Sierpień w kinach

Autor: [press]
Data publikacji: 27 lipca 2007

03.8.2007Zew krwi  


Skinwalkers (USA, 2006)
Horror
czas 88 min.

Reżyseria:  James Isaac
Scenariusz:  James Demonaco, Todd Harthan, James Roday
 

 
 
12-letni Timothy i jego matka podczas nocnego spaceru natrafiają na walkę dwóch gangów wilkołaków. Jeden z nich porywa się z atakiem na chłopca, drugi - staje w jego obronie. Incydent ten stanie się punktem zwrotnym w życiu Timothy'ego. Wkrótce dowiaduje się on, że gang, który stanął w jego obronie, składa się z jego krewnych.Motel  


Vacancy (USA, 2007)
Thriller
czas 85 min.

 
Reżyseria:  Nimród Antal
Scenariusz:  Mark L. Smith
 
 
 
 
Młode małżeństwo zostaje uwięzione i przetrzymywane w jednym z moteli. Odkrywają, że przez cały czas w ich pokoju była umieszczona ukryta kamera. Zdają sobie sprawę, że jak najszybciej muszą wydostać się z pułapki.
 
 
 
 
 
 

Reqiuem  


(Niemcy, 2005)
Dramat,Horror,Thriller
czas 89 min.

Reżyseria:  Hans-Christian Schmid
Scenariusz:  Bernd Lange
 
 
 
 
Film, oparty na prawdziwych wydarzeniach, opowiada historię młodej dziewczyny, Michaeli Klingler, która na początku lat 70. stała się ofiarą egzorcyzmów. Dziewczyna chorowała na epilepsję, ale wychowywana przez ortodoksyjnych katolickich rodziców, zaczęła wierzyć, że opętały ją złe moce.
 
 
 
 

10.8.2007

Sadysta  


Captivity (USA,Rosja, 2006)
Thriller
czas 96 min.

Reżyseria:  Roland Joffé
Scenariusz:  Larry Cohen, Joseph Tura

 
 
Porywacz dwójki młodych ludzi prowadzi psychologiczną grę. Wydaje mu się, że kontroluje przebieg zdarzeń.  Czy aby na pewno?
 
 
 Next  


(USA, 2007)
Akcja/Science-Fiction/Thriller
czas 96 min.

Reżyseria:  Lee Tamahori
Scenariusz:  Gary Goldman (I), Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum
Na podstawie powieści "The Golden Man":  Philip K. Dick

 
Cris Johnson (Nicolas Cage) urodził się z niezwykłą umiejętnością widzenia przyszłości. Szybko okazało się jednak, że ten "dar" będzie dla niego przekleństwem. Zamknięty w sobie i zastraszony badaniami, które przeszedł w dzieciństwie z powodu swych zdolności, żyje pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas obstawiając drobne zakłady hazardowe. Kiedy grupa terrorystów grozi zdetonowaniem nuklearnego ładunku w Los Angeles, rząd przypomina sobie o istnieniu Johnsona i wysyła agentkę FBI (Julianne Moore) by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy.
 
 Słaby punkt  


Fracture (USA, 2007)
Thriller
czas 112 min.

Reżyseria:  Gregory Hoblit
Scenariusz:  Daniel Pyne, Glenn Gers


 
 
 
Asystent prokuratora okręgowego (Ryan Gosling) wplątuje się w skomplikowaną pogoń za niedoszłym zabójcą swojej żony (Anthony Hopkins), który został wypuszczony z aresztu w wyniku formalnych uchybień.
 
 
 
 
 

17.8.2007

 
 

Czarna Dalia  


The Black Dahlia (USA, 2006)
Kryminał
czas 121 min.

Reżyseria:  Brian De Palma
Scenariusz:  Josh Friedman
Na podstawie powieści:  James Ellroy

 
Los Angeles. Dwaj policjanci i przyjaciele Bucky Bleichert i Lee Blanchard muszą rozwiązać tajemnicę śmierci gwiazdy filmowej Elizabeth Short. Śledztwo wydaję się z pozoru rutynowe. Policjanci są partnerami, jednak pomysł na znalezienie sprawcy mają odmienny. Bucky wpada na ślad przyjaciółki ofiary, kobiety z zamożnej wpływowej rodziny. Lee w poszukiwaniu mordercy korzysta z pomocy swojej dziewczyny. Okazuje się że, kobiety znały ofiarę oraz drugie, ciemne oblicze jej życia. Krąg podejrzanych zaczyna  się poszerzać. Obciążenia padają na polityków i policję. Bucky i Lee przestają ufać nawet sobie. Kto zabił Elizabeth, która w kryminalnym świadku Los Angeles znana była jako "Black Dahlia"?
 
 
 
 

24.8.2007
Siódmy dzień  


Séptimo día, El (Hiszpania, 2004)
Dramat
czas 96 min.

Reżyseria:  Carlos Saura
Scenariusz:  Ray LorigaWydarzenia przedstawione w filmie są autentyczne: miały miejsce 26 sierpnia 1990 roku. Rolnicy Emilio i Antonio zabili wówczas dziewięć osób, członków wrogiej im rodziny Cabanillasów oraz kilka innych osób, które próbowały przerwać masakrę. Mała wieś na północy Hiszpanii. Wzgardzona przez kochanka Luciana Fuentes poprzysięga mu zemstę. Jej brat Jerónimo morduje mężczyznę w czasie pojedynku, przez co trafia na 30 lat do więzienia. Rodzina Fuentes naraża się na ostracyzm ze strony mieszkańców wsi; stają się obiektem ich szykan. Ktoś podkłada ogień pod ich dom; w pożarze ginie matka Luciany. Wprawdze rodzina opuszcza wioskę w obawie przed kolejnymi atakami, jednak pragnienie zemsty nie daje im spokoju. Postanawiają zaczekać z odwetem do momentu, w którym, po 30 latach, Jeronimo wyjdzie z więzienia.
 
 


/materiały promocyjne dystrybutorów/ 

Udostępnij