Portal Kryminalny - Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
<a href=http://www.portalkryminalny.pl/component/option,com_registration/task,register/>Rejestracja</a>Rejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzieś daleko stoi dom... , Jan Siwmir
Autor Wiadomość
Wojtek Mielcz
Giovane D'Onore

Wysłany: 2007-10-10, 20:30   Gdzieś daleko stoi dom... , Jan Siwmir

Cytat:
Anna była córką policjanta. Na swoje szczęście, czy nieszczęście? Trudno powiedzieć. Chronił ją jak mógł, był na każde skinienie, otaczał opieką, kupował wszystko, co chciała, nie dał skrzywdzić. Nikomu. Była jego klejnocikiem, księżniczką, ukochaną maskotką, bez ucałowania której nigdy nie wyszedł do pracy. Nie gardził żadną ofertą zarobku, byle tylko żyła w luksusie. Dwa lata temu rozpłynął się w nocnej ciszy niemal na oczach uwielbianej córki. Tak po prostu. Zamknął za sobą drzwi i w ułamku sekundy ...
Już sam początek opowiadania pokazuje, że im dalej, tym będzie lepiej. Uwielbiam kryminalne kawałki, w których już po kilku pierwszych zdaniach ginie człowiek - zapowiada to bowiem emocjonujący pozostały fragment tekstu. Nie pomyliłem się i tym razem. Genialny pomysł! Prawie do końca nie wiedziałem, że to (... W TYM MIEJSCU AUTOR POSTA ZDRADZA MORDERCĘ - PATRZ UWAGI FORUMOWICZÓW PONIŻEJ, Tdd)popełnia te morderstwa. Idealne stopniowanie emocji, przenoszenia akcji! Zakończenie mnie totalnie rozbroiło, pomysł tak \"zwyczajnego\" końca mistrzowski

denat
Picciotto

Wysłany: 2007-10-12, 00:23   

a możemy prosić bez ujawniania zakończeń w najbardziej nawet entuzjastycznych recenzjach?
To jest poważne grono fanów (a przynajmniej niektórzy są poważni)
Apeluje do Tdd o ocenzurowanie tego postu.
Nieładnie cenzurować, ale większej zbrodni niż ujawnianie zakończeń po prostu nie ma.

Jan Siwmir
Picciotto

Wysłany: 2007-10-12, 07:12   

Z ciężkim sercem, ale popieram denata. Żal mi pozytywnej recenzji, niestety, ujawnianie zakończenia to faktycznie zbrodnia. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W następnym opowiadaniu denatem (oj,przepraszam!) będzie ten, kto ujawnia zakończenia opowiadań, a kto będzie wymierzał sprawiedliwość? Moderator, forumowicz, przypadkowy morderca, zaciekły fan...? Nie zdradzę, he,he...

tdd
Soldati

Wysłany: 2007-10-12, 09:29   

Już załatwione;) Pana Wojtka bardzo proszę o przytomność - dla własnego bezpieczeństwa, wszak tu naokoło same, krrrryminalne wilki, arrrrghh...

Pozdrawiam,

Tdd
___________-
- A mogę sobie obrać pomarańczkę?

Siostrzyczka, Raymond Chandler

liyan45236
Giovane D'Onore

Wysłany: 2010-11-12, 09:43   

Odpowiedz do tematu