnowidz, Bartłomiej Biesiekirski: recenzja
piątek, 05 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Śmierć nad Czarną Wodą

„Jasnowidz” to kolejny – po powieściach Marty Guzowskiej, Agnieszki Krawczyk czy Anny Trojan – debiut uczestnika Kryminalnych Warsztatów Literackich, organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. 

Czytaj całość...
 
Jedyna szansa, Harlan Coben: recenzja
środa, 03 kwietnia 2013

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wcale nie ta ka jedyna szansa

"Autor sporo miejsca poświęca przemyśleniom bohatera, co może sprawić, że czytelnicy nastawieni na wartką i szybką akcję odrobinę się zniecierpliwią. Jednak zakończenie jest jak zwykle satysfakcjonujące i zaskakujące, więc wielbiciele amerykańskiego autora na pewno nie będą rozczarowani" - pisze Gaja Grzegorzewska o "Jedynej szansie" Harlana Cobena.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 451 - 500 z 1145