Morowe Chłopy, Bohdan Głębocki

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 03 listopada 2021

Morowe Chłopy

Autor: Bohdan Głębocki
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: 27 października 2021
Liczba stron: 456

„Morowe Chłopy” to kolejna część cyklu zapoczątkowanego „Muszą Górą” oraz „Ślepymi rybami”. To utrzymana w klimacie dieselpunk sensacyjna powieść, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej.

Klątwa Muszej Góry wypełniła się. Spośród uczestniczących w przełamaniu pieczęci chroniącej żydowski manuskrypt większość nie żyje, tylko los kapitana Wojtaszka pozostaje nieznany. Czy na tym koniec? Czy śmierć czeka każdego, kto przyłożył rękę do budowy golema? A może przekleństwo spadło na całe miasto?

Mieszkańcy Poznania pracują i bawią się, ignorując bezlitosnego mordercę krążącego po ulicach, który w poczuciu bezkarności konsekwentnie realizuje misję. Jak zakończy się jego pojedynek z desperatem, który nie boi się niczego, bo stracił wszystko? Antek Kaczmarek gnije w więzieniu. Basia Działdowska straciła już nadzwyczajne moce i staje bezbronna wobec czających się niebezpieczeństw.

Z dalekiej Brazylii przybywa ekscentryczny milioner, który zadziwia nie tylko bogactwem, ale również doskonałą znajomością polskiego oraz lokalnych realiów. Dlaczego ktoś, kto mógł zamieszkać dosłownie wszędzie, wybrał prowincjonalne miasto na drugim końcu świata?

To tylko część pytań, które stawia kolejna odsłona cyklu.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Morowe Chłopy" Bohdan Głębocki

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Ślepe ryby, Bohdan Głębocki

„Ślepe ryby” to kontynuacja „Muszej Góry”, sensacyjnej powieści w klimacie dieselpunk. Druga część rozpoczyna się w miejscu i czasie, w którym została urwana ...

22 września 2017