Dom Versace, Deborah Ball

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 maja 2023

Dom Versace. Nieznana prawda o geniuszu, morderstwie i przetrwaniu

Autor: Deborah Ball
Przekład: Jerzy Wołk-Łaniewski
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 17 maja 2023
Liczba stron: 472
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

VERSACE. Już samo nazwisko przywołuje na myśl obrazy skandalicznego przepychu, nieskrępowanego erotyzmu, obfitości i brawury. Nie bez przyczyny. Ale to niepełna prawda o słynnej rodzinie. Marka Versace to także dziedzictwo pochodzącego z biednego regionu na południu Włoch geniusza, który odmienił oblicze branży modowej dzięki niebywałej intuicji i głębokiemu zrozumieniu kobiet oraz zachodzących zmian kulturowych. Gianni Versace wraz z ekstrawagancką siostrą Donatellą stworzył kult celebrytów, który dziś uznajemy za coś oczywistego.

Deborah Ball, wieloletnia korespondentka „The Wall Street Journal”, przeprowadziła setki rozmów z członkami rodu Versace, kochankami Gianniego, jego rywalami w interesach, modelkami, którym pomógł osiągnąć międzynarodową sławę, a także ikonami świata mody, w tym z legendarną redaktorką „Vogue’a” Anną Wintour.

Autorka opisuje zakulisowe zmagania Donatelli, gdy przyszło jej wyjść z cienia i przejąć stery domu Versace po śmierci Gianniego, która nastąpiła w wyniku makabrycznej zbrodni. Przybliża wyzwania, przed jakimi stanęła Donatella, a także jej walkę z nałogiem narkotykowym, kłótnie z bratem Santem oraz zagadkę testamentu Gianniego.

„Dom Versace” to wciągająca opowieść o wybiciu się ponad przeciętność, bolesnym upadku, a ostatecznie – odkupieniu.

 

Skrupulatnie prześledzona historia rodziny Versace. Dzięki tej książce poznajemy bardziej ludzką twarz członków legendarnego klanu.

„The Wall Street Journal”

Podczas lektury czytelnicy mogą odnieść wrażenie, że przebijają się przez migotliwą zasłonę odgradzającą członków klanu Versace od świata; że wreszcie udało się rozwiać spowijającą ich aurę tajemniczości. Dom Versace to książka szczera i porywająca.

„The Associated Press”

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dom Versace. Nieznana prawda o geniuszu, morderstwie i przetrwaniu" Deborah Ball

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Dom Versace, Deborah Ball

Deborah Ball z niezwykłą skutecznością wciąga czytelników w świat ociekający pieniędzmi, luksusem i chorymi zachciankami.

14 lipca 2023