Detektyw Hammer nadchodzi!

Wydawnictwo EMG

ma zaszczyt przedstawić
pierwszą z serii książek o detektywie Mike’u Hammerze

MICKEY SPILLANE

 JA JESTEM SĄDEM

W przekładzie Tomasza Kunza i Marcina Barana  

  

KRAKÓW 2008

ISBN 978-83-925583-0-9

Cena: 29 zł

Stron: 181

Okładka: miękka

Wymiary: 200/130

Wydawca: Wydawnictwo EMG, 31-055 Kraków, ul. Miodowa 6/1, tel./fax 012 422 84 27
www.wydawnictwoemg.pl; biuro@wydawnictwoemg.pl

Od strzału w brzuch ginie przyjaciel detektywa Mike’a Hammera. Morderca najwyraźniej bawił się z ofiarą przed śmiercią. Hammer zamierza współpracować z policją. Ale do czasu. Gdy złapie trop, będzie szybszy. Zabójca musi zginąć w ten sam sposób. Nie może wymknąć się sprawiedliwości za pomocą cwanych adwokatów. Hammer obiecuje to martwemu przyjacielowi. A Mike Hammer zawsze dotrzymuje słowa…

Mickey Spillane (1918-2006) legendarny, amerykański twórca czarnych kryminałów. Najbardziej znany z jego bohaterów, Mike Hammer, zgorzkniały twardziel, uosabia i potęguje wszystkie cechy protagonistów literatury hard boiled. Powieść Ja jestem sądem – debiut Spillane’a, ukazała się w 1947 i natychmiast stała się bestsellerem. Serię z Hammerem pisarz zakończył w 1996, złożyło się na nią trzynaście powieści. To jedyna w swoim rodzaju, brutalna historia Ameryki, opowiadana przez niemal pięćdziesiąt lat.
Na świecie sprzedano ponad dwieście milionów książek Spillane’a w tłumaczeniu na kilkadziesiąt języków.

Wydawnictwo EMG proponuje serię w tłumaczeniu znakomitych polskich poetów. Ja jestem sądem przełożyli Tomasz Kunz i Marcin Baran. Następny tom, My Gun Is Quick, ukaże się jesienią w przekładzie Tomasza Kunza i Marcina Sendeckiego.

(materiały promocyjne wydawcy)