Mecz, Piotr Bojarski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 22 maja 2012

Mecz

Autor: Piotr Bojarski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: 22 maja 2012
Liczba stron: 360

Mecz z mordercą

Piłkarski pojedynek polskiej i rosyjskiej drużyny - nie, nie na Euro, a w 1938 roku. Takie jest tło nowej powieści Piotra Bojarskiego, która ukazała się dziś nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.

Marzec 1938 roku. Niemcy zajmują Austrię, w Moskwie trwają procesy pokazowe, a Poznań żyje spotkaniem Warty z sowiecką drużyną z Charkowa. I tylko komisarz Zbigniew Kaczmarek nie ma głowy do sportu. Gdy w zakładach Cegielskiego zostaje zamordowany Walery Barszcz, śledczy zaczyna podejrzewać, że do Poznania zawitała cosa nostra. Aby odkryć tajemnicę denata i zapobiec dalszym śmierciom, musi przystąpić do meczu z mordercą. Meczu, który zaprowadzi go na stadion.

Piotr Bojarski – dziennikarz „Gazety Wyborczej” w Poznaniu. Autor zbioru reportaży Cztery twarze Prusaka (2010) oraz powieści Kryptonim Posen (2011) – kryminału historical fiction z komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem w roli głównej. Mecz to druga część przygód komisarza z Poznania.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Mecz" Piotr Bojarski

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pokuszenie, Piotr Bojarski

„Pokuszenie” jest kryminałem, ale slow i soft.

06 sierpnia 2018

NOWOŚĆ

Biegacz, Piotr Bojarski

Polityczne brudy i przekręty, ekologiczna afera i mroczne tajemnice z przeszłości.  „Biegacz” Piotra Bojarskiego to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja wraz ...

10 maja 2017

NOWOŚĆ

Rache znaczy zemsta, Piotr Bojarski

"Rache znaczy zemsta" Piotra Bojarskiego to kontynuacja przygód komisarza Kaczmarka znanego z powieści "Kryptonim Posen", a przy tym kolejna wersja alternatywnej historii II ...

20 maja 2013

RECENZJA

Kryptonim POSEN, Piotr Bojarski

Choć to literacki debiut, a po debiutach, zwłaszcza polskich, nie należy się spodziewać wiele, tu sprawa wygląda inaczej.

30 września 2011