Miasto w gruzach, Don Winslow

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 kwietnia 2024

Miasto w gruzach

Autor: Don Winslow
Przekład: Alina Patkowska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Premiera: 24 kwietnia 2024
Liczba stron: 448
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Trzecia część wielkiej sagi kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku

Czasem musisz się stać tym, czego nienawidzisz, żeby chronić to, co kochasz.

Danny Ryan jest bogaty. Nigdy nawet mu się nie śniło o takim bogactwie. Były doker, żołnierz irlandzkiej mafii i wyrzutek spod prawa jest teraz szanowanym biznesmenem – kasynowym magnatem w Las Vegas, miliarderem i cichym wspólnikiem w grupie zarządzającej dwoma ekskluzywnymi hotelami. Danny w końcu ma wszystko: piękny dom, uwielbiane dziecko i kobietę, w której chyba nawet mógłby się zakochać.

Życie jest piękne. Ale wtedy Danny posuwa się za daleko. Doprowadza do wojny z najpotężniejszymi ludźmi – z wpływowym agentem FBI owładniętym pragnieniem zemsty oraz z rywalem w branży gier, który ma własne mroczne powiązania.

Danny był przekonany, że udało mu się pogrzebać przeszłość, teraz jednak ta przeszłość wysuwa macki z grobu i ściąga go w dół. Starzy wrogowie znów poprzysięgają odebrać mu wszystko – nie tylko biznesowe imperium, lecz także to, co jest mu drogie.

Aby ocalić życie i wszystko, co kocha, Danny musi stać się bezwzględnym wojownikiem – takim, jakim był kiedyś i jakim już nigdy więcej być nie chciał.

Od obskurnych pokoi na zapleczu w Providence, Rhode Island poprzez linie wysokiego napięcia przecinające Waszyngton i Wall Street aż po słynne kasyna Las Vegas, "Miasto w gruzach" prowadzi czytelnika przez epicki krajobraz ambicji i desperacji, miłości i nienawiści, zemsty i współczucia.

Po Mieście w ogniu i Mieście marzeń, Miasto w gruzach domyka epicką trylogię kryminalną Dona Winslowa. Ta elektryzująca i dynamiczna powieść, która przykuwa uwagę od pierwszej do samego końca, ma być ostatnią w niezwykłej pisarskiej karierze autora bestsellerów „New York Timesa”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Miasto w gruzach" Don Winslow

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Miasto marzeń, Don Winslow

Druga część wielkiej sagi kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku.

22 czerwca 2023

NOWOŚĆ

Miasto w ogniu, Don Winslow

Pierwszy tom trylogii kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku.

27 kwietnia 2022

NOWOŚĆ

Granica, Don Winslow

Rozdzierająca opowieść o zemście, korupcji i sprawiedliwości.

27 grudnia 2019