Ciemność, Ragnar Jónasson

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 20 września 2018

Ciemność

Autor: Ragnar Jónasson
Przekład: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 20 września 2018
Liczba stron: 304
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Nowa trylogia islandzkiego mistrza kryminału – autora Milczenia lodu, który już pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki i zajął 1. miejsce w Amazonie, wyprzedzając Stiega Larssona.

  • Tom 1 trylogii Hulda z jedną z najtragiczniejszych bohaterek współczesnych kryminałów według „The Sunday Times”
  • Jeden z najlepszych kryminałów roku według „The Sunday Times”
  •  Finalistka nagrody Islandzka Powieść Roku

 

 Na brzeg odległego fiordu morze wyrzuciło ciało młodej Rosjanki.

Przyjechała do Islandii szukać bezpieczeństwa, a znalazła grób w wodzie. Pobieżne dochodzenie ustaliło, że to samobójstwo…

Komisarz Hulda Hermannsdóttir z policji w Reykjaviku zostaje niespodziewanie wysłana na wcześniejszą emeryturę. Może przeprowadzić jeszcze ostatnie śledztwo w nierozwiązanej sprawie, którą sama wybierze.

Hulda wybiera sprawę młodej Rosjanki. Ma powody podejrzewać, że dziewczyna nie odebrała sobie życia…

Szybko przekonuje się, że nie może ufać nikomu. Policja usiłuje wyhamować śledztwo. Hulda ma tylko kilka dni, żeby rozwiązać ponurą tajemnicę - bez względu na to, ile zasad będzie musiała złamać. Nawet za cenę popełnienia straszliwego błędu. I śmiertelnego ryzyka...

 

Kryminalne arcydzieło. Akcja zapiera dech, a zakończenie poraża.

Yrsa Sigurðardóttir

 

RAGNAR JÓNASSON zdobył międzynarodowe uznanie Milczeniem lodu. Kolejne powieści z młodym policjantem z Arim Thórem ugruntowały sukces serii Mroczna wyspa lodu wydawanej w 18 krajach.

Telewizyjne prawa kupił zdobywca Oscara i BAFTA Award - brytyjski producent On The Corner.

W serii Hulda Jónasson zaskakuje postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim, mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w następnych tomach czas cofa się o kolejne dekady – tworzy niesamowity suspens. Ciemność została wyróżniona w Islandii najwyższymi nagrodami. Prawa do publikacji kupili najwięksi wydawcy w Europie i USA.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Ciemność" Ragnar Jónasson

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Milczenie śniegu, Ragnar Jónasson

Powieść Ragnara Jónassona toczy się bardzo spokojnym tempem, powoli, krok po kroku odsłaniając przed czytelnikiem kolejne aspekty tej smutnej historii.

09 lutego 2018

NOWOŚĆ

Milczenie śniegu, Ragnar Jónasson

„Milczenie śniegu” to piąty tom serii kryminalnej islandzkiego pisarza Ragnara Jónassona. Jej głównym bohaterem jest Ari Thór Arason – młody policjant, który równie ...

23 stycznia 2018

RECENZJA

Okiem bibliotekarza: Milczenie czasu, Ragnar Jónasson

Aura tajemniczości, ciekawe postaci i groza miejsc zdarzeń stanowią niezaprzeczalny walor i zachętę dla każdego, nawet bardzo wybrednego czytelnika.

12 stycznia 2018