Annabelle, Lina Bengtsdotter

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 22 listopada 2017

Annabelle

Autor: Lina Bengtsdotter
Przekład: Marta Rey-Radlińska
Wydawnictwo: Burda Książki
Premiera: 08 listopada 2017
Liczba stron: 350

„Annabelle” to pierwszy tom cyklu szwedzkiej pisarki Liny Bengtsdotter. Jego bohaterką jest inspektor Charlie Langer, która poprowadzi sprawę zaginięcia siedemnastoletniej Annabelle. Powieść ukazała się pod naszym patronatem. 

Spokojne miasteczko, idealna rodzina. A może perfekcyjna iluzja?

Nowa szwedzka królowa kryminału!

Zdobywczyni prestiżowej nagrody CrimeTime Specsavers Award dla najlepszego kryminalnego debiutu 2017

Pewnej gorącej letniej nocy siedemnastoletnia Annabelle znika z niewielkiego miasteczka Gullspång położonego głęboko w lasach środkowej Szwecji. Rodzice dziewczyny szaleją z niepokoju, a lokalna policja jest bezradna.

Gdy poszukiwania nie dają rezultatów, do akcji wkracza Narodowy Departament Operacyjny, który wysyła na miejsce swoją najlepszą inspektor Charlie Lager. Jest ona niezwykle uzdolnioną, cenioną policjantką, choć jednocześnie skrywa wiele tajemnic, z którymi nie potrafi się uporać. To przez nie niechętnie przyjmuje to śledztwo.

Dla Charlie będzie to podróż do przeszłości. Musi wrócić do miejsca, które opuściła jako nastolatka i którego nie chciała już nigdy oglądać. Odżywają wspomnienia o dorastaniu tam, gdzie możliwości wyboru jest niewiele, a droga w świat kręta. O dawnych znajomych, którzy marzyli niegdyś tylko o tym, by jak najszybciej uciec do wielkiego miasta. O matce – chorej alkoholiczce, która stała się wszystkim, czym nie chciała być Charlie. I to najtrudniejsze, które najbardziej chciała zatrzeć w pamięci – o czyjejś śmierci.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Annabelle" Lina Bengtsdotter

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Obca, Lina Bengtsdotter

Wciągająca i sugestywna kontynuacja głośnej i nagradzanej „Annabelle”. Druga z serii książek o inspektor Charlie Lager ukazała się dziś, pod naszym patronatem.

03 kwietnia 2019

RECENZJA

Annabelle, Lina Bengtsdotter

Przeplatające się opowieści o dziewczętach ze szwedzkiej prowincji – tak podobnych, choć przecież dzieli je wiele lat – wciągają czytelnika coraz mocniej i coraz ...

23 listopada 2017