Felix Landau lubił przesiadywać na balkonie okazałej willi i strzelać do przechodzących Żydów. W listach miłosnych do żony szczegółowo opisywał sadystyczne czyny, jakich się dopuścił. Brał też udział w masakrze profesorów lwowskich w nocy z 3 na 4 lipca 1941 we Lwowie.
Landau to zbrodniarz nazistowski, który organizował pracę Żydów w Drohobyczu. Na jego łasce był Bruno Schulz, którego nazista zmusił do namalowania w swojej willi obrazów inspirowanych baśniami. Wkrótce to za jego sprawą, Schulza spotkała okrutna śmierć.
U boku wiernie towarzyszyła Landauowi ukochana Gertrude. Urządzała z nim wystawne przyjęcia w drohobyckiej willi, w dzielnicy oddzielonej od getta aleją jabłonek i ładnych domów. Gertrude szybko znalazła się pod wpływem Feliksa.
To historia o sadystach, którzy nie cofnęli się przed niczym.
Historia Klausa Barbiego, "rzeźnika z Lyonu".
30 września 2022
„Otchłań” Marcela Woźniaka to dobre zwieńczenie serii o Leonie Brodzkim i mocny kryminał, któremu bez wątpienia każdy da się pochłonąć.
08 lipca 2019
Wyraziści bohaterowie, realistycznie nakreślona akcja, czysto ludzkie dylematy i soczysty język to znaki rozpoznawcze Marcela Woźniaka.
29 stycznia 2018
„Powtórka” to powieściowy debiut Marcela Woźniaka, który w intrygującym stylu rozpoczyna serię kryminalną z detektywem Leonem Brodzkim w roli głównej.
23 czerwca 2017
Nakładem wydawnictwa Czwarta Strona i pod naszym patronatem ukazała się dziś „Powtórka” Marcela Woźniaka. To powieść o policjancie, który będzie musiał odbyć ...
14 czerwca 2017