Dziewięć kołatek Troya, Alicja Czarnecka-Suls

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 21 lutego 2024

Dziewięć kołatek Troya

Autor: Alicja Czarnecka-Suls
Wydawnictwo: Mięta
Premiera: 21 lutego 2024
Liczba stron: 368
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Debiut pisarski, który zaskoczy – średniowieczny artefakt, templariusze, seniorzy, niemieccy i polscy kibole – przygoda, zagadki historyczne, cosy mystery crime. Alicja Czarnecka-Suls, producentka znanych programów rozrywkowych, w nowej roli błyskotliwie opisuje, co by się stało, gdyby członkowie „Czwartkowego Klubu Zbrodni” Richarda Osmana spotkali w bibliotece klasztornej Dana Browna i Umberto Eco.

Lula, pełna fobii debiutująca pisarka, jej partner Gabryś, były alpinista zawsze gotowy na nową przygodę, Ada, empatyczna psycholożka oraz Kris, roztargniony informatyk, chcą udowodnić, że rodzina niemieckiego naukowca Dagoberta Troya nadal ma cenną średniowieczną antabę z głową lwa, związaną z templariuszami, którą podczas wojny jej przodek ukradł podczas wojny z bazyliki w Czerwińsku. Niewinne śledztwo dziwnym przypadkiem zmienia się w nieplanowaną kradzież kołatki. Czworo przyjaciół po sześćdziesiątce musi muszą uciec przed ścigającymi ich niemieckimi kibolami, a równocześnie rozwiązać kryjącą się za kołatką zagadkę historyczną. Po drodze sami przeżywają różne rozterki uczuciowe.

Jak każda góralka mam słabość do poszukiwania skarbów. Zainspirowała mnie pasja do historii i pragnienie stworzenia opowieści, w której dojrzałe postaci przeżywają przygody zarezerwowane zwykle dla młodszych - świat należy nie do młodych, ale do tych, którzy mają odwagę po niego sięgnąć. Przecież życie nie kończy się po sześćdziesiątce, a 60-tka to nowa 40-tka! - przekonuje Autorka.

Debiut Alicji Czarneckiej-Suls to mieszanka wybuchowa - zabawna i wciągająca historia przygodowa, z elementami tajemnicy, historii i humoru. Opowiada także o przyjaźni, miłości w późnym wieku. Książka porusza ważne tematy społeczne, takie jak społeczne „znikanie” ludzi starszych, odkłamuje wizerunek ludzi w jesieni życia jako żyjących wyłącznie dla młodszych pokoleń, jednocześnie pozostaje wciągającą rozrywką i intelektualnym wyzwaniem.

Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Mięta https://bit.ly/9kołatekTROYA oraz księgarniach internetowych.

 

 

Alicja Czarnecka-Suls – z urodzenia i mentalnie góralka mieszkająca w Warszawie. Uważa, że można z gór uciec, ale góry z człowieka nie uciekną. Ujawniają się między innymi w jej wrodzonym uporze i wytrwałości. Nigdy się nie poddaje; urodzona pesymistyczna optymistka, najpierw wypatrzy wszelkie przeszkody, a potem i tak uzna, że wszystko da się zrobić. Producentka telewizyjna wielu dużych rozrywkowych programów studyjnych, m.in. „Voice of Poland”, „Voice Kids” i „Voice Senior”, „Taniec z gwiazdami”, „Kocham Cię, Polsko”, „Top Model”, ale też bardziej kameralnych, takich jak „Sekrety rodzinne” czy „Story of My Life”. Poza telewizją pasjonuje ją historia i genealogia, od lat bada korzenie rodziny i chciałaby napisać inspirowaną nimi sagę rodzinną. Humor sytuacyjny dzieli z mężem, rodziną oraz psem owczarkiem niemieckim.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dziewięć kołatek Troya" Alicja Czarnecka-Suls

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Dziewięć kołatek Troya, Alicja Czarnecka-Suls

Jeśli do tej pory powieści przygodowe kojarzyły wam się z młodymi bohaterami, po lekturze „Dziewięciu kołatek Troya” już nigdy tak nie pomyślicie.

18 marca 2024