Francuski piesek, Marta Obuch

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 22 listopada 2016

Francuski piesek

Autor: Marta Obuch
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Premiera: 09 listopada 2016

Przeprowadzka, która zmieniła życie

Marta Obuch jest autorką komedii kryminalnych. "Francuski piesek" to najnowsza z nich - spotkają się w niej kuchnia francuska, przestępcy i tajemnica starego domu. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia.

Przeprowadzka może zmienić całe życie!

Misia zostaje właścicielką uroczego domku i dużego ogrodu, ale musi zakasać rękawy i sama zająć się remontem. Niestety nie może liczyć na swojego ukochanego, bo ten ma mnóstwo pracy. Za to do pomocy jest chętny nowy sąsiad – Luk, wyśmienity kucharz, z pochodzenia Francuz.

Misia chciałaby mu wynagrodzić starania, dlatego przygotowuje uroczystą kolację. Poda żaby i ślimaki, ale najpierw musi je złapać… Jakby tego było mało, przygarnia pod swój dach byłą kochankę swojego byłego męża i odtąd na Akacjowej zaczynają się dziać dziwne rzeczy…

Tymczasem przyjaciółka Misi, Zuza, usiłuje zdobyć prawo jazdy, nie zamierza jednak zdawać kolejnego egzaminu! Schodzi więc na drogę przestępstwa. Nie ona jedna w tym towarzystwie…

Coq au vin czy trup podany sauté? Kuchnia francuska i przestępcy, a do tego tajemnica starego domu – mieszanka co najmniej pikantna! Komedia kryminalna Marty Obuch to obowiązkowy punkt każdego dobrego menu. Mniam!

Marta Obuch – autorka komedii kryminalnych, fotograf, poetka, dziennikarka. Debiutowała w 2007 r. powieścią ,,Precz z brunetami!”. Autorka ceni sobie humor Joanny Chmielewskiej, dlatego poszła w jej ślady.

Francuski piesek
Marta Obuch
Wydawnictwo Filia
Wydanie I
Premiera: 9 listopada 2016

/mat.wyd./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Francuski piesek" Marta Obuch

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Łopatą do serca, Marta Obuch

Mężczyzna potraktowany łopatą, wino otwierane młotkiem i dobra kuchnia – komedia kryminalna Marty Obuch to gwarancja doskonałej zabawy!

31 marca 2020

RECENZJA

Odrobina fałszerstwa, Marta Obuch

Marty Obuch na szczęście reprezentuje ten uroczy podgatunek bardzo przyzwoicie. Lekkość tej kryminalnej komedii jest konsekwentna, autorka nie ma rozbuchanych pretensji ...

08 maja 2008