Egzekutor, Marcel Woźniak

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 08 lipca 2022

Egzekutor

Autor: Marcel Woźniak
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 29 czerwca 2022
Liczba stron: 392

Felix Landau lubił przesiadywać na balkonie okazałej willi i strzelać do przechodzących Żydów. W listach miłosnych do żony szczegółowo opisywał sadystyczne czyny, jakich się dopuścił. Brał też udział w masakrze profesorów lwowskich w nocy z 3 na 4 lipca 1941 we Lwowie.

Landau to zbrodniarz nazistowski, który organizował pracę Żydów w Drohobyczu. Na jego łasce był Bruno Schulz, którego nazista zmusił do namalowania w swojej willi obrazów inspirowanych baśniami. Wkrótce to za jego sprawą, Schulza spotkała okrutna śmierć.

U boku wiernie towarzyszyła Landauowi ukochana Gertrude. Urządzała z nim wystawne przyjęcia w drohobyckiej willi, w dzielnicy oddzielonej od getta aleją jabłonek i ładnych domów. Gertrude szybko znalazła się pod wpływem Feliksa.

To historia o sadystach, którzy nie cofnęli się przed niczym.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Egzekutor" Marcel Woźniak

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Rzeźnik z Lyonu, Marcel Woźniak

Historia Klausa Barbiego, "rzeźnika z Lyonu".

30 września 2022

RECENZJA

Otchłań, Marcel Woźniak

„Otchłań” Marcela Woźniaka to dobre zwieńczenie serii o Leonie Brodzkim i mocny kryminał, któremu bez wątpienia każdy da się pochłonąć.

08 lipca 2019

RECENZJA

Mgnienie, Marcel Woźniak

Wyraziści bohaterowie, realistycznie nakreślona akcja, czysto ludzkie dylematy i soczysty język to znaki rozpoznawcze Marcela Woźniaka.

29 stycznia 2018

RECENZJA

Powtórka, Marcel Woźniak

„Powtórka” to powieściowy debiut Marcela Woźniaka, który w intrygującym stylu rozpoczyna serię kryminalną z detektywem Leonem Brodzkim w roli głównej.

23 czerwca 2017

NOWOŚĆ

Powtórka, Marcel Woźniak

Nakładem wydawnictwa Czwarta Strona i pod naszym patronatem ukazała się dziś „Powtórka” Marcela Woźniaka. To powieść o policjancie, który będzie musiał odbyć ...

14 czerwca 2017