Advertisement
Strona główna arrow Publicystyka arrow Lista kryminałów 2014
Lista kryminałów 2014
czwartek, 08 stycznia 2015

Lista kryminałów, sensacji i THRILLERów 2014

Mamy dla Was listę wydanych w ubiegłym roku polskich kryminałów, powieści sensacyjnych i THRILLERów, które udało nam się wyśledzić. 

1.    Babś Daria, "Agentka RD95 melduje się!" (Novae Res)
2.    Bartczak Zbigniew Adam, "Testament bogów" (Poligraf)
3.    Basiura Bartłomiej, "Zamknięta prawda" (Novae Res)
4.    Bednarek Adrian, "Pamiętnik diabła" (Novae Res)
5.    Beśka Krzysztof, "Pozdrowienia z Londynu" (Rebis)
6.    Beynar Janusz, "Ludzie, którzy nie patrzą w oczy" (Novae Res)
7.    Bęś Paweł, "Wojownicy w metalowych kurtkach" (Warszawska Firma Wydawnicza)
8.    Białkowski Tomasz, "Powróz" (Oficynka)
9.    Bilewicz Marta, "Goniąc cienie" (Warszawska Firma Wydawnicza)
10.    Bolc Piotr, "Ludzie przechodni" (Oficynka)
11.    Bonda Katarzyna, "Pochłaniacz" (Muza)
12.    Caban Jacek, "Chabrowe pola" (Novae Res)
13.    Celer Leszek, "Za nic" (Prolektura)
14.    Chmielarz Wojciech, "Przejęcie" (Czarne)
15.    Chrząszcz Zbigniew, "Tworzywo" (Poligraf)
16.    Cioczek Adam, "Koniec gry" (Videograf)
17.    Ciszewski Marcin, "Krüger. Szakal" (Znak)
18.    Ciszewski Marcin, "Wiatr" (Znak)
19.    Corso Przemek, "Podziemne miasto" (Novae Res)
20.    Corvin Litwiński  Jerzy, „Exodus”, t. I (Plastic Gufax)
21.    Corvin Litwiński Jerzy, „Jackpot”, t. II (Plastic Gufax)
22.    Czubaj Mariusz, "Martwe popołudnie" (Albatros)
23.    Czubowicz Piotr, "Zagadka śmierci Strufiego" (Novae Res)
24.    Ćwirlej Ryszard, "Błyskawiczna wypłata" (Zysk i S-ka)
25.    Darda Stefan, "Opowiem ci mroczną historię" (Videograf)
26.    Dębski Eugeniusz, Dębska Beata, "Dwudziesta trzecia" (Rebis)
27.    Dębski Rafał, „Kamienne twarze, marmurowe serca“ (Rebis)
28.    Dobosiewicz Maciej, "Komisarz Zagrobny i powódź" (Videograf)
29.    Durda Magda, "Rejestr złoczyńców" (Oficynka)
30.    Dziedzic-Chojnacka Dorota, "Zbrodnia na boku" (Videograf)
31.    Fryczkowska Anna, „Kurort Amnezja” (Prószyński i S-ka)
32.    Gałczyńska-Szurek Bożena, „Wieczność bez ciebie” (Szara Godzina)
33.    Gebel Kinga, "Paradoks" (Novae Res)
34.    Getner Jacek, "Pan Przypadek i korpoludki" (Zakładka)
35.    Głuchowski Piotr, "Trzeci zamach" (Agora)
36.    Greń Hanna, "Cień sprzedawcy snów" (Novae Res)
37.    Grzegorzewska Gaja, "Betonowy pałac" (Wydawnictwo Literackie)
38.    Haber Olga, "Oni" (Videograf II)
39.    Hryciuk Dariusz, "Ostatni papież. Tajemnica przepowiedni Malachiasza" (Varsovia)
40.    Jakubowski Jarosław, "Oczy pełne strachu" (Zysk i S-ka)
41.    Janowski Aleksander, "Sandy", t. 1-2 (Psychoskok)
42.    Jazukiewicz Zygmunt, "Ostatnie lato oficera" (Zygmunt Jazukiewicz)
43.    Kaleta Jolanta Maria, "Strażnik bursztynowej komnaty" (Psychoskok)
44.    Karasek Janusz, "Drugie narodzenie" (Warszawska Firma Wydawnicza)
45.    Kąkol Jan, "Kolekcjoner. Skradziony relikwiarz" (Astrum)
46.    Kilen Robert, "Krew Illapa" (Bellona)
47.    Kleiber Anna, "Głupia baba" (Red.media)
48.    Klejzerowicz Anna, "List z powstania" (Filia)
49.    Kotkowski Łukasz, "Fanaberia" (Novae Res)
50.    Kowalski Piotr, "Wyeliminować! Czyli powieść o tobie" (Novae Res)
51.    Koza Przemysław, "Śpij malutka" (Novae Res)
52.    Kozar Dominik, "Likwidator '44" (Videograf)
53.    Koziołek Krzysztof, "Droga bez powrotu" (Manufaktura Tekstów)
54.    Koziołek Krzysztof, "Święta tajemnica" (Manufaktura Tekstów)
55.    Krajewski Marek, "Władca liczb" (Znak)
56.    Krajewski Przemek, "Trzy dewoty i kłopoty" (Novae Res)
57.    Krawczyk Agnieszka, "Noc zimowego przesilenia" (Szara Godzina)
58.    "Kryminalny Olsztyn. Koszary" (Oficynka)
59.    Kubski Marek, "Bestia" (Poligraf)
60.    Kulpa Piotr, "Pan na wisiołach", t. 1-3 (Videograf)
61.    Kwiatkowska Katarzyna, "Zobaczyć Sorrento i umrzeć" (Rozpisani.pl)
62.    Langenfeld Piotr, "Kontrrewolucja" (Warbook)
63.    Lemberg Mateusz M., "Patron" (Prószyński i S-ka)
64.    Lemberg Mateusz M., "Zasługa nocy" (Prószyński i S-ka)
65.    Lesy James, „Lista Jonqueta” (Novae Res)
66.    Lewandowska Anna, „Ostatnie spojrzenie” (Książka i Prasa 2014)
67.    Lewandowski Konrad T., „Czas egzorcystów” (Zysk i S-ka)
68.    Lewanowicz Róża, "Porwana" (Replika)
69.    Lingas-Łoniewska Agnieszka, "Szósty" (Replika)
70.    Linke Andrzej C., "Gwiazdeczka i banda docenta" (Warszawska Firma Wydawnicza)
71.    Łowicz Michał, „Zniknieni” (Penelopa)
72.    Łysek Marta, "Na uwięzi" (Zysk i S-ka)
73.    Mańkowski Piotr, "Mur" (Novae Res)
74.    Marat Emil, "Lawirynt" (NOIR sur Blanc)
75.    Marat Joanna, "Monogram" (Prószyński i S-ka)
76.    Matecki Jacek, "Prawda to marny interes, a policja wie tylko tyle, ile jej ludzie powiedzą" (Trio)
77.    Michał Sławomir, „Strefa Pawłowa” (Novae Res)
78.    Miłoszewski Zygmunt, "Gniew" (W.A.B.)
79.    Mizuro Marta, "Cicha przystań" (W.A.B.)
80.    Mróz Remigiusz, "Turkusowe szale" (Bellona)
81.    Niemirski Arkadiusz, Kuźmiak Igor Zenon, "Prowokator" (Wydawnictwo Wołoszański)
82.    Nowak Emilia, "Tajemnica Orlego Gniazda" (Novae Res)
83.    Nowak PM, "Na pokuszenie" (Czarna Owca)
84.    Opiat-Bojarska Joanna, "Słodkich snów, Anno" (Filia)
85.    Owczarek Magdalena, "Po moim trupie" (Novae Res)
86.    Pałasz Nikodem, "Brudna gra" (Muza)
87.    Paterczyk Maciej, "Ziemie niczyje" (Bellona)
88.    Pollak Paweł, "Zbyt krótkie szczęście" (Oficynka)
89.    Ponomarenko Aneta, "Ostatnie śledztwo" (Szara Godzina)
90.    Potępa Patryk, "Trylogia nicości. Tom 1: Nic" (Warszawska Firma Wydawnicza)
91.    Protasiuk Michał, "Ad Infinitum" (Powergraph)
92.    Prusek Tomasz, "K.I.S.S." (Agora)
93.    Przygodzki Błażej, „Niech strawi cię płomień” (Wydawnictwo Literackie)
94.    Purski Radosław, "Pocałunek Boga" (Poligraf)
95.    Puzyńska Katarzyna, "Motylek" (Prószyński i S-ka)
96.    Puzyńska Katarzyna, "Więcej czerwieni" (Prószyński i S-ka)
97.    Rekosz Dariusz, "Sanktuarium śmierci" (Replika)
98.    Rettinger Dominik W., "Elita" (Mira)
99.    Rettinger Dominik W., "Klasa" (Otwarte)
100.    Rogala Małgorzata, "Kiedyś Cię odnajdę" (Replika)
101.    Rozmus Piotr, "Bestia" (Videograf)
102.    Rudnicka Olga, "Fartowny pech" (Prószyński i S-ka)
103.    Salski Mirosław, "Wielbłąd przy bramie" (Videograf)
104.    Sambor-Cao Małgorzata, "Sapere Aude II", cz. 1 (Agencja Wydawniczo-Reklamowa Małgorzata Sambor-Cao)
105.    Sekielski Tomasz, "Sejf 3. Gniazdo kruka" (Rebis)
106.    Severski Vincent V., "Nieśmiertelni" (Czarna Owca)
107.    Sikorski Czesław, "Złoto Bombaju" (Novae Res)
108.    Skowroński Jacek, Ulatowska Maria, "Autorka" (Prószyński i S-ka)
109.    Sobecki Marcin, "Anatomia spisku" (Novae Res)
110.    Sobecki Marcin, "Rue d'Assas 13" (Novae Res)
111.    Sobieszczańska Małgorzata, "Z ostatniej chwili" (Oficynka)
112.    Staniszek Kamil, "Kocia morda" (Stanpress)
113.    Stec Dominika, "Mniejsza połowa" (Prószyński i S-ka)
114.    Steć Jan, „Zachodni wariant“ (Biblioteka Publiczna w Gołdapii EXLIBRIS)
115.    Szagdaj Nadia, "Kroniki Klary Schulz. Zniknięcie Sary" (Bukowy Las)
116.    Szczygielski Marcin, "Sanato" (Instytut Wydawniczy Latarnik)
117.    Szlachetko Paweł, "Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt" (Prószyński i S-ka)
118.    Szwechłowicz Joanna, "Tajemnica szkoły dla panien" (Prószyński i S-ka)
119.    Szyda Wojciech, „Sicco (powieść o świętokradztwie i szaleństwie)“ (Narodowe Centrum Kultury);
120.    Szynkiewicz Andrzej, "Gniewne lato" (Novae Res)
121.    Światłowicz Maciej, "Polowanie na czworonoga" (Novae Res)
122.    Truszczyński Zbigniew, "Mamy dusze muszkieterów" (Warbook)
123.    Trześniowska Kinga, "Na krawędzi światów" (Psychoskok)
124.    Victorsky Adrian, "Splot" (Poligraf)
125.    Waszak Dawid, "O tym, który raz już umarł" (Warszawska Firma Wydawnicza)
126.    Wicik Maria, "Dystrykt 121" (Warszawska Firma Wydawnicza)
127.    Wilski Lukas, "36 i 6 powodów by zabić" (Novae Res)
128.    Witkowski Michał, "Zbrodniarz i dziewczyna" (Świat Książki)
129.    Wlazło Jerzy A., „Kondukt umarłych” (Rozpisani.pl)
130.    Wojciechowski Tadeusz, "Ministrant diabła" (Papierowy Motyl)
131.    Wolff Vladimir, "Doktryna Wolffa" (Warbook)
132.    Wolff Vladimir, "Tropiciel" (Warbook)
133.    Wolski Marcin, "7.27 do Smoleńska" (Zysk i S-ka)
134.    Woźniak Zbigniew, "oko zła" (WAW)
135.    Wroński Marcin, "Haiti" (W.A.B.)
136.    Wroński Marcin, "Kwestja krwi" (W.A.B.)
137.    Wybraniec Milena, "Wchodzisz do gry" (Oficynka)
138.    Zaborowska Marta, "Rajskie ptaki" (Czarna Owca)
139.    Zajas Krzysztof A., "Ludzie w nienawiści" (Sonia Draga)
140.    Zając Anna, "Atlantyda pod Krakowem" (Novae Res)
141.    Zaleska Ewa, "Zbyt wielkie serce" (Sonia Draga)
142.    Zielke Mariusz, "Easylog" (Akurat)
143.    Zielke Mariusz, "Twardzielka" (Akurat)
144.    Żak Marek, "Gwałt w Nowym Jorku i inne opowiadania" (Warszawska Firma Wydawnicza)
145.    Żelkowski Marek, "Kot z Cheshire" (Videograf)
146.    Żuk Anna, "Szpiedzy i pokutnicy" (Warszawska Firma Wydawnicza)


Staraliśmy się być dokładni, ale nie wykluczamy, że coś nam umknęło - jeśli zauważycie jakieś braki bądź pomyłki, piszcie na adres: