Milczenie śniegu, Ragnar Jónasson

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 23 stycznia 2018

Milczenie śniegu

Autor: Ragnar Jónasson
Przekład: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 23 stycznia 2018
Liczba stron: 288

„Milczenie śniegu” to piąty tom serii kryminalnej islandzkiego pisarza Ragnara Jónassona. Jej głównym bohaterem jest Ari Thór Arason – młody policjant, który równie często jak ze zbrodnią musi walczyć z samym sobą. Powieść ukazała się pod naszym patronatem. 

Ari Thór Arason – młody policjant, który równie często jak ze zbrodnią, musi walczyć z samym sobą. Chciał zostać filozofem, żeby lepiej zrozumieć świat. Potem teologiem, żeby odnaleźć wiarę, którą stracił po śmierci rodziców. Został policjantem, żeby znaleźć sprawiedliwość.

Pierwszą pracę dostał w Siglufjörður, odciętym od świata, pogrążonym w mroku arktycznej nocy miasteczku na północy Islandii. Choć nie jest to dobre miejsce dla kogoś, kto nie ma zbyt grubej skóry.

A teraz ma rozwiązać ponurą zagadkę w miejscu jeszcze bardziej złowieszczym…

Pod urwiskiem w opuszczonej wsi znaleziono ciało młodej kobiety.

Skoczyła? Czy coś straszniejszego stało się pod starą latarnią morską i samotnym domem na odległym skalnym klifie?

Ari Thór odkrywa, że kobieta mieszkała tu w dzieciństwie. I że dwadzieścia pięć lat wcześniej jej matka i pięcioletnia siostra zginęły pod tym samym klifem...

W wyludnionej wsi wciąż mieszka kilka osób. Wszyscy znali rodzinę ofiary. I wszyscy coś ukrywają. Nawet gdy ginie kolejny człowiek.

Jutro wigilia. A Ari Thór rozpoczyna samotny wyścig z czasem, by odkryć prawdę, zanim dawne winy zrodzą nową zbrodnię…

 

Żaden kraj w skandynawskich kryminałach NOIR nie jest tak zimny, pusty i posępny, jak Islandia. A żaden autor nie oddaje tego tak sugestywnie i przerażająco jak Jónasson.

„The Times”

Nastrojowy skandynawski noir z nowoczesnym bohaterem i klasyczną detektywistyczną zagadką.

„New York Times”

RAGNAR JÓNASSON to islandzki mistrz literatury kryminalnej, który pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki wyprzedzając w Amazonie Stiega Larssona. Milczenie lodu zdobyło 1. miejsce na liście bestsellerów i międzynarodowe uznanie. „Independent” nazwał je: „Jeden z najlepszych kryminałów 2015”. Telewizyjne prawa do cyklu z Arim Thórem kupił brytyjski producent On The Corner, zdobywca Oscara i Bafta Award. Prawa do publikacji serii kupili wydawcy w 18 krajach. Milczenie śniegu to jeden z najlepszych kryminałów 2017 roku według „The Times”.

Ragnar Jónasson mieszka w Reykjaviku z żoną i dwiema córkami. Na co dzień pracuje jako prawnik i wykładowca prawa autorskiego.

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Milczenie śniegu" Ragnar Jónasson

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Ciemność, Ragnar Jónasson

Pod naszym patronatem ukazała się dziś powieść „Ciemność” Ragnara Jónassona, otwierająca nową trylogię islandzkiego pisarza.

20 września 2018

RECENZJA

Milczenie śniegu, Ragnar Jónasson

Powieść Ragnara Jónassona toczy się bardzo spokojnym tempem, powoli, krok po kroku odsłaniając przed czytelnikiem kolejne aspekty tej smutnej historii.

09 lutego 2018

RECENZJA

Okiem bibliotekarza: Milczenie czasu, Ragnar Jónasson

Aura tajemniczości, ciekawe postaci i groza miejsc zdarzeń stanowią niezaprzeczalny walor i zachętę dla każdego, nawet bardzo wybrednego czytelnika.

12 stycznia 2018