Portal Kryminalny - Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
<a href=http://www.portalkryminalny.pl/component/option,com_registration/task,register/>Rejestracja</a>Rejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziewczyna z tatuażem: film
Autor Wiadomość
eugenia
Giovane D'Onore

Wysłany: 2012-01-31, 22:50   Film lepszy niż książka.

Cytat:
THRILLER i kryminał O Dziewczynie z tatuażem, hollywoodzkiej ekranizacji powieści Stiega Larssona Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, napisały już chyba niemal wszystkie liczące się gazety i portale w tym kraju. Więc dlaczego nie mielibyśmy napisać i my?Miłośnikom literatury kryminalnej Stiega Larssona nie trzeba przedstawiać. Na wypadek jednak, gdyby ktoś znalazł się tu przypadkiem, przypominam: Stieg Larsson był lewicującym dziennikarzem i działaczem społecznym oraz autorem trylogii Millenium, stanowiącej połączenie kryminału, thr ...
Jestem przeciwnikiem twórczości Stiega Larssona. Przegadany, rozwleczony, multiwątkowy, chaotyczny styl, \"przegięte\", nieprawdopodobne postacie i (mimo oczywistej głównej bohaterki-dziewczyny) ten męski szowinizm bijący w oczy między wierszami. Mikael Blomkvist to rodzynek pławiący się w zgodnym uwielbieniu każdej pojawiającej się na stronach książki damy ; skacze z kwiatka na kwiatek, a one nic tylko czekają na swoją kolejkę, nawet nasza mająca uraz do mężczyzn Lisbeth, litości. Z uciechą więc przeczytałam parę lat temu, kiedy trylogia pojawiła się w norweskich księgarniach, że moje zdanie podziela Jan Guillou. \"Gdyby nie jego śmierć, Stieg Larsson nie miałby szans na taką popularność\", napisał.
Natomiast w ekranizacji trylogii trzeba było skrócić siłą rzeczy tą gadaninę i historii wyszło to na dobre. Genialna hakerka i mistrzyni międzynarodowych operacji finansowych z tragicznym dzieciństwem i kryminalną przeszłością oraz zgwałcona lesbijka w jednym (brakuje tylko matki księżniczki) jakoś mniej razi na ekranie niż gdy się o tym cudzie natury czyta \"na poważnie\" literami.
Przyznaję, że nie dałam rady przebrnąć przez drugą i trzecią część książki, filmy natomiast owszem podobały mi się i z niecierpliwością czekam na \"Dziewczynę z tatuażem\".
PS. Mój brat wymyślił tytuł na czwartą część trylogii : Obojniak który nienawidzi wszystkich :-)

panna Marple
Giovane D'Onore

Wysłany: 2012-02-16, 13:53   

Na jego styl lecą moje koleżanki, fakt. :-) I moja matka :mrgreen: ale film mimo tych cięć nie zrobił na mnie wrażenia.

TomekPopek21
Giovane D'Onore

Wysłany: 2012-09-11, 13:05   

Czy warto obejrzeć ten film po obejrzeniu "Millennium", bo nie wiem czy mam na to tracić czas?

steetlymons
Caporegime

Wysłany: 2012-11-06, 23:37   

steetlymons
Caporegime

Wysłany: 2012-11-06, 23:42   

tomikk
Giovane D'Onore

Wysłany: 2013-08-10, 14:47   

ja osobiscie widzialem go tutaj http://seans24.pl/film/45512-dziewczyna-z-tatuazem-the-girl-with-the-dragon-tattoo/ nie w wersji kinowej i powiem ze film mi sie podobal polecam:)

HieronimDWed
Picciotto

Wysłany: 2015-02-03, 12:54   Dziewczyna z tatuażem film

tatuaż genialny poważnie
co do bólu to ja osobiście nie czułam bólu, a mam na łopatce i na krzyżu... jak jest dużo do wypełnienia tak jak ja mam cała panterkę na czarno to wydaje się jakby było ciepło w tym miejscu, ale może ja jestem jakaś gruboskórna

Viktorja
Giovane D'Onore
Viktorja

Wysłany: 2016-11-21, 11:14   

Ja jestem zarówno po przeczytaniu książki i oglądaniu filmu. Osobiście bardzo mi się podobał. Może nie jest to 10/10, ale nie jest źle. Ostatnio widziałam kilka produkcji w podobnym klimacie i na tle innych wypada całkiem znośnie.

Odpowiedz do tematu