Portal Kryminalny - Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
<a href=http://www.portalkryminalny.pl/component/option,com_registration/task,register/>Rejestracja</a>Rejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie kryminały dziejące się na świecie
Autor Wiadomość
kikiki71
Picciotto

Wysłany: 2009-01-19, 12:33   Polskie kryminały dziejące się na świecie

Bo w ogóle to chciałam zapytać czy ktoś zna jeszcze inne kryminały polskie, ale dziejące się za granicą jak np. Joe Alexa. Wiem, że dawno temu Iredyński napisał sycylijską powieść o mafii. Czy ktoś zna jeszcze jakieś takie książki?

No i w ogóle pozdrawiam wszystkich forumowiczów, bo dopiero się zarejestrowałam.

denat
Picciotto

Wysłany: 2009-01-19, 12:54   

Sensacje Irka Grina: "Szerokiej drogi, Anat" i przede wszystkim "Pan Szatan" - cała Europa i Izrael.

Pozdrawiam

kikiki71
Picciotto

Wysłany: 2009-01-19, 14:07   Dzięki za info

A jakie masz wrażenia z tych dwóch książek?

robert
Picciotto

Wysłany: 2009-01-20, 09:17   

Witam,

zdecydowanie więcej niż kryminałów jest powieści sensacyjnych polskich autorów, których akcja dzieje się poza granicami Polski. Z nowych rzeczy - "Eurodżihad" Marcina Wolskiego (m.in. Francja, Szwajcaria, Austria), z wcześniejszych choćby powieści Mirosława M. Bujko, których akcja dzieje się Rosji i na dalekim wschodzie. Akcja nowej książki Sapkowskiego, która ukaże się niebawem, będzie się rozgrywać w Afganistanie, ale to będzie ponoć fantasy pomieszane z sensacją.

Pozdrawiam
Robert Ostaszewski

kikiki71
Picciotto

Wysłany: 2009-01-20, 09:58   

Dziękuję i też pozdrawiam!
Mirka

(nie chodzi o to, że pozdrawiam jakiegoś Mirka - to ja jestem Mirka, a zresztą wszystkich Mirków też pozdrawiam)

PS. A którąś z tych książek jakoś specjalnie polecasz? Mnie oczywiście bardziej interesuje intryga niż strzelanina (piszę: oczywiście, bo to jasne, skoro pytam głównie o kryminały i thrillery).

robert
Picciotto

Wysłany: 2009-01-21, 09:15   

Witaj,
z podanych przeze mnie rzeczy chyba najciekawszy jest Bujko, szczególnie jego powieść "Złoty pociąg", którego akcja rozgrywa się w Rosji tuż po rewolucji. Chodzi tam generalnie o sprawę przejęcia pociągu wyładowanego carskim złotem. Trochę sensacji, trochę powieści historycznej.
Pozdrawiam
Robert

kikiki71
Picciotto

Wysłany: 2009-01-21, 11:01   

Brzmi smakowicie. Dzięki! I pędzę do księgarni (tzn. szukam na Merlinie)

denat
Picciotto

Wysłany: 2009-01-23, 09:14   Re: Dzięki za info

kikiki71 napisał/a:
A jakie masz wrażenia z tych dwóch książek?

Bardzo lubię Grina - nie tylko sensacyjnego. W pastiszu powieści sensacyjnej natomiast po prostu nie ma sobie równych.

kikiki71
Picciotto

Wysłany: 2009-01-23, 11:04   

Piszesz, że Grin to pastisz - ale w jakim sensie?

Parodia, prześmiewanie reguł gatunku - czy dowcipne wykorzystywanie tych reguł po to, żeby zrobić z nich coś jeszcze lepszego niż "zwykły kryminał"?

katia1974
Giovane D'Onore

Wysłany: 2012-03-07, 15:16   

a znasz Przeznaczenie? to jest ksiazka teraz tez, ale na bazie serialu polskiego puszczanego kiedys na polsacie, to sie dzieje w warszawie. tez są wątki z parapsychologią, bo wróżka naprowadza policjantów na tropy.

Viktorja
Giovane D'Onore
Viktorja

Wysłany: 2016-11-21, 11:15   

denat napisał/a:
Sensacje Irka Grina: "Szerokiej drogi, Anat" i przede wszystkim "Pan Szatan" - cała Europa i Izrael.

Pozdrawiam

Ostatnio czytałam Pana Szatana i wow, naprawdę ciekawa pozycja, warta przeczytania.

tomkot
Giovane D'Onore

Wysłany: 2017-04-18, 19:04   

Wydaje mi się, że jest możliwe jest w interesujący i uniwersalny sposób (zrozumiały dla czytelnika spoza Polski) przedstawić akcję mająca miejsce w naszym kraju

Odpowiedz do tematu