3 godziny, Anders Roslund, Börge Hellström

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 25 marca 2020

3 godziny

Autor: Anders Roslund, Borge Hellstrom
Przekład: Wojciech Łygaś
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 25 marca 2020
Liczba stron: 416
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Trzy sekundy, a co dopiero trzy minuty, mogą okazać się wiecznością, o ile masz wszystko dokładnie zaplanowane i pod kontrolą. Ale trzy godziny, choć wydaje się, że to nieporównywalnie więcej czasu, to stanowczo za krótko, kiedy nic już nie zależy od ciebie.

Spokojny poranek w Sztokholmie. Ewert Grens zostaje wezwany do kostnicy. W zamkniętym pomieszczeniu znajduje się o jedno ciało za dużo. Skąd się tam wzięło?

Piet Hoffman przenosi się w nowe miejsce, aby wypełnić ostatnią niebezpieczną misję, zanim definitywnie porzuci życie kryminalisty. Czeka go podróż przez gorącą, pozbawioną wody pustynię i wzburzone morze, w odległe zakątki świata, gdzie ludzkie życie nie ma żadnej wartości.

Tymczasem w Szwecji Zofia i jej synowie z utęsknieniem wyczekują na powrót Pieta. Gdy zjawi się w domu, będą mogli wreszcie odnaleźć spokój. Rodzinna sielanka nie trwa jednak długo, a poczucie bezpieczeństwa jest złudne – synom Pieta Hoffmana zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

Życie od śmierci dzielą zaledwie… TRZY GODZINY.

 

Anders Roslund (ur. 1961 r.) i Börge Hellström (ur. 1957 r., zm. 2017 r.), dwóch szwedzkich autorów, którzy zasłynęli serią powieści kryminalnych odznaczających się wyjątkowym realizmem opisywanych zdarzeń. Roslund to znany dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematyce społecznej i kryminalnej, szef redakcji informacyjnej telewizji publicznej. Hellström był jednym z założycieli organizacji na rzecz zapobiegania przestępczości, a także moderatorem debat o szwedzkim systemie penitencjarnym. Hellström w przeszłości był uzależniony od narkotyków, a jako dziecko doświadczył molestowania seksualnego. Wspólnie napisali sześć powieści przełożonych na kilkanaście języków i sprzedanych w ogromnych nakładach. Ich debiutem był wydany w 2004 roku thriller „Bestia”, uznany za najlepszą skandynawską powieść kryminalną roku i nagrodzony Złotym Kluczem. W kolejnych latach wydali „Dziewczynę, która chciała się zemścić”, „Odkupienie”, „Dziewczynę w tunelu”, „Trzy sekundy” (zdobywca tytułu Najlepszej Szwedzkiej Powieści Kryminalnej 2009 Roku). „Bestia” została niedawno sfilmowana przez szwedzką telewizję, a 20th Century Fox przygotowuje film na podstawie „Trzech sekund”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "3 godziny" Anders Roslund, Borge Hellstrom

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

3 minuty, Anders Roslund, Borge Hellstrom

Ze w Szwecji do Kolumbii i Stanów Zjednoczonych. Narkotyki, przemyt, przemoc i walka o życie. Premiera powieści „3 minuty” oraz wznowienie „3 sekund” już dziś!

17 lipca 2019

NOWOŚĆ

Dwaj żołnierze, Anders Roslund, Borge Hellstrom

Pierwsza powieść Andersa Roslunda i Börge Hellströma, "Bestia", została uhonorowana Szklanym Kluczem. "Dwaj żołnierze" to już szósta wspólna książka tych szwedzkich ...

28 listopada 2014