Casandra, Malwina Chojnacka

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 lutego 2023

Casandra

Autor: Malwina Chojnacka
Wydawnictwo: Lira
Premiera: 22 lutego 2023
Liczba stron: 464
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Gdy nastoletnie uczennice opalają się nago, kusząc młodych rybaków, nie wiedzą, że czeka je brutalna kara. Ktoś z mieszkańców nadmorskiej miejscowości chce walczyć ze złem niszczącym ich dusze, tworząc religijną wspólnotę. Ceremonie na wydmach zmieniają się w obrzędy pełne seksualnej i fizycznej przemocy. W upalną czerwcową noc dochodzi do tragedii.

Trzydzieści lat później w bloku na warszawskich Bielanach policja znajduje zwłoki emerytowanego doktora psychiatrii. Opiekująca się nim sąsiadka znika. Okazuje się, że wspólnota religijna wciąż działa... Jest jak pajęczyna oplatająca ludzi, którzy kiedykolwiek się z nią zetknęli. Co łączy ekscentryczną poetkę Igę Bernard, pełną kompleksów nauczycielkę Ksenię Dembską i właściciela firmy Maksa Hoffmana? Co się działo w liceum w nadmorskim Janiszewie? Dlaczego szkołę nagle zamknięto, podobnie jak szpital psychiatryczny znajdujący się tuż obok? Czy ktoś nadal organizuje czerwcowe ceremonie?

Senna miejscowość. Okrutne obrzędy na wydmach. Sekta, której ofiary chcą mówić i… płacą za to najwyższą cenę.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Casandra" Malwina Chojnacka

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Demeter, Malwina Chojnacka

Zorganizowana grupa przestępcza. Śmiertelnie niebezpieczny trójkąt miłosny. I kobieta ryzykująca własne życie, by przerwać krąg zbrodni…

23 lutego 2022