Advertisement
Strona główna
Sorry, Zoran Drvenkar
Ewa Wrona   
piątek, 13 maja 2011

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Przeprosiny na sprzedaż

 „Czasami jesteśmy tak łatwi do zastąpienia, że to aż boli” – myśli jedna z postaci. I ma rację. Główni bohaterzy za pieniądze zastępują sumienia, przepraszając za winy innych ludzi. Koncepcja jest prosta. Ale czy etyczna? Na to pytanie czytelnik musi sam sobie odpowiedzieć.

Czytaj całość...
 
Kolekcjoner, Alex Kava
Ewa Wrona   
niedziela, 10 kwietnia 2011

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Wyścig z huraganem

Jak mówi Kava, w jej książkach „nie chodzi o fabułę czy samą akcję, ale o narastające zagrożenie”. W Kolekcjonerze jest ono budowane przez pościg z czasem – wszyscy próbują wykonać swoje zadania, zanim huragan zmusi ich do ucieczki. Wraz ze zbliżaniem się żywiołu akcja, początkowo tocząca się dość leniwie, nabiera tempa. I to chyba największa zaleta tej powieści – dynamika sprawia, że czyta się ją świetnie.
Czytaj całość...
 
Niebezpieczna gra, Robin Cook
Marta Łysek   
środa, 23 lutego 2011

ImageRECENZJE - KSIĄŻKI

Cook po raz trzydziesty

Robin Cook przekroczył już siedemdziesiątkę. Nie przeszkadza mu to być na bieżąco w zagadnieniach medycznych. „Niebezpieczna gra” to jego trzydziesta książka. Fabuła toczy się wartko, trup ściele się odpowiednio gęsto, a utalentowana Laurie Stapleton prowadzi własne śledztwo.

Czytaj całość...
 
Szczątki, Belinda Bauer
Marta Łysek   
piątek, 12 listopada 2010

ImageProsta historia o trudnych sprawach

Pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy po przeczytaniu książki, to jej prostota. I nie jest to zarzut wobec autorki, ale wręcz przeciwnie – komplement. „Szczątki” to książka, którą czytamy, prowadzeni pewnym piórem autorki. A ona doskonale wie, czego chce.

Czytaj całość...
 
Hipnotyzer, Lars Kepler
Marta Łysek   
czwartek, 04 listopada 2010

ImageMroczny THRILLER z puentą

Sześciusetstronicowa powieść przypomina fabularnym kunsztem twórczość Forsytha; wiele wątków nakłada się na siebie, budując specyficzne napięcie. Powodowane oczywiście tym, że rozwiązania zagadki domyślić się nie sposób, a ilość mylnych tropów pozwala na dobrą zabawę do samego końca.

Czytaj całość...
 
Trybunał, Tom Wilk
Marta Łysek   
czwartek, 20 maja 2010

Image"Trybunał" to polityczny THRILLER, po którym trudno nie zadać sobie pytania, ile w nim wyobraźni autora, a ile prawdy. Zwłaszcza, że akcja powieści toczy się w Polsce po 2001 roku.


Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 16 z 60