Książnica atakuje sensacją!

 

Wydawnictwo Książnica


poleca w Nowym Roku:

 

Królewna


Seipp Jerzy


wydanie - marzec 2008.r

ISBN: 978-83-245-7544-2
Format: 12.5x19.5 cm, 300 stron
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 1

 


Współczesna polska powieść sensacyjna.
Akcja toczy się w podejrzanym środowisku przesiąkniętym przez narkotyki i prostytucję, gdzie pieniądze dają władzę, a droga od rzeczywistości do uzależnienia się od sekty jest bardzo krótka.
Bartek Zborowski, prawie czterdziestolatek, po latach włóczęgi po świecie wraca do kraju. W swoim dotychczasowym barwnym życiu imał się różnych zajęć, nie stronił od alkoholu i pięknych kobiet ? jest wręcz uzależniony od erotycznych przygód. Teraz, po powrocie do Warszawy, pracuje jako broker informacyjny ? czyli po prostu prywatny detektyw. Dysponując najnowocześniejszym sprzętem komputerowym i odpowiednimi kontaktami, może dotrzeć do informacji na temat każdego. Pewnego dnia jest świadkiem, jak z autobusu dosłownie wypada na przystanku nastolatka wyzywająco ubrana i dziwnie się zachowująca. Bartek, który niejedno już widział, domyśla się profesji dziewczyny?
Kilka dni później dowiaduje się, że dziewczyna nie żyje, a na jego drodze staje Zuza, nieletnia prostytutka i narkomanka, która w krytycznej chwili ratuje go z opresji. Ta znajomość naprowadzi Zborowskiego na trop sekty Kościół Bożej Miłości. Krok po kroku będzie odnajdywał kolejne elementy układanki, aż odkryje całą prawdę.

Jerzy Seipp. Poeta, pisarz, reżyser filmowy. Pierwsze utwory publikował już w latach 70. w miesięczniku literackim ?Nowy Wyraz?, współtworzył też warszawskie środowisko undergroundu filmowego. Scenarzysta i reżyser filmu Nie to, co się komu śni? (1980), autor wystawy z pogranicza filmu i fotografii Drzewo wiadomości dobrego i złego (1981). Reżyser i producent pierwszego polskiego niezależnego filmu fabularnego Animacja (1984) - mimo że jest to film o miłości, cenzura zakazała go wyświetlać po kilku zamkniętych projekcjach. Prezentacja Animacji na Festiwalu Filmowym w San Sebastian wpłynęła na decyzję o emigracji. Tam też stworzył dziesiątki muzycznych wideoklipów, filmów reklamowych i eksperymentalnych.
Do literatury Jerzy Seipp wrócił powieścią Angielka.

 

 

Śmierć w Koryo


Church James

 
wydanie - luty 2008.r

ISBN: 978-83-245-7605-0
Format: 12.5x19.5 cm, 300 stron
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 1

 

 
Krwawa historia sieci tajemnic i spisków. Funkcjonariusz koreańskiej milicji działa w złożonym i niebezpiecznym świecie.

Totalitarna Korea Północna. Samotny funkcjonariusz reżimowej milicji odkrywa prawdę o serii tajemniczych morderstw.
Usiądź na łagodnym stoku wzgórza o świcie
i zrób zdjęcie samochodu, który nadjedzie autostradą z południa.
Na pozór proste i mało skomplikowane zadanie okazuje się początkiem tajemniczych wypadków. Inspektor O zostaje wplątany w morderczy wir politycznych intryg. Przywódcy komunistycznej republiki zamierzają wytropić i zlikwidować wszystkich, którzy wiedzieli o trwającym od dziesięcioleci procederze porwań i zabójstw obcokrajowców. Zwłoki znalezione w Koryo, najlepszym hotelu Phenianu, sprawią, że inspektor O będzie musiał wybrać pomiędzy złem, które zna, a tym, o którym wolałby się nigdy nie dowiedzieć. Zbyt późno zda sobie sprawę, że jego śledztwo prowadzi wprost do jaskini lwa.

Śmierć w Koryo ukazuje obcy świat, tak złożony i nieprzewidywalny, że zarówno czytelnik, jak i sam główny bohater z trudem pojmuje rządzące nim zasady. W tej rzeczywistości nic nie działa, jak powinno, dawno zapomniane zbrodnie wciąż wpływają na teraźniejszośći nawet cienie mogą być zabójcze. Kończąc lekturę, nie sposób oprzeć się refleksji, że to, co czasem uznajemy za obce i niepojęte, w rzeczywistości niewiele różni się od naszych realiów.

Autor snuje swoją opowieść niezwykle pięknym, oszczędnym językiem, przeplatając ją doskonałymi opisami kraju i ludzi, których tak dobrze poznał w czasie wieloletniej służby wywiadowczej. Jest to bez wątpienia niezwykle udana próba przedstawienia brutalnego, a zarazem pełnego tajemnic i kontrastów kraju. Krwawą fabułę finezyjnie uzupełnia psychologiczna analiza bohaterów.

* * *
Śmierć w Koryo została uznana przez Chicago Tribune za jedeą z najlepszych powieści roku 2006 w kategorii thriller/kryminał. Prawa do przekładu sprzedano w 7 krajach.

Wybitny kryminał... nie wolno przegapić takiej lektur!

 

 

/materiały promocyjne Wydawnictwa/