Konwersja, Piotr Rogoża

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 sierpnia 2022

Konwersja

Autor: Piotr Rogoża
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 24 sierpnia 2022
Liczba stron: 300
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

A jeśli ktoś naprawdę manipuluje nami dla osiągnięcia swoich celów, tworząc bańki informacyjne?

Podczas gdy pracownik agencji artystycznej Adrian Klimke pracuje nad debiutem polsko-syryjskiej wokalistki, dziennikarka Helena Różewicz wpada na trop niebezpiecznego spisku z udziałem rodzimych influencerów. Co łączy tragicznie zmarłą instagramową modelkę, nastoletniego streamera gier komputerowych i depresyjnego trenera uwodzenia? Czy w publikowanych przez nich treściach kryje się dodatkowy przekaz dla wybranych? Komu zależy na tym, żeby to właśnie Helena ujawniła materiały kompromitujące popularnego konserwatywnego polityka? Dlaczego Adrian zaczyna widywać swoją dawną dziewczynę, która zginęła w wypadku samochodowym?

Cynicznie kreowane iluzje kształtują zbiorową świadomość, a idee stały się produktami, które – dysponując odpowiednimi narzędziami – można łatwo pozycjonować na rynku. Ludzki umysł jest tworzywem gładko poddającym się woli wprawnego twórcy. Granica między cyfrową fikcją a rzeczywistością dawno została zatarta, skoro zestaw odpowiednio dobranych hasztagów może najdosłowniej zabijać.

To realia „Konwersji”, współczesnego thrillera, w którym zakulisowe działania niepozornych specjalistycznych agencji mają realny wpływ na całe narody. To nasze realia, choć wciąż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę.

 

„Konwersja” pokazuje, że Rogoża to jeden z najlepszych pisarzy popularnych w Polsce. A na pewno najlepszy w pokazywaniu internetowego, korporacyjnego piekła, w którym wszyscy tak wygodnie się urządziliśmy.

Jakub Żulczyk

 

Czytając „Konwersję”, zastanawiałem się, gdzie leży granica między prawdziwym światem a fikcją literacką. Bo niestety w dzisiejszym świecie nawet najciemniejsze wizje mogą okazać się prawdą, a pięknie prezentowana rzeczywistość bardzo często okazuje się zwykłą ściemą.

Kamil Nożyński, odtwórca głównej roli w serialu „Ślepnąc od świateł” i narrator audiobooka „Konwersja”

 

Piotr Rogoża (1987) – pisarz, scenarzysta i projektant narracji w grach komputerowych. W 2008 roku debiutował powieścią Po spirali, później opublikował kilka książek i kilkanaście opowiadań, a w 2019 roku kolejną powieść Niszcz, powiedziała. Współautor seriali audio Czynnik turyński i Symbioza (Audioteka) oraz autor Szarej strefy (Storytel). Przez pewien czas członek Writers Guild of America.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Konwersja" Piotr Rogoża

PRZECZYTAJ TAKŻE

WYWIAD

Rozmowa z Piotrem Rogożą

„Konwersja” jest świadomą próbą napisania thrillera, rozumianego jako powieść, która ma dać czytelnikowi trochę rozrywki i przy tym lekko zaniepokoić – mówi Piotr ...

01 września 2022

RECENZJA

Konwersja, Piotr Rogoża

Właśnie to przeraziło mnie w „Konwersji”. Nie żaden wyrafinowany zbrodniarz, który czai się za rogiem i lada moment dopadnie kolejną ofiarę, nie okrutne zbrodnie – ...

18 sierpnia 2022

RECENZJA

Niszcz, powiedziała, Piotr Rogoża

Z przyjemnością czytałam thriller, w którym mogłam skupić się na jednym głównym bohaterze, w dodatku tak dobrze wykreowanym!

14 listopada 2019

NOWOŚĆ

Niszcz, powiedziała, Piotr Rogoża

„Niszcz, powiedziała” to wciągający thriller, a jednocześnie portret środowiska, w którym handluje się tym, co bezcenne – ideami. Premiera już dziś!

18 września 2019