Portal Kryminalny - Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
<a href=http://www.portalkryminalny.pl/component/option,com_registration/task,register/>Rejestracja</a>Rejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajduchy, Jan Siwmir
Autor Wiadomość
donpedro
Giovane D'Onore
Karramba

Wysłany: 2007-07-17, 12:07   

Cytat:
Jan Siwmir to pseudonim pisarskiego duetu (tyle mogę zdradzić), który na co dzień belfruje w stolicy przedszkolnym urwipołciom. Jedna z prezentowanych tu nowelek miała już swój start w periodyku „Uwaga debiut”. Specjalnie dla nas  dopisana została kontynuacja i zamknięcie cyklu, który oto przedstawiamy w pełni.A mamy do czynienia ze zgrabnymi miniaturami obyczajowymi – w konwencji grozy. Choć historie te są prostymi, współczesnymi obrazkami, znać w nich ten specy ...
Nie.... nawet nie śmiem komentować. Opowieści rodem z \"Archiwum X\" , \"Opowieści z krypty\" - nie , nie - powiedziałbym, że o niebo lepsze. Nie ma, z resztą co się rozpisywać: REWELACJA i prosimy o jescze....

Ray Charles Junior
Picciotto
BlindManSBlues

Wysłany: 2007-07-19, 21:13   

No tu to chyba pan DonPedro se coś golnął 8-) bo urocze te historyjki moze i są ale gdzie tam im do Archiwum X :evil: Odrobinę pomyślunku panie i panowie!!! :idea:

Jan Siwmir
Picciotto

Wysłany: 2007-07-20, 11:48   

Cieszę się, że pierwsza rzecz, jaką napisałem nie odstręcza czytelników, a określana jest mianem \"urocze\". Bardzo dziękuję wszystkim za miłe komentarze:-)
Siwmir

lilianna
Giovane D'Onore

Wysłany: 2007-09-05, 18:10   

Najczęściej niepozorny początek, opisywany zwykły, nudny dzień przeciętnego człowieka. Nagła zmiana nastroju opowiadania. Stopniowanie napięcia, wprowadzenie elementów grozy w sposób perfekcyjny i , w pewnym sensie, przerażający. Kiedy już strach, niepewność i wszystkie inne uczucia towarzyszące chwili śmierci przeleją się w nasze dusze następuje ten wyczekiwany z napięciem punkt kulminacyjny i natychmiastowy powrót do rzeczywistości, która przez chwilę uciekła sprzed oczu przenosząc mnie np. do lasu z opowiadania \"Gdzieś daleko rośnie ziele...\". Chyba nie muszę dodawać, że cykl Siwmira mi się podobał? :-)

Konrad
Giovane D'Onore

Wysłany: 2007-10-10, 22:33   

Przeczytałem już wszystkie części cyklu, niektóre po dwa razy - z niecierpliwością wypatruję kolejnych! Mało kto potrafi tak pisać jak Ty Siwmir, więc do roboty, czytelnicy czekają!

skowron
Picciotto
Jacek Skowroński

Wysłany: 2008-02-13, 12:59   

Fajne opowiadanka z klimatem i suspensem. Odnoszę wrażenie, że autora krępuje zbyt krótka forma - stąd rwana narracja i nieco ubogie opisy miejsc tudzież postaci. Osobiście uważam ze najlepsze: "Gdzieś daleko stoi dom..." - wiarygodne psychologicznie i z zaskakującym, niewymęczonym zakończeniem. ;-)

Odpowiedz do tematu