3 minuty, Anders Roslund, Borge Hellstrom

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 lipca 2019

3 minuty

Autor: Anders Roslund, Borge Hellstrom
Przekład: Wojciech Łygaś
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 17 lipca 2019
Liczba stron: 512
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Ze w Szwecji do Kolumbii i Stanów Zjednoczonych. Narkotyki, przemyt, przemoc i walka o życie. Premiera powieści „3 minuty” oraz wznowienie „3 sekund” już dziś!

Obie strony liczą na jego lojalność. obie skazują go w końcu na śmierć.

W Szwecji pracował jako informator policji i zajmował się infiltrowaniem zorganizowanych grup przestępczych. Został zdekonspirowany w jednym z zakładów karnych i porzucony przez tych, na zlecenie których działał. Potrzebne mu były trzy sekundy, żeby przeżyć.

Trzy lata później Piet Hoffmann wciąż ucieka – tylko oficer policji Erik Wilson wie, że pod fałszywym nazwiskiem wyemigrował do narkotykowej stolicy Kolumbii – Calí. Tam został członkiem mafii kokainowej i infiltruje kartel jako agent DEA.

Podwójne życie zapewnia mu dostatek i wygodę. Do czasu, gdy podczas podróży do Kolumbii zostaje porwany Timothy D. Crouse, przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów. Nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że rząd USA i kartel narkotykowy znajdują wspólnego wroga – i jest nim Piet Hoffmann.  Piet traci wszystkich sprzymierzeńców. Jest w sytuacji bez wyjścia. Erik Wilson wysyła mu na ratunek najbardziej upartego i zgryźliwego szwedzkiego detektywa. Ewert Grens – dawniej zacięty wróg Hoffmanna – stanie się jedynym człowiekiem, któremu ten będzie mógł zaufać. A życie od śmierci będą dzielić zaledwie trzy minuty.

Ze w Szwecji do Kolumbii i Stanów Zjednoczonych. Narkotyki, przemyt, przemoc i walka o życie.

Thriller, który zachwyci widzów „Sicario” oraz fanów serialu „Narcos”.

3-sekundy

Tego samego dnia ukaże się również wznowienie poprzedniej części cyklu, zatytułowanej „3 sekundy”.

Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Roku.

Nominowany do Nagrody Srebrnego Klucza.

Pitbul na usługach polskiej mafii. Ale także tajny współpracownik sztokholmskiej policji. Właśnie nadarza się okazja, by przeniknął jeszcze głębiej w struktury organizacji przestępczej. Polscy zleceniodawcy oczekują, że zorganizuje sieć sprzedaży narkotyków w miejscu, które przynosi największe zyski – w szwedzkich więzieniach. Jeśli mu się powiedzie, wykończy konkurencję i zdusi proceder w zarodku. W przeciwnym razie może tylko mieć nadzieję, że śmierć będzie szybka.

Bo poza nim i oficerem prowadzącym tylko trzy osoby wiedzą o akcji w murach więzienia dla najgroźniejszych przestępców i jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli zostanie zdekonspirowany, umyją od tego ręce. Zostanie kompletnie sam. I o tym, czy przeżyje, zadecydują trzy sekundy.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "3 minuty" Anders Roslund, Borge Hellstrom

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

3 godziny, Anders Roslund, Börge Hellström

Życie od śmierci dzielą zaledwie… TRZY GODZINY.

25 marca 2020

NOWOŚĆ

Dwaj żołnierze, Anders Roslund, Borge Hellstrom

Pierwsza powieść Andersa Roslunda i Börge Hellströma, "Bestia", została uhonorowana Szklanym Kluczem. "Dwaj żołnierze" to już szósta wspólna książka tych szwedzkich ...

28 listopada 2014