Tydzień z TV

Autor: [press]
Data publikacji: 30 lipca 2007

ale kino!

 

REQUIEM DLA SNU


(Requiem for a Dream)
dramat, USA, 2000, 96 min

reżyseria:     Darren Aronofsky
obsada:     Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connely, Marlon Wayans, Christopher McDonald

premiera w ale kino!:     19 maja 2007
najbliższe emisje:     31 lipca, wtorek, godz. 00:40


Oszałamiająca i przerażająca podróż w podświadomość ludzi uzależnionych w kultowym filmie Darrena Aronofsky'ego "Requiem dla snu".

Wychowany na nowojorskiej ulicy, znerwicowany Harry (Jared Leto) odwiedza owdowiałą matkę Sarę (Ellen Burstyn) wyłącznie po to, aby zabrać jej telewizor. Chce zastawić go w lombardzie, bo razem ze swoją dziewczyną, pochodzącą z zamożnego domu Marion (Jennifer Connely) i zamieszanym w mafijne środowisko przyjacielem Tyronem (Marlon Wayans) próbuje rozkręcić narkotykowy biznes. Zamiast zarobić na interesie, cała trójka pogrąża się jednak w uzależnieniu i stacza na dno. W tym samym czasie matka Harry'ego otrzymuje telefon z informacją, że została wybrana do udziału w telewizyjnym show. Ponieważ chce jak najlepiej wypaść w programie, postanawia mocno się odchudzić. Zaczyna brać psychedrynę (amfetaminę) w pigułkach, które - jak się okazuje - działają nie tylko na tuszę. Sara - uzależniona dotąd od telewizji - tym razem uzależnia się od leków, a pod ich wpływem zaczyna mieć przywidzenia i wpada w stany paranoidalne.

 

WOJNA ŚWIATÓW - NASTĘPNE STULECIE


film fantastyczny, Polska, 1981, 92 min

reżyseria:     Piotr Szulkin
obsada:     Roman Wilhelmi, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Wiesław Drzewicz

premiera w ale kino!:     3 lipca 2007
najbliższe emisje:     2 sierpnia, czwartek, godz. 09:00


Dedykowana Orsonowi Wellesowi wizja wizyty Marsjan na Ziemi. Kontrowersyjny filmowy indywidualista Piotr Szulkin pod kostiumem science-fiction pokazuje sytuację mentalnego zniewolenia i medialnej manipulacji.

Jest 28 grudnia 2000 roku. Na Ziemi od dwunastu dni przebywają goście z Marsa. Ich pobyt relacjonuje m.in. Iron Idem (Roman Wilhelmi) w swoim niezależnym dzienniku stacji SBB. Nawet on jednak zostaje zmuszony do odczytania nieprawdziwych informacji o przyjacielskim nastawieniu Marsjan. W komunikacie ma zachęcić ludzi do współpracy z kosmitami i dobrowolnego oddawania krwi, której potrzebują. Po tym incydencie Iron żąda wyjaśnień, ale zostaje zlekceważony. Rankiem w jego mieszkaniu pojawiają się napastnicy. Plądrują apartament, kolczykują dziennikarza "dowodem przyjaźni", a jego żonę (Krystyna Janda) uprowadzają. Iron próbuje na własną rękę wyjaśnić sprawę. Spotyka Starego (Wiesław Drzewicz), który w burzliwej rozmowie oskarża telewizję o całe zło. Iron ugina się przed szefem stacji i znów podaje nieprawdziwy komunikat. Niepokój koi dopiero podczas spotkania z prostytutką Geą (Krystyna Janda), zadziwiająco podobną do jego żony. Mimo dokumentów zapewniających bezpieczeństwo Iron zostaje wkrótce umieszczony w noclegowni, gdzie znów spotyka Starego. Tym razem namawia go do wysadzenia stacji SBB. W noclegowni Iron dowiaduje się o zmianie programu i wielkim show telewizyjnym, które mu uświetnić pożegnanie Marsjan. Niedługo później odkrywa też przerażającą prawdę. Ceną za wstęp na show jest obowiązkowa dawka krwi. Ci, którzy się sprzeciwiają, są mordowani poprzez spuszczenie całej krwi. Przerażony Iron próbuje odszukać Geę, ale w mieszkaniu znajduje tylko zmasakrowane ciało pozbawione krwi. Rozpoczyna się wielkie pożegnalne show, a wraz z nim globalna masakra. 


TVNOjciec chrzestny II


Film kryminalny, USA, 1974
czas 225 min.
reż.: Francis Ford Coppola
scen.: Francis Ford Coppola, Mario Puzo
wyst.: Robert De Niro, Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Lee Strasberg, John Cazale, Talia Shire

Piątek, 03.VIII,  22:40
 

Vito Corleone walczy o władzę w podziemiu przestępczym. Dzięki uporowi i bezwzględności szybko udaje mu się zdobyć pozycję ojca chrzestnego. Po jego śmierci miejsce głowy rodziny zajmuje syn Michael. Nie posiada on jednak tak charyzmatycznej osobowości jak ojciec. Staje się coraz bardziej wyrachowany, jest bezwzględny dla wrogów i zdrajców. Mimo ogromnych ambicji przywódczych nie potrafi utrzymać jedności w rodzinie i zapobiec jej kryzysowi.


TVN Siedem

 

Yakuza


Film sensacyjny, USA, 1975
czas 135 min.
reż.: Sydney Pollack
scen.: Robert Towne, Paul Schrader
wyst.: Robert Mitchum, Ken Takakura, Brian Keith, Herbert Edelman, Richard Jordan, Kishi Keiko, Eiji Okada

02.VIII, Czwartek 20:10

 

George Tanner współpracuje z japońską yakuzą. Ponieważ nie był w stanie dostarczyć w terminie zamówionej broni, przywódca mafii, Tono Toshiro, porwał jego córkę. Tanner zwraca się o pomoc do przyjaciela z wojska, Harry'ego Kilmera, który mieszkał przez jakiś czas w Japonii po zakończeniu wojny. Kilmer niechętnie zgadza się mu pomóc, gdyż wie, że aby dotrzeć do Tono, będzie musiał współpracować z Kenem, byłym członkiem yakuzy. Kilmer przyjeżdża do Tokio i rozpoczyna poszukiwania dziewczyny.

 

 

/materiały informacyjne stacji telewizyjnych/ 

 

 

Udostępnij