Advertisement
Wywiady i relacje
Wywiad z Marcinem Wrońskim
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

ImageWYWIAD Z AUTOREM: MARCIN WROŃSKI

Z pracą pisarza „jest jak z pracą stolarza”

Premiera Czasu Herkulesów, dziewiątej powieści Marcina Wrońskiego z cyklu o komisarzu Zydze Maciejewskim, już w tym tygodniu. Z tej okazji podpytaliśmy autora – przede wszystkim o najnowszą książkę, lecz także plany na kolejne, literackie ideały i... niezapomniane wrażenia kulinarne.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Katarzyną Kwiatkowską
wtorek, 21 marca 2017

ImageWYWIAD Z AUTOREM: KATARZYNA KWIATKOWSKA

"Piszę po to, by móc choć na pewien czas oddalić się od współczesności"

„Zgubna trucizna”, piąty kryminał retro Katarzyny Kwiatkowskiej, w ubiegłym tygodniu zagościł na księgarnianych półkach. Z tej okazji zadaliśmy autorce kilka pytań - między innymi o to, jak przygotowuje się do pisania, jakie są jej dalsze plany i dlaczego tak mało jej w mediach.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Eweliną Dydą
czwartek, 09 marca 2017

ImageWYWIAD Z AUTOREM: EWELINA DYDA

Literatura to nie prospekt turystyczny

Mamy dla Was wywiad z Eweliną Dydą - byłą recenzentką Portalu Kryminalnego, która niedawno zadebiutowała jako pisarka powieścią "Zła waluta". Autorka opowiedziała o miłości do gatunku kryminalnego, przyjemności z picia piwa w lokalach dla prawdziwych mężczyzn, beznadziejnej sytuacji polskich recenzentów, dokładnym planowaniu i mruganiu do czytelnika.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Krzysztofem A. Zajasem
wtorek, 07 marca 2017

ImageWYWIAD Z AUTOREM: KRZYSZTOF A. ZAJAS

„Najpierw ty rządzisz fikcją, a potem ona rządzi tobą”

Przede wszystkim o swojej najnowszej powieści, ale także o tym, dlaczego zaczął pisać kryminały, co pisze teraz i dlaczego pisanie demoralizuje – opowiedział nam Krzysztof A. Zajas, autor trylogii grobiańskiej i powieści „Oszpicyn”.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Igorem Brejdygantem
wtorek, 27 grudnia 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM: IGOR BREJDYGANT

„Kaszowski to ja, gdybym był fajniejszy”

Igor Brejdygant jest scenarzystą, a ostatnio zadebiutował jako pisarz „Paradoksem”. Opowiedział nam o swoich inspiracjach, bohaterach i planach na przyszłość.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Anną Fryczkowską
wtorek, 18 października 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM: ANNA FRYCZKOWSKA

"Wszystko jest kwestią wyboru. No i tego, z kim masz do czynienia"

W ubiegłym tygodniu premierę miała nowa powieść Anny Fryczkowskiej: "Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)". Z tej okazji autorka opowiedziała Annie Luboń o sile kobiecej przyjaźni, rodzinie i pracy scenarzystki.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Peterem Robinsonem
wtorek, 19 lipca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM: PETER ROBINSON

"Banks jest mieszanką wszystkich moich ulubionych literackich detektywów"

Prezentujemy ostatni już wywiad przeprowadzony z gościem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław. Ale, jak to mówią, last but not least - przez Wami Peter Robinson,  autor serii powieści kryminalnych, których bohaterem jest inspektor Alan Banks, tłumaczonych na niemal 20 języków, laureat wielu nagród literackich.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Pierre'em Lemaitre'em
wtorek, 05 lipca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM: PIERRE LEMAITRE

"To nie postaci tworzą historię, a historia tworzy postaci"

Pierre Lemaitre ma nonszalanckie podejście do literatury: lubi używać jej do naginania rzeczywistości, nie przywiązuje dużej wagi do dokumentacji, a postacie wymyśla ad hoc na potrzeby właśnie wymyślonej intrygi. Do tego deklaruje, że na spotkaniach literackich i w wywiadach kłamie jak z nut. 

Czytaj całość...
 
Wywiad z Charlotte Link
wtorek, 28 czerwca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM:CHARLOTTE LINK

"W centrum moich zainteresowań od zawsze jest człowiek"

W Polsce znamy ją przede wszystkim jako autorkę szalenie klimatycznych THRILLERów psychologicznych, ale Charlotte Link to postać pełna niespodzianek. W rozmowie przeprowadzonej w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zdradziła nam między  innymi tajemnice swojego warsztatu, opowiedziała o tym, co jest dla niej najważniejsze oraz o bardzo osobistej książce, która zaskoczy niejednego wielbiciela jej prozy.  

Czytaj całość...
 
Wywiad z Arturem Baniewiczem
wtorek, 21 czerwca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM: ARTUR BANIEWICZ

"Dla mnie książka to rodzaj widowiska"

Kilka dni temu ukazała się nowa powieść Artura Baniewicza, pisarza, autora powieści fantastycznych i sensacyjnych. "Pięć dni ze swastyką" jest propozycją dla fanów kryminałów. Z okazji tej premiery udało nam się porozmawiać z autorem - przede wszystkim o jego najnowszej książce, ale też o inspiracjach, niechęci do mediów społecznościowych i... wiedźminie.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Jensem Lapidusem
wtorek, 14 czerwca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM

Jens Lapidus: "istota mojego pisarstwa to odwracanie schematów"

Jens Lapidus, jeden z gości MFK 2016, to między innymi autor trylogii "Sztokholm NOIR". Już jutro ukaże się jego najnowsza powieść, zatytułowana "Sztokholm delete". A my przy okazji wizyty pisarz w Polsce porozmawialiśmy z nim o jego powieściach, inspiracjach, przestępczym podziemiu Sztokholmu - i wielu innych sprawach.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Remigiuszem Mrozem
piątek, 10 czerwca 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM

Remigiusz Mróz

Cykl wywiadów z gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 rozpoczynamy od publikacji rozmowy z Remigiuszem Mrozem. Pisarz, laureat tegorocznej Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, nie wziął udziału w spotkaniu z Katarzyną Puzyńską, bo zatrzymały go korki na autostradzie - ale to nie powstrzymało nas przed zadaniem pytań.

Czytaj całość...
 
Wywiad z autorem: Marcin Grygier
wtorek, 26 stycznia 2016

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Chciałem, żeby mój bohater niósł w sobie jakiś mrok"

Rytualny mord, makabryczna gra mordercy z policjantem, walka z demonami przeszłości - to wszystko znajdziecie w debiutanckiej powieści Marcina Grygiera "Nie patrz w tamtą stronę". Mamy dla Was rozmowę z autorem.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Donalem MacIntyre
piątek, 16 października 2015

Image16 października 2015

Wywiad z Donalem MacIntyre

Od 18 października kanał CBS Reality zaprasza na kolejne odcinki serii dokumentalnej „Niewyjaśnione zbrodnie z Donalem MacIntyre”, opowiadającej o przypadkach nierozwikłanych zbrodni, z którymi Donal mierzy się, mając dostęp do lepszych technologii i patrząc na nie z perspektywy czasu.  Mamy dla Was wywiad z gospodarzem programu.

Czytaj całość...
 
Wywiad z autorem: Lisa See
wtorek, 22 września 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Chińskie pochodzenie od początku wpływa na całe moje życie"

Jutro ukaże się powieść "Kości smoka" - ostatnia część trylogii „Czerwona Księżniczka” Lisy See, której bohaterami są Chinka Liu Hulan i Amerykanin David Stark. A już dziś możecie przeczytać wywiad z autorką powieści. 

Czytaj całość...
 
Wywiad z autorem: Kamil Staniszek
wtorek, 25 sierpnia 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Gdy piszę, staram się przede wszystkim dobrze bawić"

Kamil Staniszek jest dziennikarzem i autorem dwóch powieści, których akcja toczy się w podwarszawskich miejscowościach. Porozmawialiśmy z nim o jego najnowszej książce, "Zemsta ma smak CZERWIENI".

Czytaj całość...
 
Wywiad z Martinem Solaresem
wtorek, 30 czerwca 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

„Każda powieść powinna być próbą odpowiedzi na jakieś pytanie”

Mamy dla Was ostatni z serii wywiadów z gośćmi MFK 2015. Tym razem przepytaliśmy Martina Solaresa - pisarza, krytyka literackiego i wydawcę z Meksyku. 

Czytaj całość...
 
Wywiad z Hakanem Nesserem
wtorek, 23 czerwca 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Nie jest dla mnie istotne, czy moje książki to kryminały. Ważne, aby opowiadać dobre historie"

Tegoroczny laureat Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej wybitnym twórcom gatunku, jest jednym z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, autorem dwóch cykli kryminałów, trzykrotnym zdobywcą Nagrody Szwedzkiej Akademii Kryminału dla najlepszej powieści kryminalnej. Mowa oczywiście o Håkanie Nesserze - udało nam się z nim porozmawiać.

Czytaj całość...
 
Wywiad z Davidem Hewsonem
wtorek, 16 czerwca 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Powieść kryminalna powinna być głęboko zakorzeniona w opisywanej rzeczywistości"

David Hewson, jeden z gości MFK 2015, jest znany przede wszystkim z trylogii napisanej na podstawie duńskiego serialu „Forbrydelsen” (czyli „The Killing”). Ale jest też autorem wielu innych powieści – w przeddzień wydania jednej z nich mamy dla Was wywiad z Autorem!

Czytaj całość...
 
Wywiad z Maciejem Dobosiewiczem
środa, 15 kwietnia 2015

ImageWYWIAD Z AUTOREM

"Ludzie oczekują ciekawych historii, a nie tego, jak jest naprawdę"

Maciej Dobosiewicz jest autorem książki „Komisarz Zagrobny i powódź”, będącej pierwszą częścią cyklu kryminalnego, którego bohaterem jest komisarz poznańskiej policji. Wydawnictwo Videograf przygotowało rozmowę z pisarzem.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 20 z 94