Balsamistka, Magda Adaszewska

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 04 listopada 2021

Balsamistka

Autor: Magda Adaszewska
Wydawnictwo: Harde
Premiera: 27 października 2021
Liczba stron: 304

Przeszłość nie znika. Dla niektórych zbrodni nie ma wybaczenia. Pozostaje zemsta.

Poznań. Choć minęło 10 lat, miasto wciąż pamięta serię tajemniczych morderstw młodych kobiet, których pocięte ciała znajdowano na kolejowych torach. Dzisiaj stolicą Wielkopolski wstrząsa kolejna fala brutalnych zabójstw. Tym razem jednak ofiarami są sami mężczyźni, torturowani przed śmiercią. 

Policja nie może trafić na trop mordercy. Ofiar nic nie łączy: to zamożny prawnik, znany właściciel nocnego klubu, wreszcie recydywista – handlarz narkotykami. Kiedy znowu zaczynają ginąć młode, niewinne dziewczyny, zagadkę na własną rękę postanawia rozwikłać telewizyjna dziennikarka śledcza. Czuje, że jeśli się nie pospieszy, wkrótce pojawią się kolejne ofiary. W dotarciu do prawdy może przeszkodzić jej nie tylko morderca, ale również własna, bolesna przeszłość.

Młoda, niezwykle piękna kobieta jest z zawodu balsamistką zwłok. Jej zadanie to przygotować ludzi do ostatniej drogi. Trafiają do niej także ciała zamordowanych kobiet i mężczyzn. I fotografie, które dostaje od ich bliskich… Drogi balsamistki i dziennikarki nieoczekiwanie się przecinają…

 

Magda Adaszewska – dziennikarka specjalizująca się w literackich portretach znanych osób ze środowiska artystycznego. Jest również autorką tekstów o tematyce psychologicznej i społecznej. Jej artykuły były publikowane między innymi w  „Twoim Stylu”, „Marie Claire”, „Sukcesie”, „Pani” czy „Elle”. Autorka ukończyła wydział polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jak twierdzi, pisanie jest jej największą pasją.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Balsamistka" Magda Adaszewska