Dolina straconych złudzeń, Anna Górna

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 marca 2023

Dolina straconych złudzeń

Autor: Anna Górna
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 22 marca 2023
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

W miejscu takim jak to morderca codziennie patrzy wszystkim w oczy.

Górskie miasteczko u podnóża Eigeru, gdzie wszyscy się znają, ale mało kto dobrze sobie życzy, jednoczy nagle jedno – strach przed grasującym w Alpach seryjnym mordercą, który zostawia ciała swoich ofiar w rytualnych inscenizacjach.

Szwajcarią wstrząsa informacja o brutalnym zabójstwie nastolatka w Oberlandzie Berneńskim. Zaledwie miesiąc wcześniej w pobliżu odnaleziono ciało mężczyzny, który prawdopodobnie zginął z ręki tego samego człowieka. Sprawca wodzi policję za nos, pozostając poza radarem organów ścigania.

Kierownictwo luksusowego hotelu Sternen spodziewa się najgorszego sezonu od czasów otwarcia. By położyć temu kres, angażują Piotra Sauera, prywatnego detektywa z Zurychu. Już od pierwszych dni w Niederwalden lokalna społeczność daje Sauerowi odczuć, że nie jest mile widzianym przybyszem. Szybko przekonuje się, że każdego można tutaj podejrzewać i nikomu nie można ufać.

„Dolina straconych złudzeń” to duszna atmosfera małego miasteczka, latami skrywane tajemnice i życiowe wybory, w których każda ścieżka zdaje się prowadzić w przepaść.

 

Zabójstwa w górach, porywające śledztwo, interesujący bohaterowie i zakończenie z dreszczykiem. Polecam wszystkim fanom kryminałów.

Mieczysław Gorzka

 

Błyskotliwa intryga z mocnym twistem! Alpejskie miasteczko z kryminału Anny Górnej przypomina swoim klimatem raczej Twin Peaks niż sielską idyllę ze szwajcarskich pocztówek.

Ewa Przydryga

 

Anna Górna – prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2014 roku mieszka i pracuje w Szwajcarii. Specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej. W 2018 roku ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie, który ostatecznie przesądził o tym, że postanowiła zająć się pisaniem. Prywatnie miłośniczka muzyki rockowej, jogi i podróżowania szlakiem dobrego wina. Po dwóch lampkach mówi płynnie po włosku. „Kraina złotych kłamstw” to jej literacki debiut.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dolina straconych złudzeń" Anna Górna

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Głośniej, Anna Górna

Gdybym musiała opisać „Głośniej” trzema słowami, byłyby to: śmierć, muzyka i Włochy.

11 grudnia 2023

NOWOŚĆ

Głośniej, Anna Górna

Beztroski sen przeradza się w najgorszy koszmar.

08 listopada 2023

RECENZJA

Dolina straconych złudzeń, Anna Górna

Jeśli lubicie wejść w historię wszystkimi zmysłami, a klimat powieści i możliwość zaprzyjaźnienia się z bohaterami cenicie sobie wyżej niż szybkie tempo akcji, ...

17 kwietnia 2023

RECENZJA

Kraina złotych kłamstw, Anna Górna

Nie sposób odczuć, że „Kraina złotych kłamstw” to debiut, bo została świetnie przemyślana: i fabularnie, i konstrukcyjnie, i psychologicznie.

07 lutego 2022

NOWOŚĆ

Kraina złotych kłamstw, Anna Górna

Opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi, których opinia publiczna skazała bez wyroku, przezwyciężaniu własnych lęków oraz nadziei na nowy start. A także o ...

26 stycznia 2022