Advertisement
Strona główna
Natalii 5, Olga Rudnicka
Ewa Wrona   
poniedziałek, 16 maja 2011

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Gdzie sióstr pięć, tam zamieszanie

Co się stanie, kiedy pięć obcych sobie kobiet o trudnych charakterach zamieszka w jednym domu? Nie pozabijają się, choć momentami są tego bliskie. Zwycięża jednak kobieca – bo przecież nie siostrzana, na tę trzeba poczekać – solidarność: wszystkie jednoczą się w dążeniu do wspólnego celu, jakim jest odkrycie spadku po ojcu.

Czytaj całość...
 
Miecz zdrady, Krzysztof Koziołek
Marta Łysek   
poniedziałek, 25 października 2010

ImageŻużel, śledztwo i historia

Dzięki uwolnieniu powieści od obowiązujących ostatnio trendów można przy „Mieczu zdrady” po prostu odpocząć, z tęsknotą wspominając czasy, kiedy kryminał był dobrą rozrywką, a nie pretekstem do czegoś zupełnie innego.

Czytaj całość...
 
Morderstwo w alei Róż, Tadeusz Cegielski
Marta Łysek   
wtorek, 21 września 2010

Image Nazywam się Wirski, Ryszard Wirski

Powieść profesora historii, napisana z przymrużeniem oka, lekko i eleganckim językiem przypomina, że kryminał nie musi spełniać żadnej innej funkcji niż rozrywkowa. Co, wbrew pozorom, nie jest wcale oczywiste.

Czytaj całość...
 
Żelazna ręka Marsa, Lindsey Davis
Marta Łysek   
piątek, 03 września 2010

Image Marek Dydiusz Falko, czyli Marlowe w todze

Lindsey Davis jest amerykańską autorką historycznych powieści detektywistycznych. A jej główny bohater, Marek Dydiusz Falko, jest przodkiem Philipa Marlowe’a, chodzącym w tunice i pracującym na zlecenie czasem nawet – niestety - samego cesarza.

Czytaj całość...
 
Boska trucizna, Anton Cziż
Marta Łysek   
środa, 28 lipca 2010
ImageCharakterystyczną cechą rosyjskiej narracji jest umiejętność opowiadania o rzeczach niezwykłych, tajemniczych i magicznych w sposób najprostszy, ale wciąż intrygujący. To właśnie potrafi Anton Cziż.
Czytaj całość...
 
Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika, Marcin Pałasz
Marta Łysek   
niedziela, 25 lipca 2010

Image Książka skierowana jest do młodszych czytelników.  Dobrą zabawę będzie miał jednak każdy rodzic, który zabierze się za lekturę. Dowcipne dialogi i celne komentarze bohaterów pokazują, jak bystrzy mogą być nastoletni obserwatorzy świata dorosłych. 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 16 z 188