Maski pośmiertne, Anna Rozenberg

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 10 marca 2021

Maski pośmiertne

Autor: Anna Rozenberg
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 10 marca 2021
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Mroczna przeszłość powraca zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.

Lipiec 2013 roku. Inspektor David Redfern otrzymuje wezwanie do akcji udaremnienia zamachu w katedrze w Guildford. W czasie interwencji odkrywa, że terrorystą jest jego dawny przyjaciel i partner, Adrian Bones. Broniąc się przed niezrównoważonym napastnikiem, policjant oddaje śmiertelny strzał. Wkrótce targany poczuciem winy opuszcza Guildford i rozpoczyna służbę w Woking. 

Niedługo w miasteczku znalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Ofiarą brutalnego mordu jest polska turystka. Kobieta przyjechała do Anglii z mężem, który teraz zaginął bez śladu. Pierwsze śledztwo Redferna szybko się komplikuje – współpracownicy są nieufni, a materiał dowodowy niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. 

Śmierć Polki to jednak niejedyna zagadka, którą Redfern musi rozwiązać. W Dover wyłowiono ciało mężczyzny. Topielec to zastrzelony przez Davida Adrian Bones. Policjant bez chwili zawahania rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie podejrzewa, że ktoś zapragnie uciszyć go za wszelką cenę.

 

Maski pośmiertne to powieść mroczna i gęsta, tak jak mroczne i gęsto zasnute chmurami jest angielskie niebo. Zaś David Redfern to bohater, którego zapamiętacie na długo. Lepszego kryminalnego debiutu w 2021 roku nie przeczytacie.

MARTA MATYSZCZAK

 

Świetna, ekspresyjna narracja, fachowy research i niepowtarzalny klimat brytyjskiego miasteczka – Rozenberg ma ogromny potencjał! 

ROBERT MAŁECKI

 

Fragment powieści:

Redfern z przerażeniem spojrzał na swoją broń. Był pewien, że chybił. A jednak przyjaciel leżał na marmurowej podłodze, a czerwona plama na jego piersi się powiększała. Opuścił pistolet, a ten wysunął się z dłoni i upadł z trzaskiem na lodowaty marmur. Dźwięk utonął w tupocie nóg i krzyku wielu gardeł. Granatowo-żółta fala wlewała się przez drzwi katedry, a on ze wszystkich sił parł pod prąd, przeciskając się przez tłum.

Usiadł na schodach i czuł, że z każdą sekundą coraz bardziej brakuje przy nim Boga.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Maski pośmiertne" Anna Rozenberg

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Dusze spopielone, Anna Rozenberg

Kolejna, piąta już część z inspektorem Redfernem w roli głównej.

17 listopada 2023

RECENZJA

Zawsze będziesz winna, Anna Rozenberg

Książka Anny Rozenberg udowadnia, że aby przerazić, nie potrzeba hektolitrów krwi, makabrycznych opisów czy nieznajomego wyskakującego zza rogu w ciemnej ulicy.

26 października 2023

NOWOŚĆ

Znaki szczególne, Anna Rozenberg

Inspektor Redfern po raz czwarty!

29 maja 2023

NOWOŚĆ

Zawsze będziesz winna, Anna Rozenberg

Helen jest dojrzałą, mocną kobietą, ma dobrą pracę, która pozwala jej na niezależność. Kiedy pewnej śnieżnej nocy odkrywa w zaspie zwłoki mężczyzny, los przypomina ...

13 października 2022

NOWOŚĆ

Wszyscy umarli, Anna Rozenberg

Kiedy bliska osoba znika bez śladu, wszystko inne przestaje mieć znaczenie.

09 marca 2022

NOWOŚĆ

Punkty zapalne, Anna Rozenberg

David Redfern, policjant z Woking, powraca!

17 września 2021

RECENZJA

Maski pośmiertne, Anna Rozenberg

Anna Rozenberg łączy klasyczny police procedural z opowieścią w duchu Henninga Mankella.

29 marca 2021