Advertisement
Wywiady i relacje
Gejom przeważnie jest bardzo dobrze i dobrze się bawią.
poniedziałek, 26 listopada 2007
Image Pierwsza część rozmowy z Edwardem Pasewiczem, autorem pierwszego polskiego kryminału gejowskiego Śmierć w darkroomie.Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - Suplement: poranek z Laureatem
wtorek, 20 listopada 2007
Image W niedzielny poranek (czytaj : w samo południe, ze zrozumiałych względów, ehem...), 18.XI. , w krakowskiej Księgarni Hiszpańskiej spotkaliśmy się z Laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru Marcinem Świetlickim. Pisarzowi towarzyszył najmłodszy narybek kryminalny, który Laureat edukował i zabawiał:)
Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - podsumowanie
poniedziałek, 19 listopada 2007
Image Wczoraj (18.IX.) zakończyły się spotkania w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kryminału. Portal Kryminalny relacjonował na bieżąco najważniejsze spotkania krakowskie, gdzie spotkaliśmy m.in. Marka Krajewskiego, debiutantów kryminalnych czy autorów kryminałów krakowskich. Relacją ze spotkania warszawskiego  (Kryminał warszawski) podzielił się z nami Markus Schnabel.Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - fotorelacja z uroczystości wręczenia nagród..
poniedziałek, 19 listopada 2007
Image Prezentujemy fotorelację z finału IV Festiwalu Kryminału, w krakowskiej Alchemii (17.IX.). Wśród gości można było swobodnie porozmawiać m.in. z Markiem Krajewskim, Irkiem Grinem, Mariuszem Wollnym, Marcinem Świetlickim (laureatem NWK'2006!), Gają Grzegorzewską, Kapitułą Nagrody Wielkiego Kalibru, Zygmuntem Miłoszewskim, i rzecz jasna, z Redakcją PK:)

Zapraszamy za rok!


Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - Chandler na ekranie, Greta na ścianach - fotorelacja
środa, 14 listopada 2007
Image Wczoraj (13.XI.)w krakowskiej Cafe Szafe odbyło się pierwsze spotkanie w ramach IV festiwalu Kryminału. Otworzył go pokaz klasycznego filmu NOIR - Wielki sen Howarda Hawksa (wg Raymonda Chandlera), poprzedzony wstępem redakcji Portalu Kryminalnego, oraz  wernisaż prac Grety Gniadek, inspirowany kryminalnymi ikonami - także poprzedzony gawędziarskim wstępem Redakcji:)
Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - autorzy kryminałów krakowskich
środa, 14 listopada 2007

Image Wczoraj (14.XI.) w krakowskiej Cafe Szafe odbyło się kolejne spotkanie w ramach IV festiwalu Kryminału. Tym razem Czytelnicy spotkali się z autorami krakowskich kryminałów - Gają Grzegorzewska, autorką Nocy z czwartku na sobotę (Wydawnictwo EMG) Mariuszem Wollnym, autorem średniowiecznego kryminału Kacper Ryx (Wydawnictwo Otwarte) oraz Krzysztofem Maćkowskim, autorem kryminału retro Raport Badeni (Wydawnictwo ZNAK)

Spotkanie prowadził Łukasz Orbitowski

Czytaj całość...
 
IV Festiwal Kryminału - Mafia - PK rozmawiał z Piotrem Pytlakowskim
środa, 14 listopada 2007

Image Wczoraj (15.XI.) w krakowskiej Cafe Szafe kolejne spotkanie w ramach IV festiwalu Kryminału.Tym razem Czytelnicy spotkali się z Piotrem Pytlakowskim, publicystą zajmującym się przestępczością zorganizowaną w Polsce, współodpowiedzialnym za znane projekty telewizyjne: Alfabet mafii, Świadek koronny i Odwróceni. Spotkanie prowadziła Redakcja PK.

Czytaj całość...
 
Marek Krajewski w Krakowie - relacja
wtorek, 30 października 2007
Image 27 października b.r. w krakowskim  klubie Alchemia odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Autor promował swą najnowszą powieść Dżuma w Breslau, piąty tom przygód Eberharda Mocka. Spotkanie prowadził Irek Grin.

Portal Kryminalny przedstawia relację z wieczoru.


Czytaj całość...
 
Rozmowa z Michałem Gałkiem, scenarzystą Deduktora
poniedziałek, 29 października 2007
Image Niestety, z przyczyn obiektywnych nie mogliśmy spotkać się z całym duetem autorskim DEDUKTORA, a jedynie ze scenarzystą projektu, Michałem Gałkiem. Na szczęście dwoił się wprawnie, i udało mu się sprzedać nie tylko temperaturę strony fabularnej ale i plastycznej czy technicznej branży komiksowej. O Chandlerze, adaptacjach filmowych, konflikcie "graphic novel" vs. "comic book", i wielu innych, także zakulisowych sprawach - rozmawia Jakub Firlit.
Czytaj całość...
 
Życie codzienne jest w większości pozbawione polityki, ale nie zawsze pozbawione historii .
czwartek, 25 października 2007
Image 19 października, w ramach krakowskich spotkań Pora Prozy, w krakowskim EMPiKu miało miejsce spotkanie autorskie debiutanta w gatunku sensacyjno-kryminalnym. Robert Buczek, z wykształcenia elektronik, z zamiłowania publicysta muzyczny zajmujący się jazzem, także pisarz powieści dla najmłodszych, powieścią Umów się, i giń otwarł nową serię kryminalną Wydawnictwa SKRZAT.
Czytaj całość...
 
Po Tyrmandzie nie pojawił się jeszcze żaden doskonalszy, polski kryminał... (cz. 1.)
wtorek, 10 lipca 2007
Image Prozaik, laureat literackiego konkursu "Polityki", dziennikarz "Newsweeku". Warszawiak. Autor - kolejno - HORRORu, powieści dla dzieci i kryminału. Ojciec i mąż. Dysputant szczery i gorliwy, w czym trafił na swego w osobie Redaktora  PK (czyli - mnie). Stąd, czego nie da się ukryć, zamierzony klasyczny wywiad zamienił się w dyskusję-strumień. O miastach i miasteczkach, narodowym męczeństwie, horrorze (!) Mickiewicza i - rzecz jasna - o literaturze i sztuce kryminalnej rozmawiam z - Zygmuntem Miłoszewskim.
Czytaj całość...
 
Malicki, Świetlicki, Grin - rozmowa z twórcami Polskiej Kolekcji Kryminalnej
środa, 16 maja 2007
Image Spotkałem starszego pana, który powiedział, że miał dużo szczęścia w  życiu, ale jest pewien, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym będzie musiał się z tego rozliczyć.

O zapamiętywaniu, dekonstrukcji, rozliczaniu (ale nie lustrowaniu!) przeszłości, o miejscach rajskich i piekielnych – rozmawiam z autorami kolejnych tomów Polskiej Kolekcji Kryminalnej – Maciejem Malickim i Marcinem Świetlickim, oraz z wydawcą serii – Irkiem Grinem.

Czytaj całość...
 
Gaja Grzegorzewska: Kryminał zawsze pociągał mnie najbardziej
środa, 25 kwietnia 2007
ImageAutor powieści Dwanaście jest poetą i wokalistą alternatywnej formacji Świetliki . Autorka powieści Żniwiarz to filmoznawczyni, adeptka capoeiry, właścicielka rudego kota i olśniewających blond włosów. Obydwoje są debiutantami Polskiej Kolekcji Kryminalnej, a dyskusja między nimi miała miejsce 21. X. w krakowskiej Księgarni Hiszpańskiej, w ramach 10. Targów Książki. Wywiad, który udzielono nam tuż przed spotkaniem, relacjonujemy niemalże (!) bez skrótów, z zachowaniem swobodnej temperatury miejsca i czasu.

O feminizmie, pociągowych czytadłach  i magicznym Krakowie rozmawiam z Gają Grzegorzewską i Marcinem Świetlickim.
Czytaj całość...
 
Jeffery Deaver: Moim zadaniem jest, byście się jak najbardziej spocili przy lekturze.
poniedziałek, 16 kwietnia 2007
ImageDwa lata temu (...) zostałem zapytany przez pewną starszą kobietę: „Czytam pana książki, i chciałabym poruszyć sprawę przemocy w nich.” Pomyślałem – „oho!”, ale wówczas usłyszałem: „Jest pan dla nas zbyt łagodny! Gdzie jest ta krew, gdzie są te szczury z „Kolekcjonera kości”?
 
Z Jeffery Deaverem rozmawiają: Irek Grin Marcin Świetlicki
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 81 - 94 z 94